کد خبر: 29316
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 16/ دسامبر/ 2017 - 5:23

یادداشتی از نادر عسکری در خوزستان سرافراز “

من بیدار بودم و شنیدم که صدای گریه‌هایتان میان خر و پف خیلی‌ها گم شد. کسانی که دم از معرفت و دین می‌زدند و از طرفی به هیچ کدام از احکام دین خود عمل نکردند. آنان که وظیفه اصلی‌شان رسیدگی به نیازمندان این جامعه است در میان سایه‌ها خوابیده‌اند و گاهی هم برای خودنمایی پا به روشنایی می‌گذارند و دستی به سر کودکی می‌کشند و با گرفتن چند تا عکس و…کار را تمام می‌کنند.
من با گوشهای خود شنیدم که عده ای فرصت طلب و قدرت طلب در لباس تظاهر وعده ایرانی آباد دادند اما آنچه در عمل دیدیم ویرانه ای از فقرست
من بیدار بودم و شنیدم فریاد عمق چشمان پدرانتان را که میان مشت و لگدهای ماموران شهرداری به آسمان می‌رسید اما باز به گوش آنان که باید می‌رسید، نرسید. من با چشمان خود دیدم دخترانی که از زمان کودکی کار می کردند و نه پدر داشتند و نه مادری ؛ ساعت‌ها میان خیابان دست‌فروشی می‌کردند و هیچ‌کس حتی از کنارشان رد نمی‌شد تا حالشان را بپرسد اما تا به یک سنی می‌رسیدند مردم با چشمانی گرد شده آنها را نگاه می‌کردند و تهمت‌ها و دروغ‌های بسیار به آنها نسبت می‌دادند. چه بسیار کودکانی که در این سن مورد تیکه های فساد آلود افرادی قرار گرفتند که به ظاهر برای کمک جلو می‌آمدند و کار را با هدف دیگری تمام می‌کردند.
درد همین است… اینکه خیلی‌ها خودشان را به خواب زده‌اند و نگاهی به این دردها نمی‌کنند اما ماچه طور؟ ما که از جنس همین دردهاییم… سکوت دردی را دوا نمی‌کند باید به این کودکان راهی برای درمان بدهیم.

سخن پایانی
حاشیه نشینی و دستفروشی چالش نیست یک درد اجتماعی خفته ست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار