کد خبر: 29535
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۱:۱۱

آیا مسئولان می دانند منطقه زیتون کارمندی به یک پارکینگ بزرگ تبدیل شده است ؟

گزارشی از خوزستان سرافراز / بیشتر از آنکه اهالی محله با خودروهای خود در خیابان های زیتون کارمندی تردد داشته باشند؛ این خودروهای گذری هستند که برای فرار از ترافیک در داخل کوچه های این محله راه خود را باز می کنند. ساکنان زیتون کارمندی اعتقاد دارند؛ محله به یک پارکینگ بزرگ تبدیل شده است. آنها می گویند زیتون کارمندی جنگل خودروهاست که آدم ها در آن جایی ندارند.

آنچه در این میان مورد توجه شهرداری منطقه ۳ اهواز قرار گرفت،صدور مجوز ساخت برای آپارتمان های چند طبقه و مجتمع های تجاری و بدون پارکینگ بود. املاک قدیمی در سال های اخیر توسط سازندگان مسکن خریداری شدند و جای خود را به آپارتمان های ۵ طبقه با تعداد واحدهای زیاد دادند.

به همین دلیل خانه هایی که داخل آن نهایت یک یا دو خانواده زندگی می کردند به آپارتمان هایی با ۱۰خانوار تبدیل شد و همین مساله باعث شد تا نوسازی هم نتواند درد بی درمان محله هایی مانند زیتون کارمندی را حل کند. زمانی که توسعه شهری نامتوازن شد؛ محله هایی که در نهایت امکانات زندگی چندهزارخانوار را داشت به یک بار با انفجار جمعیتی روبه رو شد که اولین مصداق بارز این انفجار جمعیتی افزایش ترافیک در این محله ها بود.

ترافیک سنگین و خسته کننده  یکی ازمعضلات اصلی محله زیتون کارمندی است… سالهاست که ترافیک از فلکه ملی راه تا بیمارستان ابوذر ساکنین منطقه را کلافه نموده است ..در واقع کوچه های تنگ و باریک محلی برای فرار خودروها از ترافیک می شوند… بعدازظهرها ترافیک این خیابان به کوچه های محله کشیده می شود و کل محل را قفل می کند… از زمانی که هایپرمارکت افق کورش در خیابان زاویه نبش خیابان شهید بندر افتتاح شد؛ ترافیک این محدوده به اوج خود رسید و هرروز در خیابان های اطراف شاهد تصادف و درگیری بین ساکنین منطقه و رانندگان ماشین هایی هستیم که چون راه فراری ندارند به همین خاطر ازکوچه های اطراف برای رفتن به خیابان اصلی زیتون استفاده می کنند…. کوچه های اینجا محل گذر شده است…. بعضی ماشین ها برای فرار از شر ترافیک با سرعت وارد کوچه های باریک می شوند که همین مساله باعث بروز تصادفات زیادی در کوچه ها شده است…گاهی اوقات ماشین ها از ۱۰ متری خانه ها رد می شوند و خدای ناکرده اگر یک بچه از داخل خانه بی هوا بیرون بیاید؛ تصادف می کند.

وجود کوچه های تنگ و باریک و نبود پارکینگ یکی از مشکلاتی است که باعث شده منطقه زیتون کارمندی به پارکینگ خودروها تبدیل شود, در این محله کوچه های چندمتری پر از ماشین است…حال در این شرایط وظیفه اصلی شهرداری منطقه ۳ اهواز چیست؟

آیا شهردار منطقه ۳ و معاونت حمل و نقل ترافیک از ترافیک سنگین و کندی عبور و مرور در خیابان های زاویه , حجت و …..اطلاع دارند؟آیا متولیان امر می دانند هر روز در مقابل هایپرمارکت افق کورش و سیتی سنتر مهزیار ,ترافیک سنگین و خسته کننده ساکنین این منطقه را به ستوه درآورده است؟

ایجاد پارکینک و ساماندهی مشکلات ترافیکی از جمله وظایف شهرداری‌هاست اما مسئولان شهرداری منطقه ۳ نسبت به این مسائل بی‌توجه بوده و نارضایتی و گلایه مردم را به دنبال داشته است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک