کد خبر: 29776
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 3/ فوریه/ 2018 - 2:34
به علت کمبود خبرنگار حرفه ای:

مدرس دانشکده خبر اهواز گفت: مسائل و مشکلات شهرستان های جنوبی خوزستان به علت کمبود رسانه های حرفه ای کمتر در رسانه های استانی و کشوری شنیده می شود.

به گزارش خوزستان سرافراز /

مدرس دانشکده خبر اهواز گفت: مسائل و مشکلات شهرستان های جنوبی خوزستان به علت کمبود رسانه های حرفه ای کمتر در رسانه های استانی و کشوری شنیده می شود.

زینب شریفی درحاشیه کارگاه خبرنویسی حرفه ای در شهر سوسنگرد با اشاره به اهمیت پرورش نیروهای حرفه ای و تخصصی در حوزه خبرنگاری و روزنامه نگاری افزود: تحلیل محتوای رسانه های استانی نشان می دهد که اخبار برخی شهرستان ها به ویژه شهرستان های جنوبی مانند سوسنگرد، هویزه، بستان و رفیع کمتر از سایر شهرستان ها پوشش داده می شوند.
شریفی یکی از دلایل اصلی این مسئله را کمبود خبرنگار و نیروهای حرفه ای در شهرستان های مذکور عنوان کرد و گفت: می توان با تشکیل کلاس های خبرنگاری، سواد رسانه ای و گزارش نویسی افراد علاقمند به ویژه نسل جوان را حمایت کرد و زمینه ای را فراهم کرد تا فرایند خبررسانی و گردش اطلاعات در این شهرستان ها بهبود یابد.
وی خبرنگاران را حلقه اتصال مردم و مسئولان دانست و افزود: مسئولان شهرستانی و نخبگان هر شهر باید مشوق خبرنگاران محلی و بومی باشند. متاسفانه دیده شده که گاهی برخی خبرنگاران در شهرهای محروم به علت انعکاس مشکلات معمولی و یا انتقاد از یک مسئول مورد اذیت و آزار قرار می گیرند. این در حالی است که می توان از پتانسیل روزنامه نگاران برای جذب اعتبارات استانی و کشوری کمک گرفت.
کارگاه مقدماتی خبرنویسی حرفه ای با حمایت موسسه فرهنگی آموزشی دارالعلم دشت آزادگان و در محل هفته نامه رضوان خوزستان به مدت یک روز برگزار شد. خبرنگاران و داوطلبان در این کارگاه با اهمیت خبر، ارزش ها و عناصر خبری، سبک های خبرنویسی، انواع لید و شیوه نگارش آشنا شدند.كارگاه تخصصي نيز هفته هاي آينده تشكيل مي شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار