کد خبر: 28807
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۲:۴۶

علی رغم پایان مدت زمان قانونی تعدادی از مدیران بازنشسته در شهرداری اهواز, بنظر می رسد برخی این قانون را جدی نگرفته و عزمی برای خاتمه دادن به استفاده از بازنشستگان ندارند.

یادداشتی از سردبیر پایگاه خبری خوزستان سرافراز :

انتظار می رفت در شرایطی که مسئولان ارشد دولت بر موضوع جوانگرایی و چرخش نخبگان تاکید فراوانی می کنند در عمل هم شاهد پایان پیرسالاری در مجموعه شهرداری اهوازباشیم اما نه تنها در چهار سال گذشته اراده و روحیه ای برای پایان بخشیدن به مسئولیت بازنشسته ها مشاهده نشد بلکه اکنون با وجود نص صریح قانون هم رد پای بازنشستگانی را می بینیم که هنوز از مسئولیت خود خداحافظی نکرده اند.

علی رغم پایان مدت زمان قانونی تعدادی از مدیران بازنشسته در شهرداری اهواز, بنظر می رسد برخی این قانون را جدی نگرفته و عزمی برای خاتمه دادن به استفاده از بازنشستگان ندارند.

اگرچه حق هر شهرداری است که مدیران همراه و هماهنگ با تدابیر و سیاستهای خود را برگزیند و دست به تغییرات معقول و منطقی در سطوح مدیران تحت تصدی خود بزند، اما اینکه در شهرداری اهواز مدیرانی با بیش از ۳۰سال سابقه همچنان در این سیستم باقی بمانند ؛ برخلاف مقررات اداری و جفا در حق جوانانی است که باوجود تخصص و تجارب لازم در مجموعه شهرداری هیچ جایگاهی ندارند.

در حال حاضر صدها مدیرجوان و خلاق در شهرداری اهواز وجود دارند, که متاسفانه بدلیل اشغال صندلی های مدیریتی توسط بعضی از مدیران بازنشسته ؛ پشت خط مانده و عملا در بروکراسی اداری هیچ استفاده ای از این عزیزان نمی شود.

بازنشستگان باید به حقوق خود قانع باشند و بدون اینکه شهردار یا سازمان بازرسی وارد عمل شوند ؛ خودشان از مجموعه کناره گیری کنند.

بعضا مدیرانی که به مقام بازنشستگی نائل می شوند ؛ اجازه نمی دهند؛ نیروهای جوان تر وارد کار شوند؛ اما نباید چنین انتظاری وجود داشته باشد؛ زیرا ما صدها جوان متخصص و باتجربه در شهرداری اهواز داریم که با بازنشستگی افراد می توانند خلاقیت خود را به منصه ظهور برسانند.

اکنون بهترین فرصت برای مدیران بازنشسته مهیا شده و برای عبادت و جبران زمان‌هایی است که مشغول به کار بوده و موفق به این مهم نشدند، در اختیار این عزیزان قرار گرفته است.

اینجانب بعنوان یک خبرنگار ؛ از سردار منصور کتانباف ؛ عاجزانه خواهشمندم با بکارگیری تمام امکانات برای استفاده مطلوب از ظرفیت جوانان، از هر جوانی که صاحب ایده، فکر و نظر نویی باشد، استقبال کند و ایده ها و نظرات کاربردی آنان را در حوزه های مختلف شهری به کار گیرد.

شهردار منتخب تأثیرگذاری جوانان را باور کند و فضای بیشتری برای فعالیت در اختیارشان قرار دهد،بگذارید همه توانمندیهایشان را نشان دهند.البته ما این را هم خوب می دانیم که انسان خلاق و مبتکر، نیازمند آموزش است.

استفاده از خلاقیت، نوآوری و ظرفیت جوانان که مبنای توسعه پایدار است، به طور حتم، در هر عرصه ای برای کشور پیروزی آفرین است و قطع یه یقین شهرداری اهواز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.
نظام جمهوری اسلامی ایران به خوبی این امر را به اثبات رسانده که هر جا به جوانان بها داده شد، موفق و پیروز شد.

همان طور که در هشت سال دوران مقدس جوانان کشور با اتکا به نیروی لایزال الهی و بهره گیری از اعتقاد قوی توانستند جنگ را اداره کنند امروز نیز با سپردن بسیاری از کارها به جوانان معتقد و متدین می توان بر بسیاری از مشکلات فراروی مردم غلبه کرد.

و اما این حقیر ؛ به مردم شریف و ولایتمدار اهواز عرض می نمایم ؛با شناختی که در این سالها از منصور کتانباف سراغ دارم ؛ شهردار منتخب دارای روحیه مردمداری، ولایی، جهادی، مدارا با محرومان و اقشار آسیب‌پذیر بوده و در یک‌کلام، کیفیت زندگی طبقات فرودست، در چشمان تیزبین وی با اهمیت می باشد.

امیدوارم شهردار جدید با تعهد، کاردانی، هوشیاری و با نگاهی واقعی توأم با بینش آرمانی بتواند زمینه‌ساز ایجاد شهری پاک، پایدار و پویا با شهروندانی آگاه، مسؤول و مشارکت‌جو شود.

من الله توفیق

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک