کد خبر: 29749
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۴:۰۰

روایت تلخ کلنگ هایی که در محله های مختلف اهواز زده می شود و هر روز رویای مردم برای اجرای این پروژه ها به سراب نزدیک تر می شود…..

روایت تلخ کلنگ هایی که در محله های مختلف اهواز زده می شود و هر روز رویای مردم برای اجرای این پروژه ها به سراب نزدیک تر می شود…..

به گزارش خوزستان سرافراز،

یکی از موضوعاتی که طی سال‌های اخیر در کلانشهر اهواز مشاهده شد، کلنگ زنی‌هایی بود که باهدف آغاز عملیات احداث طرح‌ها و برنامه‌های عمرانی به بستر زمین زده شد، امری میمون و مبارک که نوید تأمین و تبدیل‌شدن بنا یا زمینی به طرحی کارآمد و سازنده را می‌دهد و گام اولیه برای آغاز فرآیندی محسوب می‌شود که حاکی از پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر است.

پروژه های شاخص بخش عمرانی شهرداری اهواز شامل قطار شهری، پروژه شهید بندر، پل ولایت، کوی زردشت ؛ اصلاح جاده ساحلی شرقی و شش سرای محله که تقریبا در سال های گذشته غیر فعال بودند با انتخاب کتانباف بعنوان شهردار اهواز مجدد فعال و اجرایی شدند.

طرح‌هایی که با شور، شوق و شعف بسیار آغاز شد اما انگونه که از شواهد پیداست بدلیل پیچ‌وخم‌های اداری، اعتباری و…….پروژه های مذکور به‌کندی پیش می‌روند و بعضی از انها بدلیل تامین اعتبار مانند سالهای اخیر دوباره تعطیل شده اند.

همانطور که کلنگ زنی یا افتتاح طرحی عمرانی، سابقه افتخارآمیز در پرونده مدیریتی مسئولان قلمداد می‌شود، عدم کامیابی در اتمام یک طرح و پروژه، می‌تواند کامیابی و توفیقات مدیران را در اذهان و افکار عمومی کمرنگ سازد.

در حالی‌ که رکود اقتصادی در کشور حاکم است و پروژه های دولتی را تحت تاثیر قرارداده، در کلانشهرهایی مانند اصفهان ؛ تبریز ؛ مشهد و…..با سیاست های جدید همچنان چرخ عمرانی را سریع تر از گذشته به چرخش درآورده تا بر این معضل غلبه کنند.

حال چگونه درکلانشهراهواز ؛ شهرداری انتظارات و مطالبات بحق شهروندان را براورده نمی کند؛ سوالی است که قطعا مدیران اجرایی در شهرداری باید پاسخگو باشند.

اعضای شورای اسلامی شهر در دوره پنجم، تأکید بسیاری برای ارائه خدمات بر اساس برنامه محوری داشته و بارها در گفتگو با رسانه های استان از اقدامات عمرانی و فرهنگی بر اساس برنامه های تدوین‌شده خبر داده اند.

پیگیریهای خبرنگار خوزستان سرافراز اگرچه درباره پروژه های مهم عمرانی در شهرداری به نتیجه رسید؛ ولی پروژه‌های مشکل دار تحت مدیریت شهرداری اهواز علاوه بر اینکه در خواب به سر می‌برند، از دادن قطره‌ای اطلاعات پرهیز می‌کنند.
پروژه‌هایی که سال‌هاست خفته‌اند و گویی گرد مرگ بر آنها پاشیده‌اند.

درچند سال اخیر، طرح‌های بیشماری توسط شهرداری برای عمران و آبادانی کلنگ‌زنی و گاها به بهره برداری رسیدندکه اگر برخی پروژه ها را کنار بگذاریم ،متوجه کم‌کاری و ضعف مدیران و البته شاید نبود اعتبار لازم برای به سرانجام رسیدن این طرح‌ها می‌شویم.

پروژه هایی که روزی  قرار بود تا محیطی بهتر، آرام‌تر و زیباتر برای زندگی و آسایش مردمانی صبور فراهم آورند،که متأسفانه این روزها درسکوت مسئولین به فراموشی سپرده شده اند.

سالها نبود امکانات فرهنگی در مناطق هشتگانه از جمله زیرساخت های ورزشی،نبود پارک های مناسب برای استفاده خانواده ها،عدم وجود مراکز فرهنگی و…باعث شد ساکنان این مناطق عملا شاهد مشکلات فرهنگی در محیط اطراف خود باشند.

از سال۹۲ کلنگ زنی شش فرهنگسرا در شهرداری به زمین زده شد وحال پس از گذشت بیش از ۴سال مدیران شهری از افتتاح یک فرهنگسرا در مناطق محروم اهواز مانند ملاشیه ؛ کوی فرهنگیان ؛ پردیس ؛ اخراسفالت و ….عاجز هستند.

امروز و به همین راحتی باید پروژه هایی که آمال و آرزوهای کودکان و جوانان این شهر به آن گره زده شد روی هوا معلق باقی بمانند تا ثابت شود که کلنگ های نمادین مسئولین برای ساکنین این محلات آب و نان نمی شود.

براساس چه معیاری مناطق حاشیه نشین و محروم اهواز نباید یک فضای مناسب تفریحی و سرگرمی داشته باشند؟آیا همه پارک‌ها باید درمراکز خوش نشین و مرفه نشین شهر متمرکز شوند؟آیا فقط ساکنین کیانپارس و مناطق مرفه نشین محترم هستند؟!

آیا اینست معنای توسعه پایدار و همه جانبه متوازن،رشد و رفاه یکنواخت؟

چرا به راحتی به مردم وعده هایی می دهید که از اجرای آن برنمی آیید؟

صرف نظر از تلاش های قابل تحصین شهرداری و شورای شهر در آسفالت نمودن خیابانها و معابر، سنگ فرش و پیاده روسازی، جدول گذاری، لایروبی جوبها، اقدامات زیباسازی و ده ها کار ارزنده شهری دیگر باید گفت که انجام این امورات وظیفه ذاتی شهرداری ها می باشد و مردم شهر اهواز چشم انتظار آغاز عملیات اجرایی پروژه های مهم شهرداری هستند.

مسئولان مدیریت شهری به فکر مرمت و بازسازی پروژه های ناتمام و آغاز پروژه های فوق الذکر در این شهر باشند و خواهشاً برخی طوری وانمود نکنند که به فکر مردم هستند و در حال خدمت به آنها.

به نظر برای رفع مشکلات موجود ، ابتدا باید مدیران لایق و متخصص این حوزه ورود داشته باشند و مدیرانی که پس از چند سال پاسخی جز نبود و کمبود بودجه دارند از میز جدا شده و جای خود را به افراد تازه نفس و کاردان بدهند.

گفتنی است در راستای تنویر افکار عمومی، این پایگاه خبری بزودی گزارشی کامل در خصوص پروژه های عمرانی نیمه تمام در مناطق هشتگانه شهرداری به اطلاع عموم شهروندان خواهد رساند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک