کد خبر: 28311
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ شهریور/ ۱۳۹۶ - ۰:۴۸

متاسفانه مبلغ بالای عوارض با توجه به رفت و آمدهای به نسبت زیاد مردم خوزستان دراین آزادراه، موج نارضایتی را در بین رانندگان بدنبال داشته است.

به گزارش خوزستان سرافراز, آزادراه اندیمشک -خرم آباد به طول ۱۴۹ کیلومتر با هدف کاهش تصادف و زمان سفر، در ۱۱ آبان سال ۸۹ به بهره برداری رسید. ساخت این آزادراه حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه داشته که ۵۰ درصد آن توسط دولت و بقیه توسط بخش خصوصی تامین شده است.

 احداث و بهره برداری از این آزادراه با انتشار اخبار مختلف و گسترده ای همراه بود که البته عوارض این آزادراه در همان زمان نیز خبر ساز شد و عده ای در این خصوص گلایه داشتند. امروز نیز با گذشت هفت سال از این بهره برداری، عوارض آزادراه همچنان خبر ساز و دردسرساز شده و نارضایتی مردم  محروم خوزستان و لرستان را به همراه داشته است.

مردم لرستان و خوزستان به ویژه شهرهای اندیمشک, دزفول ,خرم آباد و پلدختربه دلیل همزبانی و نزدیکی فرهنگ های بومی به یکدیگر از دیرباز دارای مراودات اقتصادی و خانوادگی بوده اند به نحوی که مردم این شهرها تاحدودی فراموش می کنند که از دو استان مختلف هستند.

متاسفانه مبلغ بالای عوارض با توجه به رفت و آمدهای به نسبت زیاد مردم خوزستان دراین آزادراه، موج نارضایتی را در بین رانندگان بدنبال داشته است.

امروز خانواده های خوزستانی و سایر هموطنان عزیزمان اگر با ماشین سواری قصد سفر از این آزادراه را داشته باشند باید مبلغ ۱۶۵۰۰۰ریال عوارض پرداخت کنند.

در کدام آزاد راه کشور اینچنین عوارض سنگینی از مردم دریافت می شود؟/آیا در سایر آزادراه های کشور مانند مشهد ,همدان,قم,تهران و غیره با امکانات زیاد خدماتی , حتی نصف این مبلغ را از مردم دریافت می کنند؟

احداث این آزادراه نویدی بود بر کاهش حجم تصادفات و رفاه مردم , نه اینکه مردم مظلوم و محروم خوزستان و لرستان, با پرداخت عوارض نجومی نقره داغ شوند.

هر چند کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و ایمنی در تردد از ویژگی های این آزاد راه است اما باید دقت کرد این آزاد راه در یکی از استان های محروم واقع شده که افزایش عوارض آن موجب کاهش استقبال رانندگان و مسافران از این مسیر شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک