کد خبر: 29731
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۳:۰۴

بانک ها نسبت به رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک مرکزی به ویژه در مورد نرخ سود سپرده های بانکی توجه داشته باشند تا از بروز مشکلات مشابه با برخی موسسات اعتباری جلوگیری شود

خوزستان سرافراز /

نشست شورای بانک های خصوصی استان روز سه شنبه ۱۰ بهمن ماه به ریاست مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری برگزار شد.

در این نشست که به موضوع رسیدگی به مشکلات مردمی و ارتقای رضایتمندی عمومی اختصاص داشت مدیران بانک های خصوصی به طرح مشکلات حوزه کاری خود پداختند و پیشنهاداتی جهت کاهش این مشکلات بیان شد.

از جمله مسائل مطرح شده در این نشست مشکلات ناشی از انتشار مطالب خلاف واقع در فضای مجازی و ایجاد ذهنیت منفی در جامعه نسبت به بانک ها، عدم رسیدگی و یا طولانی بودن روند رسیدگی قضایی برای وصول مطالبات بانکی و عدم تعامل برخی دستگاه ها با بانک های خصوصی بود.

در ادامه این نشست شهاب رزمی مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری گفت: انتظار میرود بانک ها در زمینه های خدمات اجتماعی و همچنین تکریم و برخورد مناسب با ارباب رجوع اهتمام جدی تر داشته باشند تا ذهنیت منفی که بعضا در بخش هایی از جامعه نسبت به سیستم بانکی شکل گرفته است اصلاح و منجر به ایجاد رضایتمندی در مردم شود.

وی افزود: نقش بانک ها در توسعه کشور باید تسهیل کننده باشد و در مواردی مانند اعطای تسهیلات و امتیازات به متقاضیان جا دارد بانک ها در عین رعایت قوانین و بخشنامه ها از سخت گیری های بی مورد پرهیز کنند و در جهت تسهیل رویه های بانکی اقدام نمایند.

رزمی تصریح کرد: بانک ها نسبت به رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک مرکزی به ویژه در مورد نرخ سود سپرده های بانکی توجه داشته باشند تا از بروز مشکلات مشابه با برخی موسسات اعتباری جلوگیری شود.

مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت استان همواره از بخش خصوصی و بانک ها حمایت جدی داشته است و بر خود لازم میدانیم از همه بانک ها چه دولتی و چه خصوصی حمایت لازم را داشته باشیم و در مواردی هم که نیاز به تعامل بیشتر دستگاه های اجرایی با بانک ها باشد پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک