کد خبر: 28359
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ شهریور/ ۱۳۹۶ - ۰:۵۵

زبان پدری نباید فراموش شود چون صحبت با گویش احساس هر انسان و قومی را برای یادگیری یا هر حس دیگری بهتر است، البته باید زبان واحد کشور نیز به کودکان آموزش داده شود.

خوزستان سرافراز، پروفسور امیدعلی کرم زاده شهنی شامگاه شنبه در مراسم رونمایی از شخصیت های کودکانه بختیاری تیناز و تاراز در تالار مهتاب اهواز اظهار کرد: خیلی خوشحالم که این کاراکتر فرهنگی را می بینم چون دنیا به سمت رقابت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی حرکت کرده و تا آنجا که می توانند از آخرین رقابت یعنی جنگ حذر می کنند.

وی افزود: ایران قدمتی بسیار دارد و تمامی اقوام به خوبی طی سال های دراز در کنار هم زندگی و این کشور را سرپا نگه داشتند. قدمت بسیار ایران مدیون اقوام آن هست که در این سال ها به خوبی و با همدلی کنار هم بودند.

با اشاره به اینکه این رونمایی یکی از کارهای خوبی است، تصریح کرد: در حقیقت اقوام به سمتی حرکت می کنند که چنین فرهنگ هایی را ملی و یا بین المللی کنند. تفاوت باید در زبان، فرهنگ و گفتار باشد ولی تمام این تفاوت ها باید با همدلی بسیار خوبی در کنار هم باشند که این همدلی را در خوزستان می بینیم.

کرم زاده شهنی با اشاره به اینکه تأکید بر اختلاف تفاوت اقوام باعث عقب ماندگی می شود؛ اقوام باید کنار همدیگر با همدلی زندگی کنند، بیان کرد: زبان پدری نباید فراموش شود چون صحبت با گویش احساس هر انسان و قومی را برای یادگیری یا هر حس دیگری بهتر است، البته باید زبان واحد کشور نیز به کودکان آموزش داده شود.

وی ادامه داد: فرهنگ امکان به نمایش دادن خوبی ها، شاخص ها و هر چیز دیگری را دارد و دنیا نیز به سمت رقابت فرهنگی در حرکت است. باید با فکر، اندیشه و فرهنگ تفاوت خود را نشان دهیم و دیگر جنگ اصلا معنایی ندارد.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک