کد خبر: 29133
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ آبان/ ۱۳۹۶ - ۶:۲۶
سخنی با منتخبین شورای پنجم شهر اهواز "

مردمان سخت‌کوش شهر من، از شعار و شعارزدگی خسته‌ شده اند و از قول‌های واهی و نمایش‌های زندگی در رنجند.مردم به امید آینده، در انتظار عمل نشسته‌اند و اهواز ما، دیگر ظرفیت تصمیمات اشتباه و مسیرهای غلط را ندارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف اهواز در ۲۹ اردیبهشت ماه همسو با سایر اقشار مردم ایران در راستای اصل جمهوریت نظام اسلامی ایران به پای صندوق های رای رفته و برای فردایی روشن و خوب زیستن شما عزیزان را بعنوان منتخبان خود در شورای اسلامی شهر اهوازانتخاب نمودند.

از آنجائی که کم وبیش با افکار منتخبان مردم در شورای پنجم شهر اهواز اشنا هستم و میدانم که نیت همه این عزیزان خیر بوده و هدفشان تعالی و توسعه اهواز است ، لازم میدانم که از منظر یک خبرنگار نکاتی را خدمت شما عرض نمایم.

شهر علی بن مهزیار اهوازی و دروازه تشیع ،نیازمند توجه بیش از پیش به «زندگی» در دل این شهر است، شهر ما اهواز ظرفیت‌های شناخته و ناشناخته بسیاری دارد. به سرمایه‌های معنوی و مادی این شهر می‌توان تکیه کرد و امیدوار بود به آینده ای روشن برای اهواز، همه ی شهروندان عزیز در اهواز حق زندگی دارند و باید حقشان ادا شود. معتقدم اهواز فقط یک یا چند منطقه ی خاص نیست،قلمرو زندگی همه ماست از منبع آب تا ملاشیه,از کوی فرهنگیان تا عین ۲ و ……که باید زیرساخت ها و امکانات شایسته ی زندگی در سرتاسر آن در دسترس باشد.

شهروندانی که می‌خواهند بهتر زندگی کنند، شهر و شهرداری می‌خواهند که از فقر، فساد و تبعیض به‌دور باشند. شهروندانی که می‌خواهند حرمت و منزلت داشته باشند، شهروندانی که خواهان عدالت و برابری اند و خواستار شفافیت، فساد ستیزی و قانون گرایی اند شهروندانی که می‌خواهند به آینده‌ی این شهر برای زندگی فرزندانشان مطمئن و امیدوار باشند و خواستار شایسته سالاری و جایگزین شدن ضابطه بجای رابطه و ترجیح منافع ملی و شهری بجای منافع شخصی و جناحی اند.

فراموش نکنید نه شما ، که همه اعضای شورای های قبلی نیز با نیتی همانند شما وارد شورا شده بودند؛لذا اگر فکر میکنید که فقط شما تشنگان خدمتید و هرکسی قبل از شما امده بود شیفته قدرت بوده است ؛سخت در اشتباهید ؛ اما اگر میدانید پس بهتر است به نظرات  مردم احترام بگذارید و بدانید که ۴سال بعد کارنامه شما هم مثل دیروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

لذا یادتان باشد تنها نیت خیر و خوب به درد شهر ما نمی خورد ؛ ما به شما رای داده ایم که بتوانید افکار و اهدافتان را پیاده کنید؛
حال اگر به هردلیلی شرایط مهیا نیست و نمی توانید بر مشکلات فائق آیید؛ لااقل توقعات را با شعارهای الکی و نطق های اتشین درصحن علنی شورا و گفتگو با رسانه های استان بالا نبرید.

حال اگر بخواهیم گریزی به مصاحبه های بعضی از اعضای شورای شهر با خبرنگاران بزنیم؛ مرتبا این عزیزان از شرایط بد و عقب ماندگی های گسترده اهواز ؛ نداشتن بودجه کافی و درآمد لازم از سوی شهرداری؛ عدم پرداخت عوارض آلایندگی از سوی شرکت های نفتی ,مقایسه اهواز با یک روستای بزرگ , بافت فرسوده و ……. سخن می گویند/حال برای مخاطبان این سوال در ذهن تداعی می شود که مگر اعضای فعلی شورای شهر ازشرایط گذشته و عقب ماندگی اهواز در توسعه شهری نسبت به سایر کلانشهرها مطلع نبوده اند؟

آقایان ؛ ضمن پذیرش همه کمبودها، مشکلات و ایرادات موجود، جای هیچ گونه توجیه برای کوتاهی و اشتباه و عدم موفقیت نخواهید داشت.

اکنون که مردم شما را بعنوان منتخبان خود در شورای اسلامی شهر اهواز انتخاب نمودند ؛ از نمایندگان خود در طول این چهار سال انتظار دارند با یک عزم راسخ و جهادی تغییرات گسترده ای در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی ؛ اجرای پروژه های عمرانی ؛ایجاد بسترهای لازم درجهت رفع مشکلات عدیده مناطق حاشیه نشین ؛ توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی ؛ مبارزه با فساد اداری و …….اقدامات فوری و عاجل انجام دهند.

مردمان سخت‌کوش شهر من، از شعار و شعارزدگی خسته‌ شده اند و از قول‌های واهی و نمایش‌های زندگی در رنجند.مردم به امید آینده، در انتظار عمل نشسته‌اند و اهواز ما، دیگر ظرفیت تصمیمات اشتباه و مسیرهای غلط را ندارد.

شهروندان اهوازی انتظار تغییر در شهرداری دارند، این تغییر وابسته به تغییر نگرش و سیاست ها در اداره شهر و مدیران مجری سیاست هاست، مردم خواهان شایسته سالاری، توجه به بکارگیری جوانان و نیروهای متخصص در اداره امور و کاهش فاصله طبقاتی و توجه به عدالت و محرومیت زدایی از محلات محروم شهر هستند،توجه شما به این مطالبات گام نخست تغییر است و ضروری است به این انتظار مردم پاسخ مناسبی داده شود.

یادتان باشد که شهر خوب برایند همکاری شهروند خوب ، شورای خوب و شهردار خوب است.
شهروند خوب ؛ شورای خوب را انتخاب می کند و شورای خوب شهردار خوبی را انتخاب می کند.

بی تردید با انتخاب سردار منصور کتانباف بعنوان شهردار تاکنون از مردم نمره قبولی گرفته و حتی مخالفان کتانباف به اخلاص و پاکدستی او ایمان دارند.

در معرفی مدیران متدین و پاکدست به شهردار ، در بررسی اولویت بندی مشکلات ، اگر با در نظر گرفتن افکار عمومی تصمیم گرفتید و به نظرات مردم احترام گذاشتید ؛ حتی اگر اجری روی اجری گذاشته نشود ؛ حتی اگر خیابانی اسفالت نشود؛ بازهم مردم به شما احترام خواهند گذاشت و قول میدهم در چهارسال آینده بازبه شما عزیزان اعتماد کنند.

شرایط را برای حضور هر آنکس که قلبش برای این شهر می‌تپد ؛ از هر گروه و قوم و تفکر و آئین و مذهبی ؛ فراهم ساخته و با هم‌اندیشی و کمترین هزینه و در بهترین زمان، اهواز را در مسیر اصلی توسعه هدایت کنید.

آقایان ؛ یادتان باشد که قیم مردم نیستید؛ وکیل هستید؛ اما قیم نیستید؛ وصی مردم نیستید؛ لذا به افکار عمومی احترام بگذارید.

اما اگر فکر کنید همه چیز را میدانید و از دل مردم با خبرید و کارهایی انجام دهید؛ اما به نظرات مردم احترام نگذارید ؛ بازهم قول میدهم که چهار سال بعد توسط همین مردم برای همیشه از صحنه سیاست خط خواهید خورد.

کنشگران و فعالان سیاسی رابه همکاری برای توسعه شهر اهواز دعوت کنید واین را بدانید که اگر شورا گرفتار مرزبندی های جناحی و سیاسی شد,قطع به یقین بدلیل ساختار قدرت بیش از ۵۰درصد توانش معطوف سیاست ؛ انتخابات و…..خواهد شد.

در پایان یاداور میشوم , با سرمایه مردم می توانید از مشکلات عبور کنید و روح امید را برای توسعه و آینده ای روشن در دل مردم این دیار زنده کرد.

والسلام علی من التبع الهدی/
یادداشتی بقلم سردبیر پایگاه خبری خوزستان سرافراز

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک