کد خبر: 29343
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ دی/ ۱۳۹۶ - ۳:۴۶
دکتر فتح الله حاجتی در گفتگو با خوزستان سرافراز"

این‌ها شایعه از ما بهتران است ؛ کتانباف الان شهردار استوار شهر اهواز هست و با کارنامه‌ای که دارد، به‌لطف خدا شهردار خواهد بود.

وقتی نام منصور کتانباف برای شهرداری اهواز مطرح شد ؛ بسیاری نفس راحتی کشیدند و به‌نوعی خیال‌شان راحت شد. اکنون قرار بود کسی شهردار اهواز شود که در زمان جنگ تحمیلی دین خود را به مردم کشورش ادا کرده بود.سرداری بی ادعا و بسیجی ولایتمداری که این بار در قامت یک شهردار می خواهد انقلابی عظیم در توسعه کلانشهر اهواز ایجاد نماید.

بعد از شروع به‌کار شهردار و عدم برکناری بعضی از مدیران سابق شهرداری، کم‌کم انتقادها به عملکرد او آغاز شد و در روزهای اخیر شدت گرفت؛ به‌طوری‌که شایعاتی هم مبنی‌بر کناررفتن کتانباف مطرح شد که البته پایه و اساس مشخصی نداشت، ولی شایعه‌سازان از چه چیزی هراس دارند؟

از این‌که کتانباف قادر است کشتی طوفان زده شهرداری را به ساحل آرامش برساند؟

چرا درباره کسی که هنوز بیشتر از دوماه از شهرداری او نمی‌گذرد شروع به شایعه‌سازی و… کرده‌اند. در ابتدای این راه یعنی جنگ روانی به‌راه‌افتاده درباره عملکرد شهرداری اهواز در دو ماه اخیر و وضعیت فعلی و آینده آن، با دکتر فتح الله حاجتی ، عضو شورای پنجم شهر اهواز، گفت‌وگو کردیم.

در ادامه متن این مصاحبه را در پایگاه خبری خوزستان سرافراز از نظر می‌گذرانید.

آیا کتانباف را فردی مناسب برای شهرداری اهوازمی‌دانید؛نظر شما در این‌باره چیست؟

بله، فرد مناسبی است. سردار کتانباف، یک «مدیر» لایق، باسابقه، پاکدست و ضد فساد است. اتفاقا ما در خوزستان به «مدیر لایق» نیاز داریم؛ در ضمن شهرداری اهواز به مدیریت استراتژیک نیاز دارد.

به نظر شما بهترین گزینه برای شهرداری اهواز منصور کتانباف بود؟

بله، بهترین گزینه بود؛اینجانب بعنوان نماینده مردم در شورای پنجم اعتقاد راسخ دارم که در شرایط فعلی هیچ شهرداری دلسوزتر و توانمندتر از کتانباف وجود نداشته و با تمام وجود از او حمایت خواهیم نمود.

به نظر شما، تیم جدید شهرداری شناخت کافی از شهرداری اهواز دارند و معضلات و مشکلات را شناسایی کردند؟

شما اگر به مدیریت کتانباف در این مدت کوتاه توجه کنید؛ او مدبرانه و با حوصله حرکت می‌کند و مدیریت چکشی و مینی‌بوسی ندارد؛ ثانیا از مدیران کارآمد و موجود در خود شهرداری استفاده می‌کند. ثالثا، انتخاب‌های دیگر او براساس شایستگی است.

عملکرد چند ماهه آقای کتانباف را به‌طور کلی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

در مجموع، از عملکرد کتانباف دفاع می‌کنم؛ اول این‌که او در دو ماه گذشته شهرداری را بدون بحران و بدون سروصدا اداره کرده است. دوم، در همین دوماه گام‌های جدی در راه مبارزه با فساد در شهرداری برداشت؛ که قطعا ثمره آن را در اینده خواهیم دید. سوم، کتانباف روی شفاف‌سازی منابع درآمدی و قراردادهای شهرداری کار می‌کند.

چهارم، کتانباف برنامه‌های بلندمدتی برای شهر اهوازدارد؛ یکی از آن‌ها افزایش جدی حمل‌ونقل عمومی و دیگری موثرترکردن خدمات شهری هستند. پنجم، کتانباف یک «رابطه مسئولانه» با شورا برقرار کرده است؛ یعنی خود را در برابر شورای شهر مسئول و پاسخگو می‌داند، ولی از طرفی اهل ورود به زدوبند‌های پشت پرده نیست و خوشبختانه کتانباف با شورای شهر خوبی روبه‌رو است؛ چون افراد پخته و دلسوزی در این شورا هستند.

به نظر من، همان‌طور که گفتم، اقدامات کتانباف در شهر اهوازاصولی و تعیین‌کننده است و افق روشنی را برای این کلانشهر نوید می‌دهد.

اخیرا در فضای مجازی شایعه‌هایی شده است که آقای کتانباف تا به انتها در شهرداری اهوازنمی‌مانند و جای خود را به فرد دیگری خواهند داد ، شما این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شورای شهر اهوازحامی جدی کتانباف است و مطالب مطرح شده در زمینه استعفا یا برکناری شهردار را تکذیب می نمایم.

خوشبختانه مدیریت کتانباف ؛ مشکلات را حل می‌کند و ما به لطف خدا و با همکاری دلسوزانه و مسئولانه شورای شهر، اهواز بهتری خواهیم داشت

این‌ها شایعه از ما بهتران است ؛ کتانباف الان شهردار استوار شهر اهواز هست و با کارنامه‌ای که دارد، به‌لطف خدا شهردار خواهد بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک