کد خبر: 28279
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ شهریور/ ۱۳۹۶ - ۴:۴۵

شورای اسلامی پنجم اهواز روز چهارشنبه پس از مراسم تحلیف برای انتخاب هیات رئیسه تشکیل جلسه داد و در نهایت محمد جعفر فلسفی را به عنوان رئیس این شورا تعیین کردند.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی فرمانداری اهواز در این نشست ‘محمد جعفر فلسفی زاده ‘با ۱۱ رای به عنوان رئیس،’مهران باباپور’ با هشت رای به عنوان نائب رئیس ،’محمدهادی قنوات’ با هشت رای به عنوان منشی اول ، ‘عبدالرضا سنواتی ‘با پنج رای به عنوان منشی دوم و ‘اسکندر لطفعلی زاده’ با ۱۱ رای از ۱۳ رای به عنوان خزانه دار پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اهواز برای یک دوره یکساله انتخاب شدند.
سرپرست فرمانداری اهواز در این آئین بیان کرد: انتخابات شوراها با توجه به اهمیت و جایگاه محلی که دارد محلی برای یک رقابت جدی است.
نبی اله خون میرزایی گفت: انتخابات در سطح های دیگر هم جدی هستند اما در انتخابات شورا عوامل مختلف و انگیزه های گسترده و منافع محلی و صنفی و شخصی و در دسترس بودن همیشگی برای مردم آن را به انتخاباتی جدی تری تبدیل کرده است.
وی افزود: این انتخابات در واقع یک گام رقابتی تر و سنگین تر از دوره های گذشته بوده است و در این دوره همزمانی انتخابات شورای اسلامی با انتخابات ریاست جمهوری یک انتخابات سنگینی را برای مسئولان مربوطه به همراه داشته است.
سرپرست فرمانداری اهواز در ادامه اظهار کرد: وظیفه مسئولان در انتخابات شورای اسلامی برگزاری قانونمند انتخابات و حفظ سلامت در انتخابات و پاسداری از آرای مردم است.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی دقیقی در زمان انتخابات نمی توان داشت عنوان کرد: برخی تا روز رای گیری تصور می کنند آرای بالایی دارند که البته میزان رای به تصمیم گیری مردم مربوط است.
خون میرزایی با تاکید بر دقت نظر مسئولان در داشتن انتخاباتی سالم بیان کرد: تعدادی از صندوق ها که به دلیل فشار و حجم بالای کار شمارش درستی نداشتند نگهداری شده اند و بر اساس تعهدی که داریم برای صحت هر چه بیشتر انتخابات کار شمارش دوباره آرا انجام گرفت .
وی افزود: آرای برگزیدگان بدون هیچ اشتباه و با دقت کامل پالایش شده است.
خون میرزایی تصریح کرد: فضایی که پس از اعلام انتخابات در سطح عموم شهر بود فضای آرامی بوده است که بعد از یک رقابت سنگین اتفاق افتاده و مردم هم به این نتیجه اعتماد کردند.
سرپرست فرمانداری اهواز گفت:اهمیت پاسداری از شوراها بر دوش مسئولان است و دولت در سطوح مختلف متعهد و مکلف پاسداری از شورا هستند.
وی تاکید کرد: اختیارات شورا با آنچه انتظارات عمومی است متناسب باشد و شورای شهر تنها نباید شورای شهرداری باشد بلکه باید شورای شهر اهواز الگوی برجسته ای برای تصمیم گیران و مسولان باشند.
اعضای دوره چهارم شورای اسلامی کلانشهر اهواز ۲۱ نفر بود که در دوره پنجم با کاهش تعداد اعضا به ۱۳ نفر رسید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک