کد خبر: 28190
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۴:۰۵

فعالان بخش خصوصی در گفتگو با خوزستان سرافراز با انتقاد از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی خواستار رسیدگی به مشکلات بخش خصوصی با این سازمان شدند.

فعالان بخش خصوصی در گفتگو با خوزستان سرافراز با انتقاد از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی خواستار رسیدگی به مشکلات بخش خصوصی با این سازمان شدند.

به گزارش خوزستان سرافراز, نظرزاده یکی از فعالان بخش خصوصی گفت: امروزه اغلب پروژه های عمرانی خصوصا در شرکتها و سازمانهای دولتی از طریق واگذاری کار در قالب قرارداد به موسسات و شرکتهایی که به همین منظور اعم از مجری و مشاور تشکیل شده به مرجله اجرا میرسد که خود تابع طی شرایطی تعریف شده منجمله مناقصه ، استعلام و ……. است .

چنانچه بخواهیم با استفاده از بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی موضوع را حلاجی کنیم ,متاسفانه این روزها در استان خوزستان تعدادی از موسسات و شرکت های عمرانی و خدماتی با اتفاقی نادر و غیر قابل توجیه روبرو شده و با وجود پرداخت حق بیمه قرارداد خود به یکی از شعب تامین اجتماعی , برای آنها بازداشت نامه صادر می شود.

وی تصریح نمود:طبق قوانین موجود بابت یک قرارداد باید یکبار حق بیمه پرداخت شود ,اینکه با وجود داشتن مفاصه حساب و پرداخت حق بیمه , برای ما بازداشت نامه صادر می نمایند چه توجیهی دارد؟

مگر می شود بابت یک قرارداد ,دوبار حق بیمه پرداخت نماییم , در کدام استان با بخش خصوصی اینگونه برخورد می شود.

رسولی مدیر یکی از شرکت های عمرانی با ارائه مستندات لازم به خبرنگار ما گفت: اینجانب در سال ۹۱ با شهرداری اهواز قراردادی بسته و طبق قرارداد حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی شعبه ۲ اهواز پرداخت نمودم.

اما با گذشت ۵ سال از آن قرارداد وداشتن مفاصه حساب, از شعبه شش اهواز برای اینجانب بازداشت نامه صادر و کلیه حساب های ما را مسدود نموده اند.

با وجود پیگیریهای مکرر,به اینجانب اعلام نمودند حق با جنابعالی است ولی برای رسیدن به حقوق قانونی تان باید به دیوان عدالت اداری شکایت و بعد از کلی دوندگی پول شما را پس خواهیم داد.

خانم حیدری مدیر یکی از شرکت های خدماتی با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی افزود:بیش از ۵ ماه است که حساب های این شرکت توسط سازمان تامین اجتماعی مسدود شده است.

به کدامین گناه باید با ما اینگونه برخورد شود/در سال ۸۹ بابت قرارداد شماره …..مبلغ ۷میلیون تومان به حساب سازمان واریز نمودم و بعد از ۶سال دوباره بابت همان قرارداد حساب های ما را مسدود نموده و می گویند باید پول را واریز و بعد از شکایت به دیوان عدالت اداری این مبلغ به شما بازخواهد گشت.

آیا شرایط موجود نیز سلب اعتماد خصوصا طرف قراداد از سازمان تامین اجتماعی نخواهد شد؟

حیدری در خاتمه افزود: امیدوارم مسئولین و مدیران سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان به مشکلات بخش خصوصی توجه ویژه عنایت نمایند.

 

 

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک