کد خبر: 28961
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۳:۴۸

عملکرد این موسسه با مدیریت یکی از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد می تواند نوید بخش این موضوع باشد که مدیریت صحیح و استفاده از چنین ظرفیت هایی ، بتوان بر بخش های مهمی از معظلات عدم توسعه یافتگی استان ، فائق آمد.

 

به گزارش خوزستان سرافراز/ استان کهگیلویه و بویراحمد ، همواره دارای استعدادهای زیادی بوده و هست که نگاهی به کارنامه موفق آن ها ، نشان از وجود یک سری شاخص های ویژه در مردمان متخصص این دیار است.

از جمله ویژگی های نخبگان ملی این استان چه در حوزه ی سیاسی و چه در حوزه اقتصادی پیگیر و سخت کوش بودن آنهاست.

مهندس اقبال جاودان پور یکی از نخبگان اقتصادی این استان است که با حضور در راس مدیریت شرکت اروندان و با تجربه ای که در قرار گاه خاتم النبیا در طول سالهای متمادی داشت سبب تحول و تغییر در رویکرد پروژه های این موسسه شده است .

با نگاهی به پروژه هایی که جاودان پور بر آن ها نظارت داشته است، مدیریت قوی و جدیت و نظارت مستقیم از روند پروژه هاست که باعث شده است پروژه ها دقیق تر و با نظم بیشتر و روند بهتری جلو بروند.

مهمترین پروژهای اروندان که مشکلات حوزه آب رسانی در سطح کشور را برطرف می کند:

*استان تهران
احداث ۱۱۷کیلومتر خط لوله انتقال آب در شهر تهران که از سال ۹۲عملیات اجرایی آن آغاز شد.
احداث چهار ایستگاه تلمبه خانه و احداث شش باب مخزن بتنی بخشی از پروژه بزرگ طرح آبرسانی به شهر تهران (طرح قمر بنی هاشم)می باشد .
از مهمترین اهداف این پروژه می توان به آبرسانی غرب شهر تهران , آبرسانی از تصفیه خانه ششم به مخازن شمال غرب تهران,کمربندی آبرسانی به شرق تهران و آبرسانی به شهر جدید پرند می باشد.

*استان خوزستان
یکی از طرح های مهم در سطح استان خوزستان پروژه خط انتقال آب طرح غدیر می باشد .
هدف از این طرح تامین و رفع بحران آب از نظر کمی و کیفی برای شهرهای مرکزی و جنوبی استان خوزستان شامل :آبادان ،اهواز ،خرمشهر ،شادگان ،شوش ،حمیدیه ،بستان ، سوسنگرد ،هویزه وسایر شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات حوزه آب رسانی در این استان را برطرف کند.

*استان کهگیلویه و بویر احمد
کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی دارای طبیعتی بکر و زیبا است.
پروژه مهم و حیاتی موسسه اروندان برای مردم محروم استان کهگیلویه و بویر احمد را می توان به تامین آب شرب شهرهای دهدشت و سوق ،لنده و چرام ،با جمعیتی بالغ بر ۱۵۲۲۲۰نفر و ۳۵۰روستای محدوده مسیر با جمعیتی بالغ بر ۸۷۷۰۰نفرمی باشد .
در این طرح مهم و استراژیک در مجموع ۱۷میلیون متر مکعب در سال آب شرب با دبی ۸۶۰لیتر در ثانیه انتقال داده می شود .
محدوده این طرح مهم از تصفیه خانه آب خیر آباد در مجاور سد کوثر و به شهرهای دهدشت ،سوق ،لنده ،چرام و روستاهای مسیر در استان کهگیلویه و بویر احمد منتهی می شود .

*استان سیستان و بلوچستان
پهناورترین استان کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان با حدود ۱۸۰٬۷۲۶ کیلومتر مربع به اندازه کشور سوریه می باشد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی‌گیرد.
استان سیستان و بلوچستان با داشتن موقعیت راهبردی بازرگانی و ترانزیتی و دارا بودن کشاورزی و باغبانی (به ویژه میوه‌های استوایی و گرمسیری) و همچنین جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی و نیز صنعت در حال رشد از توانایی و ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای توسعه و آبادانی برخوردار است.
در برخی نقاط استان افراد برای دستیابی به آب باید حدود ۴ کیلومتر راه طی کنند تا بتوانند از آب شرب استفاده کنند.
موسسه اروندان با هدف تامین آب شرب و انتقال آب از چاه نیمه زابل به زاهدان و ذخیره ۵۰هزار متر مکعبی جهت برنامه ریزی برای مصرف و تامین برق مصرفی ایستگاههای پمپاژ توسط پست های برق و خط انتقال برق و تصفیه آب منتقل شده از طریق خط انتقال بخشی از پروژه آب رسانی به مردم عزیز و ولایتمدار زاهدان می باشد .
این پروژه با پیشرفت ۴۲درصد با جدیت و پیگیری مستمر مدیر عامل اروندان در حال پیگری است .

*استان ایلام
استان ایلام یکی از استان‌های کشور ایران است که در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌است. مرکز این استان شهر ایلام است.
استان ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است.
پروژه موسسه اروندان در استان ایلام مربوط به شهرستان دهلران است که با توجه به مدیریت خوب و منظم پروژه دهلران پیشرفت خوبی داشته است .
موقعیت کارگاهی اصلی پروژه در ۲۴کیلومتری شهرستان دهلران از سمت مهران به دهلران و در ۹۵کیلومتری شهرستان مهران می باشد .
این پروژه یکی از پروژه های مهم در رونق اقتصادی و تثبیت جمعیت است که می تواند در رونق و شکوفایی منطقه سهم به سزایی داشته باشد .

*استان کرمان
خط انتقال طرح آبرسانی به شهرهای شمالی استان کرمان از رفسنجان به کیلومتر صفر شروع می شود که کارگاه اصلی پروژه نیز در همان موقعیت احداث شده است .
هدف اصلی پروژه بزرگ اروندان در استان کرمان تامین آب شرب و بهداشتی شهرهای شمالی استان کرمان و آب رسانی به شهرهای و روستاهای مجاور خط و اشتغال زایی در منطقه است.

*استان کردستان
استان کردستان یکی از استان‌های ایران به مرکزیت شهر سنندج است که در غرب کشور واقع شده‌است.مساحت این استان ۲۸٬۲۰۰ کیلومتر مربع معادل ۱/۷٪ مساحت کل کشور ایران است.

این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌است، از شمال به استان‌های آذربایجان غربی و زنجان، از شرق به همدان و زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است. استان کردستان با کشور عراق ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک دارد. استان کردستان براساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰ دارای ۱۰شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶دهستان و ۱۶۹۷آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه بوده‌است. شهرستان‌های این استان عبارتند از: مریوان، بیجار،دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز، سنندج، قروه،کامیاران و بانه. بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ استان کردستان ۱٫۶۰۳٫۰۱۱ نفر جمعیت دارد که ۶۶درصد شهری و ۳۴درصد را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد. تراکم نسبی جمعیت معادل ۵۱٫۲ نفر در کیلومتر مربع است.
موسسه اروندان در سال ۱۳۹۰پروژه بزرگ خط انتقال آب از سد آزاد به دشت قروه -دهگلان با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد از پروژهای بزرگ بود که در مرحله بهره برداری توسط موسسه اروندان می باشد.
انتقال آب از مخزن بالا دست سد آزاد واقع در نزدیکی شهر شویشه استان کردستان شروع شده و با عبور بیش از ۷۰کیلومتر مسیر کوهستانی و عبور از موانع و تقاطع ها به دشت دهگلان می رسد.
این پروژه به منظور تامین آب اراضی کشاورزی دشت قروه -دهگلان و تامین نیاز آب کشاورزی و شرب بخش های واقع در مسیر خط انتقال می باشد .
به گزارش خوزستان سرافراز ، عملکرد این موسسه با مدیریت جهادی یکی از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد می تواند نوید بخش این موضوع باشد که مدیریت صحیح و استفاده از چنین ظرفیت هایی می تواند بر بخش های مهمی از معظلات عدم توسعه یافتگی استان ها فائق آمد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک