کد خبر: 28552
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ مهر/ ۱۳۹۶ - ۰:۲۷
مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان

مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان : به همت مسئولین استانی و قضایی دادسراهایی برای انشعاب‌های غیر مجاز آب تشکیل شده است

به گزارش خوزستان سرافراز روز سه شنبه ۱۸ مهرماه  نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان در گیت بوستان اهواز برگزار شد.

صادق حقیقی پور در خصوص این مساله که همواره مسئولین در بحث مشکلات و معضلات بحث بودجه را مطرح می‌کنند، اظهار کرد: ما هم معتقدیم که بحث فقط بودجه نیست و مشکل بزرگ استان ما فرهنگی است که هم شامل فرهنگ سازمانی و هم فرهنگ مردمی می‌شود.

وی افزود: متوسط تولید هر متر مکعب آب آشامیدنی در کشور بین هشت تا ۹ هزار ریال است در حالی این رقم در خوزستان بالای ۱۳هزار ریال است.
وی با استناد به آمار و ارقام هزینه های تولید آب استان گفت:میانگین فروش هر متر مکعب آب آشامیدنی در کشور ، چهار هزار و۵۰۰ ریال است که این رقم در استان حدود سه هزار ریال است.

وی بیان کرد: ۵۶ شهر یا ۵۷ اداره در استان داریم که تقریبا سه میلیون جمعیت تحت پوشش آبفای استان است. حدود ۶۷۰ هزار اشتراک آب و ۲۵۰ هزار اشتراک فاضلاب داریم و تقریبا سومین شرکت بزرگ آب و فاضلاب کشور هستیم.

حقیقی پور با اشاره به تاکید استاندار خوزستان به وجود یک برنامه جامع برای طرح‌های آب و فاضلاب استان، گفت: من هم به استاندار در همین راستا اعلام کردم که در حوزه آب و فاضلاب، در بخش‌های مختلف تامین، ذخیره، تصفیه و توزیع آب و جمع‌ آوری فاضلاب و دفع بهداشتی آن و در همه این‌ها باید یک برنامه جامع تهیه و اولویت‌بندی کرده و به دنبال حل این مسایل باشیم .

وی در ادامه با اشاره به مشکلات فراینده شرکت آب و فاضلاب استان در کیفی سازی آب آشامیدنی در استان و هزینه های سنگین تولید آب از منابع سطحی اظهار داشت: در تولید آب آشامیدنی از منابع زیرزمینی ، به تاسیسات و تجهیزات زیادی نیاز نداریم در حالی که در استفاده از آبهای سطحی به شبکه های تصفیه و مخازن نگهداری و فرایندهای پیچیده نیاز داریم .

وی تصریح کرد: هم اکنون متوسط تولید آب آشامیدنی کشور از منابع زیرزمینی ۸۰درصد و از منابع سطحی ۲۰ درصد است و این بدین معنی که هزینه تولید آب در کشور روندی رو به کاهش ولی در خوزستان با توجه به اتکا به منابع سطحی ، روندی رو به افزایش دارد.

حقیقی پور در خصوص استفاده مردم ازدستگاههای تصفیه آب خانگی گفت : کاهش کیفیت آب سبب شده تا مردم به استفاده از دستگاههای خانگی تصفیه آب گرایش پیدا کنند که البته به دلیل حذف کامل املاح آب ، می تواند برای سلامت مردم بسیار خطرآفرین باشد.
وی در خصوص معضلات آبفا به معضل وجود انشعاب‌های غیر مجاز و ساختن خانه روی خط و لوله فاضلاب اشاره و خاطرنشان کرد: به همت مسئولین استانی و قضایی دادسراهایی برای انشعاب‌های غیر مجاز آب تشکیل شده و امیدورایم گامی خوبی در این راستا باشد؛ البته که این کار زمان بر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب با اشاره به مصوبه هیئت دولت در فروردین امسال برای خوزستان تصریح کرد: در مصوبه دولت کل نیاز صنعت آب و فاضلاب استان تا افق ۱۴۲۵، ۱۸ هزار میلیارد تومان تشخیص داده شده است که ۱۰ هزار میلیارد تومان برای آب و برق و تامین آب، ۵۵۰۰ ملیارد تومان برای آب و فاضلاب استان و نزدیک به ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای آبفار و آبفای اهواز است. در قالب این مصوبه تا افق ۱۴۰۵ به ۹ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.
در این نشست هم اندیشی مدیران اصحاب رسانه ها در خصوص مشکلات آب و فاضلاب ، ضرورت تعیین تکلیف آبهای سطحی بین شهرداری و آبفا ، کیفیت پایین آب ، فشار کم آب و مصوبه هیئت دولت در فروردین امسال و طرح های نیمه تمام آب و فاضلاب سوالات خود را مطرح نمودند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک