کد خبر: 28307
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ شهریور/ ۱۳۹۶ - ۳:۰۰
سیدکریم حسینی یا عالیپور؟

فردا روز سرنوشت است و دیر یا زود اسرار مگو برملا خواهد شد و عملکرد اعضاء شورا در مقابل چشم قضاوت ناظران و افکار عمومی قرار خواهد گرفت .

سید کریم یا عالیپور؟
مسئله این است!

شورای پنجم شهر اهواز شورایی مغلوب خواهد بود یا شورایی سرفراز؟

آیا اعضای این شورا به وعده شفافیت و عملگرایی و دوری ازشعار زدگی وفادار خواهند ماند یا راه شورای چهارم را درپیش خواهند گرفت؟

کدامیک از شخصیتهای عضو شورای پنجم دارای وفای به عهد، ثبات قدم و تعهد اخلاقی هستند و کدام یک مذبذب و دمدمی مزاج از آب درخواهند آمد؟؟؟

پاسخ به همه این سئوالات در آینده ای نه چندان دور و ظرف چند روز آتی مشخص خواهند شد.

گذشته از مباحث و اما و اگرهای انتخاباتی و همچنین گذشته از ترکیب جناحی، شورای جدید تاکنون برخلاف شورای چهارم در مسئله انتخاب شهردار در روندی نسبتا منطقی حرکت کرده است و امیدواریم که همچنان در همین روند باقی بماند.

آنگونه که اعضای شورا در شبهای گذشته در پخش زنده صدا و سیما اعلام کرده اند، روش انتخاب شهردار این گونه بوده که در ابتدا شاخصهایی تعریف کرده و با توجه به آن شاخصها از افرادی که توانمند دیده اند و همچنین از برخی داوطلبان، در خواست برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نموده اند.

طبق توضیحات اعضای شورای پنجم شهر اهواز ، در ابتدا ۲۰ گزینه انتخاب شده و پس از آن از میان بیست گزینه ۱۲ گزینه به اسامی: دکتر بحرینی، دوایی فر، کتانباف، محمدحویزاوی، محمدصفری، دکتر وطنخواه، دکتر سید کریم حسینی، مهندس علیرضاعالیپور، دکترمقتدایی، دشت بزرگ، محمود رضا شیرازی و جمالی نژاد را حائز شرایط دانسته و از آنها درخواست ارائه برنامه و انجام ضوابطی همچون دادن تضمینهای اخلاقی به همراه درخواست رسمی کردند، که از این میان آقایان حویزاوی، دشت بزرگ و کتانباف برنامه ای ارائه ندادند و گزینه هابه ۹ نفر رسید.

در این مرحله پس از مصاحبه حضوری و مطالعه برنامه ها از هر ۹ نفر ، از اعضاء خواسته شد که گزینه ها را به ۴ عدد کاهش دهند و در یک انتخابات مقدماتی از هر کدام از اعضاء خواسته شد که هرکس با ۴ رای گزینه های اول تاچهارم خود را معرفی نماید تا سرانجام راجع به ۴ گزینه باقی مانده اتخاذ تصمیم شود.

در این مرحله رای گیری انجام شد و نتایج به دست آمده به این شرح بود:

جمالی شهردار سابق اصفهان ۱۰ رای
سیدکریم حسینی ۹ رای
علی رضاعالیپور ۹ رای
دکتر وطنخواه ۸ رای
محمدصفری ۴ رای
مقتدایی ۴ رای
و سایرین هم بدون رای ….

در مرحله پایانی از جمالی نژاد به دلیل کسب حداکثری آراء دعوت شد تا در انتخابات رسمی به عنوان شهردار اهواز معرفی شود، اما متاسفانه جمالی نژاد شهردار سابق اصفهان از حضور دراهواز انصراف داد و حالا نوبت به دو گزینه باقیمانده یعنی سیدکریم حسینی و علیرضا عالیپور رسیده است.

گویا بازی وارد مراحل پایانی خود شده است و باتوجه به انصراف دکتر وطنخواه، از میان این دوگزینه یکی شهردار خواهد شد.

از طرفی مردم هم بخاطر شفافیت شورا تاکنون به آنها اعتماد کرده اند و منتظر دیدن نتیجه وعده های اعضاء شورا هستند و قطعا” عملکرد اعضاء و تخطی احتمالی آنها از قول و قرارهایشان در نحوه انتخاب شهردار و نظارت بر این روند نمایان خواهد شد.

آری!!!!
فردا روز سرنوشت است و دیر یا زود اسرار مگو برملا خواهد شد و عملکرد اعضاء شورا در مقابل چشم قضاوت ناظران و افکار عمومی قرار خواهد گرفت .

شهرام احمدی
۴ شهریور ۱۳۹۶ _ اهواز

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک