کد خبر: 28832
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۱:۵۳

اولین یادواره روحانی شهید محمد کیهانی از شهدای مدافع حرم اندیمشک روز پنجشنبه با حضور هزاران نفر از مردم شهید پرور این شهرستان در مصلای جمعه این شهر برگزار شد.

امام جمعه بندر امام خمینی (ره) در این یادواره در سخنانی گفت: انقلاب ما یک انقلاب حسینی با یک رهبر حسینی است و همه اقشار جامعه ،بسیجیان ، زنان و مردان ما مجاهد و در میدان مبارزه علیه باطل هستند.
حجت الاسلام محمد تابش با اشاره به اهداف نظام اسلامی گفت:انقلاب اسلامی در راستای اهداف حضرت امام حسین علیه السلام شکل گرفته و در این مسیر جوانان ایران اسلامی جانفشانی های فراوان داشته اند.
وی افزود:اگر کوتاه آمدن در برابر دشمنان خدا و اسلام جایز بود امام حسین علیه السلام اینگونه برای دفاع از ارزش ها جانفشانی نمی کرد.
وی افزود:نباید از نعره های ترامپ و دشمنان اسلام واهمه داشت و باید قاطعانه در مسیر تعالی اسلام و انقلاب اسلامی گام برداریم.
وی گفت:اهداف انقلاب همان انقلاب سال ۵۷ است، احیای عدالت ، آزادی ،استقلال ،بازگشت به قرآن ، ساختن نسل مومن و انقلابی از اهداف انقلاب بوده و این اهداف ادامه خواهد داشت.
وی تاکید کرد:اگر می خواهیم راه شهدا و کسانی که با عشق به خدا و برای دفاع از انقلاب اسلامی و اسلام ناب علوی مدافع حرم شده و به شهادت رسیدند را ادامه دهیم باید ارکان انقلاب را تقویت کنیم.
امام جمعه بندر امام خمینی (ره) افزود:هر دولتی و ملتی ضعیف شد و پیشرفت نکرد دیر یا زود در برابر قدرتمندان زورگو تسلیم می شود بنابر این ارکان انقلاب را باید تقویت کرد.
وی تاکید کرد:فرهنگ دینی و انقلابی را باید در جامعه تقویت کنیم و از شور و شوق اربعین حسینی در این راستا بهره مند شویم.
وی با انتقاد از عدم پوشش عزاداری ها و شور حسینی در آستانه اربعین حسینی از رسانه ملی گفت:چرا از تلویزیون خبری از اربعین نیست مگر ما دولت اسلامی نیستیم.
وی بیان کرد:هشت سال است شور حسینی ارزشمندی در ایام اربعین دیده می شود اما رسانه ملی این شور را کمتر رسانه ای می کند.
حجت الاسلام تابش گفت:رسانه های استکباری و وهابی هرگز این شور را منعکس نمی کنند زیرا نمی خواهند صدای عشق به حسین علیه السلام به سایر کشورها برسد.
وی گفت:عمل انقلابی در عرصه فرهنگی یعنی جوانانی تربیت شوند که با فرهنگ انقلاب آشنا باشند زیرا امروز جنگ دشمنان سخت تر از جنگ نظامی است.
وی خاطرنشان کرد:در جبهه مبارزه فرهنگی باید به انقلاب کمک کرد و این عمل انقلابی در عرصه سیاسی به گونه ای باشد که امریکایی را از موضع گیری علیه انقلاب پشیمان کند.
وی گفت:موضع گیری دشمنان و آمریکا از روی ضعف است و آنها در برابر انقلاب اسلامی و اعتقاد مردم ایران اسلامی کم آورده اند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت:از شهدای مدافع حرم درس ایثار و فداکاری و عشق به اهل بیت علیه السلام باید آموخت و راه و هدف امثال شهید کیهانی همواره ادامه خواهد داشت.
در این مراسم با اجرای ویژه برنامه های معنوی و فرهنگی یاد و خاطره شهید کیهانی گرامی داشته شد.
روحانی شهید حاج محمد کیهانی از شهدای مدافع حرم اندیمشک آبان ماه پارسال در مبارزه علیه گروههای تکفیری در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
مردم اندیمشک علاوه بر تقدیم یکهزار شهید در دوران دفاع مقدس ، هفت شهید مدافع حرم نیز تقدیم اسلام کرده اند.

منبع/ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک