کد خبر: 29838
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 7/ فوریه/ 2018 - 8:35
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به رامشیر ؛ خبر داد :

پروژه آبرسانی به شهرستان رامشیر با اعتبار ۱۲میلیارد تومان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان و نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش خوزستان سرافراز، ظهر امروز چهارشنبه پروژه آبرسانی به شهرستان رامشیر با اعتبار ۱۲میلیارد تومان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان و نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

امید حاجتی با اشاره به اینکه مصوبات بسیار خوبی را برای حل مشکلات تاریخی خوزستان در نظر گرفته شده اظهار کرد: تاکنون پیگیری های بسیار زیادی برای جبران عقب ماندگی های استان و تأمین اعتبارات این پروژه ها انجام شده است.
وی افزود: یکی از آخرین مصوباتی که برای حل مشکلات استان به تصویب رسید اختصاص ۱۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای حل مشکل ریزگردها و برق استان خوزستان بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به اینکه شهرستان رامشیر نیز از ثمرات و برکت این مصوبه و تأمین اعتبار قابل توجه بی بهره نخواهد بود، تصریح کرد: در بحث حل مشکل فاضلاب استان نیز تأمین اعتبار لازم انجام شده و قطعا سهم شهرها طبق برنامه پیش بینی شده به آن ها تعلق می گیرد.
حاجتی بیان کرد: اعتباراتی که برای بهبود شبکه های فرسوده آب شرب شهری به رامهرمز و رامشیر داده شده است.
وی با اشاره به اینکه تمام مشکلات تاریخی در ذهن خوزستانی ها هست، عنوان کرد: در چند سال اخیر حل این مشکلات توسط مسئولان استان به طور جدی پیگیری شده و دولت نیز در همین زمینه توجه بسیار خوبی به خوزستان داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: همه مصوبات و تأمین اعتبارات لازم برای حل مشکلات وجود دارد و باید دستگاه های اجرایی استان با تلاش فراوان برای حل مشکلات اقدام کنند تا شاهد سرعت گرفتن حل این مسائل و مشکلات باشیم.
حاجتی یادآور شد: جاده ای که به شهرستان رامشیر می رسید، به دلیل تردد بالای ماشین های سنگین مردم را دچار مشکلاتی کرده که در این زمینه حل مشکلات را در اولویت قرار می دهیم تا با هماهنگی راه و شهرسازی تأمین اعتبار این محور محقق شود.
وی خبر داد: برنامه ریزی شده تا ظرف دو سال آینده برای تمام شهرهایی که در استان خوزستان استخر ندارند، استخر ساخته شود که البته در این زمینه پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار دارند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان در پایان گفت: در ارتباط با زندان رامهرمز هم به طور جدی کمک می کنیم تا این طرح با سرعت بیشتری انجام و هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

در ادامه آیین افتتاح پروژه آب رسانی رامشیر ؛ اقبال محمدیان نماينده مردم رامشير و رامهرمز اظهار کرد:

با افتتاح مخزن فعلی آب در رامشير، اين شهرستان هم اكنون داراي دو مخزن با ظرفيت هشت هزار متر مكعب است.

پيش بيني شده تا اين مخزن براي جلوگيری از هدررفت و افزايش ذخيره آب، افزودن پايداری شبكه توزيع و توزيع آب بهداشتی، امكان ذخيره ٧٢ساعته آب در شرايط اضطراری را داشته باشد.

محمدیان تصریح کرد : ٦٣ ميليارد ریال برای اصلاح شبكه آبياری شهرستان رامشير تخصيص يافته است.در حال حاضر بيش از ٤٠ درصد از كل ١٤ هزار مترمكعب آب شهرستان رامشير هدر مي رود كه اين امر اهميت اصلاح شبكه آبياری اين شهرستان را نشان مي دهد.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی ؛ ادامه داد :

جاده رامشير- ماهشهر يكی از پرترددترين و پرحادثه ترين جاده هاي استان است و انتظار مردم شهرستان رامشير دو بانده شدن اين جاده و افزايش امنيت تردد در آن است.

در حال حاضر تنها ١٣ كيلومتر از ٣١ كيلومتر اين جاده زيرسازی شده و انتظار می رود براي جذب اعتبارات برای اين بخش اقدامات ويژه ای انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه درمان نيز كمبودهای زيادی وجود دارد، گفت؛ بيمارستان حضرت رسول اكرم اين شهرستان با حداقل امكانات، تبديل به يک انبار بزرگ بدون نيروی انسانی شده است.

انتظار مي رود بخش های مختلف دياليز، رادیولوژی و همچنين تاسيسات اين بيمارستان راه اندازی شود تا شاهد اعزام بيماران به شهرهای اطراف نباشیم.

با اشاره به اینکه رامشير در حوزه ورزش نياز به اعتبارات و توجه ويژه دارد، بیان کرد: اين شهرستان هنوز فاقد استخر است و با وجود در نظر گرفتن ١٥ ميليارد ریال اعتبار، تكميل آن به اعتبارات بيشتری نياز دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار