کد خبر: 29825
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 7/ فوریه/ 2018 - 3:37
مدیرکل بحران استانداری خوزستان:

مدیرکل بحران استانداری خوزستان گفت: شرایط آبی و منابع آبی استان آنقدر حاد و وخیم است که اگر تدبیری اندیشیده نشود و تنها به جلسات و نامه نگاری ها اکتفا کنیم، نتیجه خاصی نخواهیم گرفت.

 

به گزارش خوزستان سرافراز، کیامرث حاجی زاده در نشست ستاد بحران استان با محوریت بحران خشکسالی با بیان اینکه بحث آب می تواند زمینه ساز تهدیدات امنیتی و اجتماعی برای ما باشد، اظهار کرد: به یک روحیه و عزم جهادی برای حل مشکل خشکسالی استان و گذر از بحران بی آبی نیاز داریم و با آن روحیه جهادی می توان مشکلات آبی را حل کرد.

وی افزود: شرایط آبی و منابع آبی استان آنقدر حاد و وخیم است که اگر تدبیری اندیشیده نشود و تنها به جلسات و نامه نگاری ها اکتفا کنیم نتیجه خاصی نخواهیم گرفت.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان با توصیه به مدیران دستگاه های اجرایی به رفتن به سمت اثربخشی و نتیجه بخشی اقدامات، مصوبات و نامه نگاری ها تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی به ویژه متولیان بخش آب و کشاورزی نسبت به آگاه سازی مردم و کشاوزان در خصوص وضعیت وخیم وبغرنج منابع آبی در استان اقدامات جدی داشته باشند و تنها با مصوبات و نامه نگاری ها و رفت و آمدهای خود در وزارتخانه های مرتبط دل خوش نکنند.

حاجی زاده اضافه کرد: باید اعتماد مردم را جلب کنیم و اگر نتوانیم بدهی های سال گذشته را به مردم پرداخت کنیم نمی توانیم اعتماد سازی کنیم باید بدهی هایمان به مردم مثل خسارات کشاورزی و بیمه ها را پرداخت کنیم تا دوباره مردم به ما اعتماد کنند و در کنار ما قرار بگیرند.

وی بیان کرد: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها نسبت به برگزاری هفتگی جلسات ستاد خشکسالی اقدام کنند چون آنجا هفتگی لازم است و حوزه خودشان است و به شکل مرتب رصد شود. همچنین گزارش ها را برای ارسال آماده کنید تا در جلسات ستادبحران استانداری بتوان براساس آنها تصمیم گیری کرد.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان ادامه داد: یک کارگروه پژوهشی با مسئولیت دکتر قمشی مشاور استاندار در امور آب و محیط زیست تشکیل شد که در بحث مشاوره و تحقیقات کارش را انجام می دهد.

حاجی زاده گفت: استاندار خوزستان چهار نامه به ریاست جمهوری و وزرای نیرو، جهاد و کشور نوشته و وضعیت استان در زمینه آب و محیط زیست به اطلاع آنها رسید و وضعیت خشکسالی استان هم به رئیس جمهور اعلام و خواهان دریافت اعتبار و خسارت خشکسالی شدیم.

وی افزود: نامه ای را به سیف رئیس کل بانک مرکزی و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه زدیم برای تمدید مهلت پرداخت اقساط وام کشاورزان، خسارت های خشکسالی گذشته و حال و آینده و نامه ای هم به اردکانیان وزیر نیرو در خصوص وضعیت بسیار بغرنج، حاد و وخیم منابع آبی استان نوشته و ارسال شد.

مدیرکل بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه نامه ای هم به معاون اول محترم رییس جمهور اسحاق جهانگیری در خصوص عدم پرداخت بیمه کشاورزان در سال ۹۵ نوشتیم که خسارت ها پرداخت خواهد شد، گفت: وقتی مشکل آبی داشته باشیم تامین برق مان هم دچار مشکل می شود و اگر آن را مدیریت نکنیم قبل از بحران آب دچار بحران برق می شویم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار