کد خبر: 28902
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۸/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۴:۳۰

بدنبال وقوع حادثه فوران چاه شماره ۱۴۷رگ سفید تیم های تخصصی عملیاتی و پشتیبانی شرکت ملی حفاری ایران و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بلافاصله با حضور در موقعیت این چاه و تشکیل کمیته مدیریت بحران کار بررسی علل وقوع حادثه و نحوه مهار فوران را آغاز کردند.

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از کمیته مدیریت بحران، در نشست آغازین این عملیات که با حضور سپهر سپهری مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران و بیژن عالیپور مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با شرکت مدیران ارشد و متخصصان مهار و کنترل چاه در موقعیت ستاد اجرایی عملیات مهار در منطقه رگ سفید تشکیل شد، کارشناسان و متخصصان نسبت به ارائه گزارش کارشناسی اولیه در این ارتباط توضیح دادند.

همچنین در این جلسه چگونگی بررسی عملیات کنترل چاه مورد بحث و تبادل نظر فنی قرار گرفت و مقرر شد تیم های تخصصی، عملیاتی پشتیبانی بر اساس برنامه مهار چاه و با درخواست کمیته مدیریت بحران شرکت به منطقه اعزام شوند.

در این جلسه همچنین مقرر شد امکانات مورد نیاز بر اساس برنامه اصلی ترسیم شده از سوی هر دو شرکت و در صورت نیاز از دیگر بخش ها تامین و در اسرع وقت در اختیار تیم های عملیاتی قرار گیرد.

مدیران ارشد و متخصصان مهار فوران چاه نیمه شب گذشته از نزدیکترین فاصله از شرایط چاه ۱۴۷ رگ سفید بازدید مجدد بعمل آوردند.

عملیات کنترل فوران این چاه با استقرار ماشین آلات سنگین راه سازی و ایجاد جاده دسترسی به محل چاه از شب گذشته آغاز شد.

چاه شماره ۱۴۷ رگ سفید ظهر یکشنبه ۷ آبان ماه در حین عملیات حفاری به علت فوران گاز از کنترل خارج و منجر به سوختن دکل ۹۵ فتح شرکت ملی حفاری گردید.

در این حادثه دو نفر از کارکنان عملیاتی شرکت به نام های فرزاد ارزانی بیرگانی و محمد سلیمی چگینی جان باختند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک