کد خبر: 29720
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۴:۳۹

آیا خبر از خشکیدن اکثر نهال‌های کاشته شده در ۵۰۰ هکتار کانون‌های ریزگرد شرق اهواز و بی‌ثمر بودن چنین طرح‌های موقتی دارید که تاکنون ۸ میلیارد از جیب مردم را به جیب پیمانکاران سرازیر کرده ‌است .

جناب آقای دکتر کلانتری
وقتی نام خوزستان می‌آید، نمادهای متعددی در ذهن ها تداعی می‌شود؛ مقاومت و ایثار و دیگر گذاره‌های ارزشی.
آیا مردم خوزستان را می شناسید ؟همان مردمی هستند که ۸ سال در دفاع مقدس ایستادگی کردند و شهید و جانباز دادند و همیشه نام دفاع مقدس در کنار خوزستان بوده است.
 جناب آقای دکتر کلانتری ؛بیش از ۳۹ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و مردم خوزستان پس از  فرسودگی‌های سالهای جنگ و مقاومت‌هایی که در دفاع مقدس داشتند، این روزها، روزهای سختی را سپری می‌کنند..
تن خسته و زخمی خوزستان زیر فشار ویرانه‌های فرسوده حاصل از جنگ تحمیلی به نفس افتاده است.
آیا می دانید کارون روز به روز در حال نحیف شدن و بی جان شدن است ؟!
آیا خبر از خشکیدن اکثر نهال‌های کاشته شده در ۵۰۰ هکتار کانون‌های ریزگرد شرق اهواز و بی‌ثمر بودن چنین طرح‌های موقتی دارید که تاکنون ۸ میلیارد از جیب مردم را به جیب پیمانکاران سرازیر کرده ‌است .
موضوع ریزگردها و خوزستان سالهاست نقل مجالس شده و چند روزیست غائله ای در رابطه با بودجه ریزگردها به پا شده است که گرد و غبار این غائله از سازمان محیط زیست شروع شد معاون شما در مصاحبه ای از حذف بودجه ریزگردها توسط کمیسیون تلفیق خبر داد. که این موضوع در هر صورت به شما ختم می شد چرا باید حذف شود چرا کسی قدرت چانه زنی و دفاع از این بودجه را نداشت که حذف شد در هر صورت شما مقصر بودید!ولی در عین حال رئیس کمیسیون تلفیق بودجه برای شفاف سازی و آگاهی مردم خوزستان با انتشار پیامی تکذیب کرد. که این خود باعث امیدواری مردم شد و تلنگری بود برای محیط زیست خفته ما که ما جوانان خوزستانی فکر می کردیم شما در حال رایزنی و فشار برای بودجه ریزگردها هستید تا اینکه متوجه شدیم که در روز آخر شما پیامی مبنی بر حذف شنیدید و هرگز کسی از محیط زیست به کمیسیون تلفیق مراجعه نکرده برای این موضوع مهم و حیاتی! و این موضوع بود که مذاق شما را تلخ کرد و شاهد عصبانیت معاون جنجالی شما در مصاحبه ای بودیم که پرخاش و تندخویی در صحبتهای ایشان به وضوح پیدا بود و از رئیس کمیسیون تلفیق خواسته عذرخواهی کند! جناب آقای کلانتری به نظر شما چه کسی باید عذر خواهی کند آقای تاجگردون از آقای شافعی یا سازمان محیط زیست از مردم خوزستان !
شاید معاون جنابعالی نمی دانند که تاجگردون خود از خوزستان جدا نیست !
و این مشاجره ها دردی برای مردم خوزستان دوا نمی کند و با این ادبیات مشکلات خوزستان را نمی توان کتمان کرد.
آقای کلانتری ذهن مردم خوزستان علی الخصوص دانشجویان و جوانان فرهیخته مملو از سوالات ریزو درشت درباره عملکرد شما و مشکلات استان است .
جناب آقای کلانتری اگر برای مهار گردوغبار و ریزگردهای  خوزستان نمی‌توانید کاری انجام بدهید حداقل نمک بر زخم‌های آنها نپاشید.
و بدانید در شرایط كنونی نفس های مردم استان خوزستان و شهرهای درگیر با این بحران به شماره افتاده است و خوزستان اسیر مصیبت های زیست محیطی فراوان دیگری نیز هست که بجای سرپوش گذاشتن باید چاره ای اندیشید .
جناب آقای کلانتری مردم خوزستان در میان تفاهم نامه ،قراردادها و سفرهای بی نتیجه مسئولان محیط زیست گم شده اند و روزبروز بیشتر گرفتار ریزگردها می شوند .
آقای شافعی از آثار و تبعات اجتماعی سخن آقای تاج گردون گفته اند ولی آیا به تبعات این بی توجهی های خود در قبال مردم خوزستان فکر کرده اند؟
آیا می توانند بگویند سازمان محیط زیست تاکنون در عمل برای خوزستان چه کرده است  ؟
جناب آقای دکتر کلانتری در پایان عرض می کنیم آقای شافعی که وظیفه خود را در قبال دفاع از حق مردم خوزستان انجام نداد باید عذر خواهی کند نه تاج گردون !و با این موضع گیرها و مصاحبه ها نمی تواند سرپوشی بر برملا کردن کم کاری خود بگذار که تاج گردون فقط حقایق را گفته و حرف دل ما خوزستانیها که کاسه صبرمان لبریز شده است.
والسلام
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک