کد خبر: 28898
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۷:۴۴

يك مدير در يك سازمان ورشكسته بالاي هفت ميليون حقوق مي گيرد و يك مدير در مركز حدود سه ميليون حقوق مي گيرد كه رابطه بين اين و احجاف مابين ان مشخص نيست.

به گزارش خوزستان سرافراز/ دکتراسکندرلطفعلی زاده در دهمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز ,در نطق قبل از دستورخود خطاب به نخبگان و رسانه های استان گفت: باید با تهیه و انتشار مقالات علمی و به روز وضعیت توسعه نیروی انسانی استان بخصوص مدیریت شهری را مورد نقد و ارزیابی قرار داد چرا که توسعه اجتماعی و اقتصادی هر کشور یا شهری توجه به نیروی انسانی آن می باشد و این توسعه یک امر جهانی است که تمام کشورهای پیشرفته به آن توجه ویژه ای دارند.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: مثلا در كشورهاي ژاپن و چين توجه ٨٠ درصدي به توسعه نيروي انساني دارند و در آلمان و كشورهاي اروپايي اين نگاه ٧٨ درصدي و به صورت متغير به توسعه نيروي انساني به عنوان اصلي ترين و اولين عامل پيشرفت اقتصادي سازمانها وجود دارد.

لطفعلي زاده افزود:اگر كشورهاي آسياي شرقي و اروپا به نيروي انساني جوان و تحصيل كرده خود توجه نمي كردند و به توسعه اجتماعي اهميت نمي دادند قطعا امروز نيمي از پيشرفت اقتصادي فعلي را بدست نمي آوردند.يقينا اگر اين كشورها نيروي انساني آماده بكار ما را داشتند تا حداقل يك قرن رشد اقتصادي خود را تضمين مي كردند و تربيت نيروي انساني را به امري مستمر تبديل مي كردند.

لطفعلی زاده در خصوص نقش مدیران در توسعه سرمایه انسانی ؛ گفت : تاكنون نقش مديران و برنامه ريزان ما در توسعه سرمايه انساني و توسعه اقتصادي و اجتماعي در شهر اهواز چگونه و چه ميزان بوده است.

وي افزود:تا مادامي كه در شهرداري سرمايه و نيروي انساني را ساماندهي نكنيم و استفاده از نخبگان را سرلوحه كار قرار ندهيم وضعيت به همين منوال ادامه و تا حدي شايد هم بدتر از وضع موجود شود چرا كه با استفاده و بكارگيري از نيروهايي كه با چانه زني و از طريق مسيرهاي نادرست انتخاب مي شوند وضعيت بهتري را شاهد نخواهيم بود.

لطفعلي زاده از معاونت برنامه ريزي شهرداري خواستار ساماندهي و برنامه ريزي براي برون رفت و تغييرات در شيوه بكارگيري سرمايه هاي انساني موجود در شهرداري شد و گفت:بايد در استفاده از نيروهاي انساني تخصص انها را مدنظر داشته باشيم و با برنامه ريزي از گردش نخبگان در سمت ها و پست هاي سازماني براي توسعه نيروهاي انساني بهره برد.

وی در خصوص وضعیت نیروهای شاغل در شهرداری اهواز افزود:طبق آماری که از معاونت برنامه ریزی دریافت نمودم ,در حال حاضرتعداد نیروهای رسمی,پیمانی و قراردادی شاغل در شهرداری اهواز۳۸۲۹ نفرمی باشند که از این تعداد , ۹۱۱نفر دارای مدرک تحصیلی پنجم ابتدایی , ۴۹۹نفر دارای سیکل, ۷۶۲ نفر دیپلمه می باشند.یعنی ۲۱۷۲ نفر یا به عبارتی بالای ۶۰ درصد نیروهای فعلی دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا پایین تر می باشند.

همچنین در شهرداری اهوازتعداد ۳۱۳ نفر دارای مدرک تحصیلی کاردانی,۹۲۹نفر با مدرک کارشناسی,۲۹۳نفر کارشناسی ارشد و تنها یک نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری می باشد.

اگر بخواهیم یکی از مناطق شهرداری اهواز را مورد کنکاش و بررسی قرار دهیم , آیا معاون شهرسازی یا معاونت امور اداری و مالی یا عمرانی آن دارای مدرک تحصیلی مرتبط می باشند.

عضو شوراي شهر اهواز در ادامه نطق خود با بيان اينكه بايد وضعيت حقوق پرسنل ساماندهي و ترميم شود گفت:اشل و الگوي پرداخت حقوق ها در شهرداري چگونه است.

وي با بيان اينكه نبايد كار و اعمال گذشته در شهرداري را توجيه و ابزاري قانوني از آن بسازيم گفت:چگونه حق خودرو در يك سازمان دو برابر حق خودرو در سازماني ديگر است چگونه حقوق در يك سازمان از سازمان ديگر بيشتر است ؟اصلا حق ترميم چيست ؟حق سعي چيست؟اضافه كاري چه مفهومي دارد ؟نوبت كاري را در اشل حقوقي معنا كنيد؟

لطفعلی زاده در ادامه گفت:يك مدير در يك سازمان ورشكسته بالاي هفت ميليون حقوق مي گيرد و يك مدير در مركز حدود سه ميليون حقوق مي گيرد
که به نظر نمی رسد رابطه معنا داری بین این اعداد وجود داشته باشد.

درکجای دنیا و یا سازمان های توسعه یافته در کشور شرایط اینچنین است.

آقایان فساد اداری از درب مناطق  شهرداری بیرون زده است, علت چیست؟ چرا بدنبال راهکارهای اصولی و علمی در جهت مبارزه با فساد نیستیم؟

عضو شوراي شهر در ادامه نطق پيش از دستور خود درباره حادثه كوي منبع آب گفت:حادثه غم انگيز كوي منبع آب باز هم تلنگري و نه هشداري عظيم بر پيكر نابخردانه مديران شهري و بخصوص شهرداري و مسكن و شهرسازي(راه و شهرسازي)كه زعيمان واقعي تملكي در شهر و محدوده شهري هستند وارد شد.

وي افزود:شهر اهواز از وسيع ترين شهرهاست و اين وسعت زياد نه بواسطه تدبير و يا افزايش سرريز جمعيتي و يا حتي نه صرف حاشيه نشيني و تعريف واژه حاشيه نشيني بوجود آمده است بلكه بعضي ها در حاشيه شهر با استفاده از قواره هاي زمين ٣٠٠ يا ٥٠٠ متري زمين به طور شبانه روز به تعداد خيابانها و كوچه های شهر افزوده ميشود و در سوي ديگر اما عده اي از سر فقر و نداري كوه را سوراخ مي كنند و در حد يه غارخانه اي ناامن ميسازند و در ان ساكن ميشوند و الان هم رانش و بلاياي طبيعي باعث مرگ و انحلال محفل گرم و صميمانه يك خانواده و نابودي و مرگ انها شده است.

لطفعلي زاده افزود:همه قبول داريم بلاي طبيعي باعث رانش زمين و سپس ريزش كوه و سنگ بر سر همشهريان مان در ساعات طلوع خورشيد بوده است اما آيا وقتي بي حساب و كتاب روزانه تعداد خيابانهاي شهرمان را با آگاهي افزايش ميدهيم و ميلياردها هم براي خدمات افزايش وسعت شهرمان هزينه مي كنيم آيا بجا نبود كه محفل به هم ريخته و از هم پاشيده خانواده هاي مظلوم همشهريانمان را دريابيم و حداقل مي گفتيم هزينه هاي درمان مصدومان و هزينه هاي مراسم تدفين و … مرحومين را به نوعي حتي با كمك گرفتن از آحاد مردم به عنوان همدردي تامين مي كرديم.

وي افزود: در كشورهاي لائيك كه فقط ادعاي اخلاق دارند و اعتقاد به قيامت و روز جزا هم ندارند ما مسئولين هم همه قبول داريم شريك اشتباه و اين معضلات هستيم چند نفرمان عذرخواهي یااستعفا داديم يا انكه بايد فقط روزي كه صداوسیما و اصحاب مطبوعات وجود دارند برويم و خودي نشان دهيم و بعد مسئول و رييس بحران استان چه اقدامي نموده است،چه مساعدتي كرده است و نيز ما چكاري كرده ايم.

عضو شوراي شهر اهواز گفت:بايد به هر طريق ممكني به خانواده هاي آسيب ديده كمك كنيم تا شايد التيامي بر درد و مُسكني بر آلام فرزندمرده آنها باشد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک