کد خبر: 28156
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۵:۲۲

عملیات اجرایی احداث ۲ طرح برق رسانی در شهرستان گتوند روز پنجشنبه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

استاندار خوزستان در این آیین با بیان اینکه احداث ۲ پست موقت شبکه در بخش مرکزی و بخش عقیلی شهرستان گتوند با هدف پایدار کردن شبکه برق این شهرستان انجام می شود افزود: مدیران برق استان باید نسبت به حذف شبکه های موقت و تثبیت شبکه های برق پایدار تلاش نمایند.
غلامرضا شریعتی هدف از اجرای این پروژه ها را افزایش ظرفیت و تامین انرژی برق مورد نیاز مسکونی و صنعتی منطقه،افزایش پایداری، کاهش محدودیت و احتمال خاموشی شبکه توزیع، افزایش تعداد فیدرهای خروجی و قابلیت مانور در شبکه اعلام کرد.
وی افزود: امروز عملیات اجرایی تبدیل ۲ پست موقت از ۷۵ پست موقت در استان به پست دائم در دست اجرا قرار گرفت و امیدواریم مابقی پست های موقت را در اسرع وقت به پست دائم ارتقا دهیم تا وضعیت برق استان از حالت ناپایدار و شکننده خارج شود.
استاندار خوزستان بر رفع کمبود ها و مشکلات در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: با همکاری و هم افزایی همه مسئولان ذیریط این کمبود ها و عقب ماندگی را رفع می کنیم.
شریعتی از همکاری و هماهنگی امامان جمعه شوشتر و گتوند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مسئولان استان که در تابستان امسال برای مدیریت مصرف برق تلاش کردند قدردانی کرد و گفت: با توجه به افزایش کم سابقه دما نگران شبکه برق استان بودیم اما با همدلی و تلاش وضعیت نسبتا پایداری در شبکه برق استان ایجاد کردیم.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان نیز در این آیین درخصوص توسعه پست ۱۳۲/۳۳ کیلوولت در مرکز شهرستان گتوند گفت: در این پروژه یک ترانس ۱۳۲/۳۳ کیلو ولت به ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر با هدف افزایش ظرفیت و تأمین انرژی برق مورد نیاز مسکونی و صنعتی منطقه افزایش پایداری، کاهش محدودیت و احتمال خاموشی شبکه توزیع و افزایش تعداد فیدرهای خروجی و قابلیت مانور در شبکه توزیع نصب می شود.
محمود دشت بزرگ افزود : در این پروژه ۴۵ میلیارد ریال هزینه می شود،که پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری برسد.
وی به پست بخش عقیلی شهرستان گتوند اشاره کرد و ادامه داد: فاز اول طرح پست برق ۳۳/۱۳۲ کیلو ولت بخش عقیلی گتوند نیز با ظرفیت ۵۰ مگا ولت آمپر و با هزینه ای بالغ بر۱۰۰ میلیارد ریال احداث می شود وپیش بینی می شود این فاز تا اسفند ۹۷ به پایان برسد.
مدیر عامل برق منطقه ای خوزستان همچنین در خصوص پروژه فاز اول پست میان آب شوشتر گفت: فاز اول پست ۳۳/۱۳۲کیلو ولت میان آب شوشتر ۵۰ مگا ولت آمپر است، و برای این پروژه اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان هزینه می شود.
دشت بزرگ اضافه کرد: ظرفیت این پروژه ۵۰ مگا ولت آمپر است، و این فاز نیز تا اسفند ۹۷ به پایان می سد.
وی در پایان افزود: تمام مراحل طراحی و خدمات مهندسی و همچنین ساخت تجهیزات و اجرای عملیات پست بخش مرکزی و بخش عقیلی گتوند و بخش میان آب شوشتر توسط شرکت های داخلی انجام می شود.
شهرستان شوشتر در ۸۹ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد و شهرستان گتوند با ۷۴هزار نفر جمعیت در شمال استان خوزستان واقع شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک