کد خبر: 29077
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۷/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۵:۲۱

هر روز که از خانه بیرون می‌روید تا شب که به خانه بازگردید چند کودک کار می‌بینید؛ از زباله‌جمع‌کن تا واکسی و فال‌فروش؟

 یادداشتی بقلم نادر عسکری در خوزستان سرافراز”

هر روز که از خانه بیرون می‌روید تا شب که به خانه بازگردید چند کودک کار می‌بینید؛ از زباله‌جمع‌کن تا واکسی و فال‌فروش؟
خیلی آزاردهنده است؟ این تعداد کودک کار در کشوری که بر روی گنج خوابیده و هر روز یک اختلاس چندده و چندصد میلیارد تومانی و دلاری از هر گوشه بیرون می‌زند اسف‌بار است؟

خبر این‌گونه است:
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران می‌گوید که می‌توانند ثابت کنند که به ۹۰ درصد کودکان کار در ایران تجاوز می‌شود.
حالا از صبح که از خانه بیرون رفتیم تا شب که به خانه برگردیم هر صدنفر کودک کاری که می‌بینیم این‌گونه تجسم کنیم که به ۹۰ نفر آن‌ها تجاوز صورت می‌گیرد. اگر جامعه‌ای کرخت‌احساس نشود و درد را حس کند این درد و رنج دردی معمولی نیست. کشنده است.

این کودکان فردا بزرگ می‌شوند. راه حل دولتمردان می‌دانید برای زمان بزرگ‌شدن‌شان چیست؟در ملاءعام طناب دار بر پا می‌کند و به دلیل جرایمی دارشان می‌زند. من و شمای نوعی هم دوربین‌به‌دست اعدام‌شان را تماشا می‌کنیم و از اعدام‌شان دفاع می‌کنیم چرا که نظم جامعه را به هم زده‌اند. نظم همان جامعه‌ای که دولتمردانش میلیاردها میلیارد خرج برپایی همایش ها کنفرانس های آبکی در کشور می‌کنند و میلیاردها میلیارد بودجه صرف تبلیغات انتخاباتی و به آن می‌کنند و میلیاردها میلیارد تومان و دلار هر روز از گوشه‌ای اختلاس می‌شود.

من و شمایی که آن روز اعدام را حق‌شان می‌دانیم امروز که کودکند و در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر به آن‌ها تجاوز می‌شود برای‌شان چه می‌کنیم؟ حکومت با این‌همه سرمایه برای‌شان چه می‌کند؟

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک