کد خبر: 28934
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۴:۰۳

با آماده سازی نسبی جاده های دسترسی به موقعیت چاه در حال فوران ۱۴۷ رگ سفید و امکان تردد ماشین آلات سنگین، مراحل ساخت استخر ذخیره آب در مجاورت چاه آغار شد.

 

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران , این مطلب در نشست صبح امروز (سه شنبه ۹ آبان ماه) سپهر سپهری رئیس کمیته مدیریت بحران شرکت و اعضای آن در حضور محسن پاکنژاد معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید اعلام شد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش فعالیت های انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته از سوی هریک از مدیران عملیاتی، به پیگیری و استمرار عملیات احداث راه های دسترسی و شتاب بخشی در تسطیح محوطه و ساخت استخر ذخیره سازی آب اشاره شد.

این استخر که از سوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ابعاد ۸۰ در ۸۰ با عمق پنج متر ایجاد می شود ظرفیت دخیره سازی آب برای پشتیانی از عملیات مهار فوران چاه را خواهد داشت.

این استخر ایزوله در فاصله ۱۵۰ متری چاه ۱۴۷ رگ سفید قرار دارد و به موازات عملیات اجرایی ساخت آن توسط مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، احداث پنج خط لوله تامین آب از مناطق مختلف نیز دنبال می شود.

ایجاد استخرهای آب و متعاقب آن بکارگیری پمپ های آب فشار قوی نقش موثری در دسترسی مهار گران به دهانه چاه و شتاب بخشیدن به خارج سازی دکل و تجهیزات سوخته به بیرون از محوطه دارد.

در همین حال تیم های عملیاتی اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری هم اکنون با استفاده از شرایط هوا و جهت حرکت باد تلاش برای بیرون کشیدن تجهیزات نزدیک به چاه را آغاز کردند و سعی دارند تا از هر فرصت ممکن برای سرعت دادن به مهار چاه استفاده حداکثری به عمل آید.

در این نشست مهندس سپهری مدیرعامل شرکت تصریح کرد: عملیات مهار فوران چاه ۱۴۷ با پشتیبانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر اساس برنامه زمان بندی شده در جریان است.

وی افزود: هماهنگی و انسجام مطلوبی میان متخصصان و تیم های عملیاتی و پشتیبانی دو شرکت وجود دارد و روال کار در حدود ۴۸ ساعت پس از وقوع حادثه پر شتاب استمرار دارد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک