کد خبر: 28512
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ مهر/ ۱۳۹۶ - ۴:۳۵
مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان با بیان اینکه افزایش تعداد مناطق شهری اهواز امری خلق‌الساعه نیست، گفت: پیشنهاد افزایش تعداد مناطق شهری کلانشهر اهواز به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

خوزستان سرافراز/ شهاب صدیقی با اشاره به پیشنهاد رئیس شورای اسلامی شهر اهواز مبنی بر افزایش تعداد مناطق شهری این کلانشهر اظهار کرد: این پیشنهاد به عنوان یک ایده و نظر قابل بررسی است. البته با توجه به اینکه هشت منطقه شهری اهواز سال گذشته تصویب شدند، بحث افزایش مناطق شهری باید مورد مطالعه و کارشناسی دقیق قرار بگیرد.

وی ادامه داد: طرح جامع شهری اهواز سال گذشته به تصویب رسید اما هنوز ابلاغ نشده است. در این طرح تعدادی از محلات هم در حاشیه شرقی و هم در حاشیه غربی نظیر گلدشت، عین۲، ملاشیه و .. به حریم شهری اهواز اضافه شدند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان بیان کرد: وزارت کشور برای افزایش تعداد مناطق شهری دستورالعمل خاصی با بیش از ۲۰ آیتم دارد. بنابراین برای بحث افزایش مناطق شهری اهواز نیز یک کارگروه ویژه باید تشکیل شود و همچنین در کارگروه‌های مختلف نظیر کارگروه‌های فنی مطرح و بر اساس دستورالعمل وزارت کشور تمامی آیتم‌ها مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

صدیقی ادامه داد: اکنون بررسی‌های خود را برای بحث افزایش مناطق شهری اهواز آغاز کرده‌ایم و با تکمیل شدن مطالعات و کارشناسی‌ها در کارگروه‌های ذیربط این پیشنهاد برای بررسی و تأیید به وزارت کشور ارسال خواهد شد. البته باید توجه کرد که این موضوع کمی زمان می‌برد و افزایش مناطق شهری اهواز امری خلق‌الساعه نیست و باید تمامی جوامع سنجیده شود تا آنچه به خیر و صلاح مردم است، انجام شود.

ايسنا

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک