کد خبر: 29366
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ دی/ ۱۳۹۶ - ۱:۴۵

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: ۴۸ درصد حوادث رانندگی در خوزستان از نوع واژگونی خودرو است.

خوزستان سرافراز، غلام عباس بهرامی نیا مدیرکل حمل و نقل پایانه های خوزستان روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه؛ اظهار کرد: بیش از ۹۸ درصد از امور حمل و نقل به بخش خصوصی واگذار شده و ما بیشتر به نظارت و برنامه ریزی می پردازیم.

وی افزود: بیش از ۱۶ هزار کیلومتر انواع راه در خوزستان داریم که بیش از یک هزار و ۶۶۰ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ۶۴۲ کیلومتر هم ترانزیتی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به فعالیت سه پایانه باربری، ۲۴ مسافربری و دو پایانه مرزی در خوزستان تصریح کرد: ۱۴۳ شرکت فعال مسافربری، ۳۰۲ شرکت فعال کالا، یک شرکت حمل و نقل توانمند و همچنین ۴۳ مجتمع خدمات رفاهی در استان داریم که از نظر تعداد مشترک با اصفهان استان اول کشور هستیم.

بهرامی نیا ادامه داد: در حوزه تعداد تلفات راه معمولا استان دوم یا سوم کشور هستیم که این جایگاه به واسطه طول راه های استان است.

وی یادآور شد: میزان فوتی های استان خوزستان در تلفات جاده ای ۳۷۱ نفر در سال گذشته و ۳۱۴ نفر در سال جاری بودند؛ بیشترین تصادفات ما متأسفانه از نوع واژگونی (۴۸ درصد) است که ۴۵ درصد در روز و ۵۵ درصد آن در شب رخ می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه بین ساعت ۱۴ تا ۲۲ میزان بیشتری از تصادفات (۴۷ درصد) رخ می دهد، گفت: ۷۵ درصد تصادفات این استان برای مردان و ۲۵ درصد برای زنان رخ می دهد.

بهرامی نیا در ارتباط با سه علت تصادفات در استان خوزستان بیان کرد: سرعت، برخوردهای رخ به رخ و انحراف به چپ سه عامل اصلی تصادفات در این استان هستند.

وی با اشاره به آموزش ترافیکی به دانش آموزان عنوان کرد: ۱۱ پاسگاه پلیس راه در سطح استان خوزستان داریم که تعدادی از آنها فرسوده است و سه مورد از پاسگاه ها در محورهای ایذه ـ دهدز، بهبهان ـ گچساران و اهواز ـ سربندر نیز کامل تخریب و بازسازی می شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان یادآور شد: ناوگان برون شهری خوزستان چهار سال از میانگین سن کشور جوان تر است ولی در زمینه کامیون ناوگان استان عمر بالایی دارد و کشور تسهیلات خوبی را برای این بخش درنظر گرفته است.

بهرامی نیا با اشاره به اینکه در اربعین سال جاری مشکلات آن چنانی برای جابجایی نداشتیم، گفت: پایانه ای را به صورت موقت در شلمچه و چذابه در اختیار گرفته و با سکوبندی و نصب تابلوی راهنمایی در اختیار بخش حمل و نقل قرار دادیم.

وی در ادامه خبر داد: در ایام اربعین سال جاری بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نفر از زائران حسینی از مرزهای خوزستان عبور کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اینکه سه هزار کیلومتر خط کشی انجام دادیم که تا پایان سال به ۹ هزار کلیومتر افزایش پیدا می کند، گفت: ۱۵ کیلومتر گاردریل جدید، ۱۴ هزار عدد علائم ترافیکی در محورهای استان و همچنین ۷۰۰ مترمربع تابلوی راهنمایی نصب شده است؛ ۲۶۴ کیلومتر تعمیرات روشنایی و ۱۷ کیلومتر تعمیر گاردریل، تعمیرات تعدادی از چراغ های چشمک زن هم انجام شد.

بهرامی نیا با اشاره به تعداد بالای ابنیه فنی و پل های خوزستان و در دست اقدام بودن تعمیرات ۵۴ فقره پل استان عنوان کرد: ۲۲۰ هزار مترمربع لکه گیری تاکنون انجام شده و پیش بینی می کنیم که تا پایان سال مالی  به ۳۵۰ هزار مترمربع دست پیدا کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۱۲۰ نقطه حادثه خیر در استان شناسایی شده گفت: برای مرحله اول اصلاح هندسی ۱۵ نقطه را در دست اقدام داریم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک