کد خبر: 29873
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۷:۵۳
رئیس خانه احزاب خوزستان ؛

تشکیل خانه احزاب کاری نو و نوزادی تازه متولد است که نیاز به تربیت و پرورش دارد تا خمیر مایه شکل و شاخصه شخصیت خودش را پیدا کند.

به گزارش خوزستان سرافراز ؛

سید حمزه جلویانی با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست ایجاد همدلی و تعامل بین رسانه و احزاب است؛ نزدیک شدن احزاب و فعالان سیاسی با صاحبان قلم را مدنظر داریم.
وی افزود: تمام فضاهای رسانه ای دنیا در مسیر تقابل با انقلاب اسلامی ایران بسیج بوده و هستند ولی ما قصد بررسی و نقد دغدغه های استان خوزستان را داریم.
رئیس خانه احزاب خوزستان تصریح کرد: فعالان و نخبگان سیاسی خصوصا احزاب که تا امروز آن گونه که باید و شاید نقش آفرینی نداشتند باید هم صدا با دیگر نخبگان زمینه توسعه تحزب را در مسیر همگرایی نه تقابل را فراهم کنند.
جلویانی ادامه داد: تشکیل خانه احزاب کاری نو و نوزادی تازه متولد است که نیاز به تربیت و پرورش دارد تا خمیر مایه شکل و شاخصه شخصیت خودش را پیدا کند.
وی بیان کرد: هنوز احزابی که در همگرایی و مطالبه گرایی داشته باشد را ندیدم و به نظر می رسد احزاب بیشتر انتخاباتی هستند؛ استراتژی کار ما ساماندهی احزاب و آموزش مردم برای ورود به تحزب، آشنایی افراد عضو به حوزه کاری خود، مطالبه گری حقوق شهروندی مردم از قوه مجریه، مقننه و قضائیه است.
رئیس خانه احزاب خوزستان عنوان کرد: احزاب زمانی می توانند مطالبه گر باشند که شاکله و چارت سازمانی نهادینه مستمر نه فصلی و انتخاباتی را احیا کنند و از شهر تا روستا گسترش پیدا کرده و با برقراری دفاتر جلسات مستمری برگزار کنند.
جلویانی یادآور شد: احزاب و خانه احزاب با دولت ها آمده و با آنها هم می روند ولی اگر نهادهای مدنی تأثیرپذیر از دولت ها نباشند قطعا می توان شاهد رشد و توسعه احزاب آن هم در راستای حمایت از دولت به عنوان بازوان مردم باشیم.
وی اظهار کرد: اکنون هنوز در نقطه ایستا توسعه قرار داریم و آن هم به علت عدم چرخش نخبگان است؛ چرا با گذشت چهار دهه هنوز شاهد جوانگرایی مدیران نیستیم.
رئیس خانه احزاب خوزستان با اشاره به اینکه اشتغال جوانان دغدغه اصلی خانواده های خوزستانی است، گفت: برای برطرف کردن این نگرانی خانواده ها باید مدیران کارآفرین، جسور، معتقد به اقتصاد مقاومتی و جهادی داشته باشیم.
جلویانی گلایه کرد: از مدیران خوزستانی می خواهم برای یک بار هم که شده منشور امام علی (ع) به مالک اشتر را مطالعه کنند؛ آن نگاه عمیقانه امیرالمؤمنین نسبت به کارگزاران نظام برای اکنون هم کاربرد دارد.
وی اضافه کرد: با وجود جوان بودن استاندار خوزستان و شاخصه بومی از وی حمایت می کنیم ولی این به معنای عدم نقد در انتصابات، مدیریت و چرخش مدیران نیست؛ مدیرانی که ۲۰ سال بر سیطره مدیریت خوزستان تکیه زده اند را به خداترسی فرامی خوانیم.
رئیس خانه احزاب خوزستان در ارتباط با برنامه های خانه احزاب گفت: ساماندهی احزاب، ایجاد بانک اطلاعاتی احزاب، برنامه ریزی در حوزه آموزش برای تحزب و تحقق حقوق شهروندی، همایش ملی خانه های احزاب کشور در آبادان، پایه گذاری تأسیس خانه زنان و همچنین نقش پذیری احزاب در توسعه سیاسی استان از جمله برنامه های خانه احزاب خوزستان هستند.
جلویانی با اشاره به اینکه شعار توسعه برای استان «من یک خوزستانی هستم» است، یادآور شد: مابه ازا قرار دادن مطالبات گروه های سیاسی با گروه های مردمی به عنوان یک گپ گفتمانی از دیگر برنامه هایی است که تأکید می کند تا احزاب منافع مردم را نه حزب خود به یک گفتمان تبدیل کنند.
وی با اشاره به اینکه نماینده تمام جریانات فکری اصولگرا، اعتدالیون و اصلاح طلبان هستیم، گفت: خانه احزاب خوزستان برای اولین بار در کشور از خانه احزاب ایران هم جلوتر است چون توانستیم ۱۱ همایش با فعالان سیاسی، دو همایش برای بانوان و تعداد بسیاری کارگاه آموزشی برگزار کنیم.
رئیس خانه احزاب خوزستان با اشاره به اینکه وامدار هیچ کسی حتی نمایندگان مجلس نیستیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و مردم خط قرمز ما هستند؛ برنامه ریزی شده تا هر هفته یک نماینده از کمیسیون ها و همچنین مدیرکل متبوع را برای پاسخگویی دعوت می کنیم.
جلویانی با اشاره به بحران مدیریتی در میراث فرهنگی بیان کرد: متأسفانه در استان خوزستان با چالش پدرخواندگی در برخی حوزه ها و ادارات کل مواجه هستیم؛ متأسفانه بیش از ۶۰ درصد انتصابات در پتروشیمی ها برای افراد غیربومی است.
وی در پایان با اشاره به اینکه برخی مدیران اعتقادی به جریان احزاب ندارند، گفت: برنامه ای برای توسعه کشور ارائه نداده اند و تا زمانی که قدرت چانه زنی و دیپلماسی آنها بر مبنای منافع جمعی مردم افزایش پیدا نکند، راه به جایی نخواهیم برد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک