کد خبر: 28226
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ مرداد/ ۱۳۹۶ - ۴:۰۶

مدیر جمعیت هلال احمر باغملک گفت: مسیر تردد ۱۰ منطقه از توابع روستای امامزاده عبدالله شهرستان باغملک با جاری شدن سیلاب بسته شده است.

محسن شیخی علیزاده بیان کرد: با توجه به اینکه تردد به این مناطق بر اثر سیلاب سخت شده و امکان تردد برای کمک رسانی به اهالی این مناطق نیست یک فروند بالگرد در حال اعزام به این منطقه تا به صورت هوایی به این مناطق امداد رسانی شود.
وی گفت: در سال های گذشته چنین بارندگی در فصل تابستان در این منطقه سابقه نداشته و جاری شدن سیلاب در مرداد ماه در این منطقه غیر منتظره بوده است.
مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان باغملک با اشاره به کمک به پنج دستگاه خودروی گرفتار شده در این مناطق و نجات جان یک زن که از دره سقوط کرده بود گفت:سه دستگاه خودرو آماده اعزام برای امداد رسانی به مناطق آسیب دیده هستند ضمن اینکه مقادیری مواد غذایی و وسایل مورد نیاز برای حادثه دیدگان در این منطقه ارسال شده است.
بخشدار صیدون نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امداد رسانی به این مناطق همچنان ادامه دارد و بسیاری از مسئولان استانی برای بررسی وضعیت در این منطقه حضور دارند.
مختار نیک مقدم افزود: تا ساعت ۲۱ جمعه شب همچنان بارندگی در منطقه امامزاده عبدالله باغملک ادامه داشته و در حال حاضر آسمان روستای امامزاده عبدالله ابری است.
وی با اشاره به اینکه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت عنوان کرد: دام زیادی از عشایر با سیلاب تلف شد و به مردم این مناطق نیز خسارت مالی زیادی وارد شده است و بسیاری از باغ ها ، شالیزارها و زمین های کشاورزی بر اثر بارندگی شدید دچار خسارت شده است.
نیک مقدم با بیان اینکه ۸۰ نفر از حادثه دیدگان این منطقه در دستگاه های اجرایی شهرستان باغملک اسکان داده شده اند عنوان کرد: هنوز میزان خسارت برآورد نشده است.
بخشدار صیدون با اشاره به اینکه مقبره و فضای امامزاده عبدالله دچار خسارت و آسیب زیادی شده است درادامه اظهار کرد: مسیر منطقه گندمکار که سه روز گذشته به دلیل سیلاب بسته شده بود شب گذشته باز شد و تمامی مناطقی که از توابع روستای امامزاده عبدالله باغملک هستند دچار خسارت شده اند.
شهرستان باغملک در شرق خوزستان واقع است و با شهرستان‌های رامهرمز، ایذه، هفتگل، مسجد سلیمان و استان‌های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم‌مرز است.

منبع:ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک