کد خبر: 29668
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۳:۰۸
انتصاب جدید در سازمان بازرسی کل کشور ؛

محمد آقاجری بعنوان معاون قضایی سیاسی بازرسی کل کشور منصوب شد.

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ محمد آقاجری مدیر کل فعلی بازرسی استان خوزستان بعنوان معاون قضایی سیاسی بازرسی کل کشور منصوب گردید.
مراسم معارفه ایشان امروز شنبه ۷ بهمن ماه با حضور آیت اله صادق آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه و قاضی ناصر سراج در ساختمان بازرسی کل کشور برگزار می گردد.

بیوگرافی حاج محمد آقاجری

محمد آقاجری در سال ۱۳۴۴ در روستای قلعه کعبی از توابع زیدون در خانوده ای مذهبی متولد شد. پدر ایشان ، حاج عوض آقاجری متولد روستای کره پا هندیجان و اهل روستای قلعه کعبی(از توابع شهرستان بهبهان) از بزرگان و معتمدین منطقه می باشند. حاج محمد پس از سپری نمودن دوره ابتدایی و راهنمایی ، جهت تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه شدند و همزمان با اوجگیری اعتراضات علیه رژیم طاغوت با شرکت در فعالیت ها و تجمعات علیه رژیم پهلوی حضوری موثر وچشم گیر داشتند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی جهت تکمیل و ادامه تحصیل ، عازم قم شدند و از محضر آیات عظام همچون آیت اله استادی ، آیت اله راستی کاشانی، آیت اله مظاهری و آیت اله جوادی آملی بهره مند شده و به کسب علوم دینی پرداختند و همزمان در واحد فرهنگی جهاد سازندگی ماهشهر به صورت پاره وقت مشغول به فعالیت شدند.

ایشان با پایان دروس حوزوی وارد دانشگاه تهران در رشته کارشناسی تاریخ شدند و در ادامه موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه علوم و تحقیقات گردیدند و هم اکنون مشغول گذراندن مراحل پایانی اخذ مدرک دکتری می باشند.

حاج محمد از همان آغاز جنگ تحمیلی با آن که کمتر از ۱۵ سال داشتند همراه دیگر بسیجیان در دفاع از کیان انقلاب اسلامی بیش از ۲۱ ماه داوطلبانه در جبهه ها حضور داشتند و چندین بار نیز مجروح و به افتخار جانبازی انقلاب نائل شدند.

حاج محمد در سال ۱۳۷۲ به عنوان دادیار دادسرای ماهشهر وارد دستگاه قضایی شدند و به سبب جدیت و تلاش در امر قضاوت در کمتر از ۲سال به عنوان رئیس دادگستری شادگان منصوب شدند. مدیریت ، صداقت و شجاعت ایشان باعث شد که در مدت زمان کوتاهی به عنوان فردی مدبر و توانا در سیستم قضایی استان شناخته شده و به طور مکرر از ایشان درخواست پذیرفتن مسئولیت های جدید و بزرگتر شد به گونه ای که در طول ۲۴ سال سابقه ي اجرائی تنها دو سال به عنوان قاضی انجام وظیفه نموده و ۲۲ سال دیگر به عنوان مدیر در قسمت های مختلف سوابق درخشانی را از خود به جای گذاشته است.
بارزترین سمتهای ایشان رئیس دادگاه عمومی و انقلاب در چند شهرستان، مدیرکل سازمان بازرسی استان خوزستان در دو دوره،مدیرکل سازمان باررسی استان بوشهر می باشد.
ایشان همواره کار را نوعی خدمت و تکلیف الهی دانسته و نه صرفا یک وظیفه و پست اداری جهت امرار معاش.
صداقت ، نظم ، جدیت ، پی گیری و شجاعت چند مشخصه اصلی است که همواره در زندگی شخصی و کاری سر لوحه کار خود قرار داده اند و به حول و قوه الهی تاکنون نیز موفق بوده اند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک