کد خبر: 28725
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ مهر/ ۱۳۹۶ - ۱:۳۱
افشاني ،معاون وزیر کشور:

معاون وزیر کشور: از شنیدن این اعداد و ارقام، آن هم برای استانی که تقریباً حیات کشور به آن وابسته است، متأثر شدم.

خوزستان سرافراز/ محمدعلی افشانی معاون امور عمرانی وزارت کشور در همایش شوراها و شهرداران که با موضوع توسعه شهری و روستایی که امشب ۲۷ مهرماه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: نهاد شورا به عنوان یک نهاد اجتماعی نوپا باید برای همه ما بسیار حائز اهمیت باشد و همه در راستای تقویت این نهاد به عنوان یک وظیفه دینی و ملی عمل کنیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به مشکلات ناشی از تغییر و دستکاری در طرح‌ها جامع تفصیلی گفت: ساعت‌ها برای تصویب یک طرح جامع تفصیلی زمان می‌گذاریم، اما بعد به راحتی این طرح کنار گذاشته می‌شود.

معاون وزیر کشور با اشاره به ارقام و آمار اعلام شده از بودجه‌های شهرداری‌های خوزستان توسط معاون عمرانی استانداری در این همایش اظهار کرد: از شنیدن این اعداد و ارقام، آن هم برای استانی که تقریباً حیات کشور به آن وابسته است، متأثر شدم. تمام درآمد محقق شده خوزستان کمتر از نصف درآمد محقق شده شهرداری شیراز در سال گذشته است که کل درآمد محقق شده اداره این شهر در سال گذشته ۳۵۰۰ میلیارد تومان بود.

افشانی ادامه داد: اگر فکر کنیم که دولت با این پول‌ها مشکل شما را حل می‌کند، که این مشکلات حل نمی‌شود. باید تلاش کنیم تا ببینیم چگونه می‌توان درآمدزایی کرد که یکی از راه‌های آن مالیات بر ارزش افزوده است که کاملا صحیح است و من به جد پیگیر تساوی سهم دولت و شهرداری‌ها از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده هستم و این موضوع را در مرحله اول در کمیسیون عمران پیش بردم که تا همین دو هفته اخیر نیز در این کمیسیون مطرح بود. اما معلوم نیست که این پیشنهاد وقتی به صحن برود، چه بر سر آن می‌آید. اما باز هم مشکلات شهرداری‌ها ما حل نمی‌شود. مشکل شهرداری‌های ما تنها زمانی حل می‌شود که در مردم، باور اعتماد به شورا و شهرداری را ایجاد کنیم و مردم هم در کنار ما قرار بگیرند و بدانند که پولی که پرداخت می‌کنند، درست هزینه می‌شود.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک