کد خبر: 28771
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۱:۵۰

باخود مي گويم :خدايا گناه اين مردمان چيست كه فقر در تمام دورانها با زندگيشان عجين شده است ودر ستيز با فقر،چنين ساده وآسان مرگ را به نظاره نشسته اند؟

یادداشتی از سردبیر خوزستان سرافراز”

دوست دارم با ديدن خروش مردمان پاك وصميمي زادگاهم ،در كنار کارون خروشان صميميت وصبوريشان را بيشتر احساس كنم تا تعلق خاطرم به اين بهشت الهي ومردمانش بيشتر شود.

فارغ از هياهوي زندگي روزمره،مي خواهم چهار گوشه شهرم را از نظر بگذرانم واز زندگي در اين شهر به خود ببالم.

اما افسوس وصد افسوس كه اين اوهام دقايقي بيش دوام نمي آورند.

به خود مي آيم ونظر به مشکلات عدیده استانم مي اندازم،ناخود آگاه دلم مي گيرد،به ياد فقر مي افتم،فقري كه با مردمان خونگرم جنوب هم نشين شده ومانند يار ديرينه اي پابه پاي زندگي آنان،روزگار مي گذراند.

باخود مي گويم :خدايا گناه اين مردمان چيست كه فقر در تمام دورانها با زندگيشان عجين شده است ودر ستيز با فقر،چنين ساده وآسان مرگ را به نظاره نشسته اند؟

هرچه بيشتر با خود مي انديشم بيشتر دلم مي گيرد و دلم بي تاب مي گردد!!

در همین هیاهو ناگهان خبری اسفبار به دفتر تحریریه می رسد,بر اثر ریزش کوه در منطقه منبع آب اهواز تعدادی از منازل تخریب و چندین نفر کشته و زخمی شده‌اند.

ریزش کوه و قصه پر غصه پرپر شدن کودکان معصوم …

آیا مردمی که در این سال ها با تمامی مشکلات ریز و درشت ساخته اند و خم به ابرو نیاورده اند؛ سزاوار است که اینچنین مورد بی مهری و کم لطفی مسئولان قرار بگیرند؟
این سوال بزرگ که آیا سکوت و مظلومیت مردم این منطقه موجب غفلت و شاید عصیان مسئولین امر شده وآیا حتما باید فرزندان ما زیرخروارها خاک دفن شوند و فلاکتی که این محرومین را در بر گرفته رسانه‌ای شود تا تلاشی در جهت حل مشکلاتشان صورت گیرد؟

هرچه بيشتر فكر مي كنم كمتر به جواب مي رسم,تكان سختي به افكار خود مي دهم تا شايد اين تصاوير درد آور در زير خروارها فكر ديگر دفن شود و خود به خود از مخيله ام حذف شوند تا تنها توهمي از فقر وگرسنگي وسختي مردمان جنوب در خاطرم باقي بماند.

فاجعه امروز در محله منبع آب و ریزش کوه برسر مردم بی گناه به سان شمشیر دو لبه‌ای است که یک لبه آن غم است و لبه دیگر آن یک سوال بزرگ در ذهن که بر قلب انسان وارد می‌شود.

هر چند که نمی‌توان و نباید از تلاش‌های خوب و جدی برخی مسئولان در استان چشم پوشید اما یکی از زشت‌ترین صفات برخی از مسئولانی که سهل‌انگار هستند، انکار واقعیت‌هاست. آنها، حتی شجاعت عذرخواهی و قبول نقصان و قصور را ندارند.

شايد سخنان من به مذاق خيلي ها خوش نيايد،شايد خيلي ها بر اين باورند كه نشان دادن وبيان اين صحنه ها وجهه شهر را زير سؤال خواهد بردوتمامي خدمات صورت گرفته را تحت الشعاع قرار خواهد داد !حرفي نيست،اما در اين ميان فقط يك سؤال بي پاسخ مي ماند:واقعيت چه مي شود؟آيا مي توان به همين سادگي ها صورت مسأله را پاك كرد؟

كاش دلايلي كه برخي مي آورند را مي شد به پدر و مادری که فرزند بی گناهشان براثر ریزش کوه زیر خروارها خاک دفن شده اند فهماند.

كاش مي شد هميشه به آمار وارقام دل خوش كنيم وبه خوشبختي تظاهر نمائيم.

كاش مي شد به اميد به زندگي كه پيكانش هميشه رو به بالاست استناد كرد واينگونه تظاهر نمود كه همه چيز خوب است واز اين بهتر هم نمي شود!

كاش…..

و اما کلام آخر”

 به خدا پناه میبرم ؛گویا در قاموس بعضی از مسئولان , عدالت جایی ندارد!

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک