کد خبر: 29886
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۶:۴۶
(بخش دوم )

این چه مدیریتی است ؛ که در برخی سطوح استان ماموم از امام جماعت خویش صادق تر ؛ پاک دست تر و عاقل تر است….!؟

ابتدائن به عرض می رسانم که جناب استاندار و برخی مدیران این مطلب را نخوانند!!!

یادداشتی از یوسف مندنی زاده الهی در خوزستان سرافراز ؛

در این بخش از مقال به دو مطلب خاص نگارنده می پردازد.

مطلب اول ؛
درخصوص ایه کریمه واتقوا فتنة لا تصيبن الذين ظلموا منكم خاصة …….

همانطور که علماء عالی مقام در مباحث قرانی ریزبینی و تیزبینی می کنند خوب است ما نیز در خواندن قران صبحگاه یا شبانگاه مان بجای اصرار به تلاوت ایات فراوان به کیفیت مطالعه در قران اضافه نماییم.
خداوند رحمان در این ایه بسیار اشاره عمیق و عظیمی به رفتار و عملکرد ما دارد که ای اهل ایمان از فتنه هایی که فقط ظالمان را دربر می گیرد تقوا پیشه کنیم.
به مفهوم روشن تر این آیه حکم داده به اینکه چنانچه فتنه ای حادث شود به زعم ما فقط ظالمان مجازات نخواهند شد و مظلومان نیز به دلیل سکوت به ظلم و فتنه و تحمل این ظالم و یا فتنه قطعا مواخذه خواهند شد و این تدبیر الهی و حتمی است.

از همین جاست که تولی و تبری و امر به معروف و نهی از منکر ظهور و ثبوت می کند و لذا سکوت بر فتنه و ظلم را خداوند مورد عتاب قرار داده و اگر یادمان باشد در فتنه سال ۸۸ مقام معظم رهبری به سکوت برخی خواص نمره مردودی دادند.

و اما در تفسیر و تطبیق این ایه برزمان حال ذکر یک نکته بسیار ضروری است ؛
براساس انگارهای مذهبی ما خداوند درخصوص نزول و یاعدم نزول عذاب در جای جای معارف اسلامی چنین اراده فرموده است که بعضا درمیان یک قوم اگر همگی ظالم باشند و فساد و تباهی به نهایت برسد که به نظر انسانهای زمان خود الان موقع نزول عذاب است ؛ اراده خدا برعدم عذاب منطبق است،چرا که تعداد اندکی انسان مومن ؛ عارف و عابد درمیان این قوم زندگی می کنند.

حال سوال اساسی این است و باید علماء بزرگوار پاسخگو باشند این خشکسالی ها ؛ این زلزله ها و این بی عدالتی اجتماعی و تبعیض فساد که حتی ذهن مبارک مقام معظم رهبری را نگران کرده عاملش چه چیزی می تواند باشد.
نویسنده انتظار دارد همگی در این قضیه تامل کنیم و دلسوزان اسلام و انقلاب و شهدای عزیز هرکس به سهم خود اقدام شایسته ای نماید.

برای عدم اطاله در اینجا مطلب دوم را بسط می دهیم ؛

انقلاب اسلامی انچنان عظمتی داشت که در اوج دعواهای تفکرات روشنفکری و غرب و شرق زدگی محور سومی را گشود و از اینجاست که رنسانس فرهنگی و اجتماعی ایران اسلامی شکل گرفت.
انها که دهه پنجاه را به یاد دارند می دانند که امثال مرحوم احسان طبری تئورسین بزرگ کمونیست و سوسیالیست در ایران و حتی خاورمیانه و امثال کیانوری از حیث نخبگی و روشنفکری سرامد دوران خود بودند.
ولی درمقابل اندیشه پاک و ناب اسلام شیعی و تفکرات حضرت امام خمینی ره چنان شیفته شدند که سر تعظیم فرود اورده و معروف است که در مصاحبه هایشان بارها سعی داشتند بنوعی تفکرات پوسیده سوسیالیستی را به ارمانهای بلند قرانی و اسلامی و مبارزات بحق حضرت امام و یاران نستوه شان خود را هر چه بیشتر نزدیک کند.

با این دومقدمه می خواهم بمناسبت این ایام مبارک تحلیلی از اوضاع فعلی استان ارائه نمایم و تعریضی بر مدیریت استان در حال و خدمات انقلاب در این چهار دهه داشته باشیم.

اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی در این مدت نه بسیار طولانی دراین مقال نمی گنجد؛
فقط کافی است بدانیم چهار ؛ پنج هزار دانشجو در دهه پنجاه در استان الان تبدیل به ده ها هزار شده ؛ بیسوادی تا حدود بالای نود درصد از بین رفته ؛ در بخش عمرانی نیز ده ها نیروگاه ؛ سد ؛ پل ؛ ازاد راه ؛ کارخانجات صنعتی و ……احداث شده ؛ اما با این همه انچه ارمان انقلاب و نظام بوده هنوز محقق نگشته و اگر نبود جنگ تحمیلی و ترور بزرگان و دلسوزان انقلاب به دست منافقین کوردل و رشد جمعیت ما در حدود دهه شصت (بدلایل امنیتی و خاص ) و اگر نرخ رشد فعلی را داشتیم  به ضرس قاطع می گویم الان هیچ مشکلی در بحث اقتصاد و اشتغال نداشتیم و قطعا اوضاع ملت بارها بهتر از ان چیزی بود که دران به سر می بریم و لیکن ان هم دلایل خود را دارد و رزاق خداوند است.

و اما درخصوص مدیریت استان ؛ افرادی مشاهده می شوند که هیچگونه سنخیتی با تفکر ناب شیعی نداشته و دارای مبانی اعتقادی بسیار بسیار ضعیف که بواقع این اندک اعتقاد سطحی هم نه از خوف خدا و حقانیت شیعه و ائمه طاهرین ع است بلکه فقط و فقط برای مطامع اندک دنیایی و چاپلوسی و ظاهر فریبی در بین مدیران ارشد استان می باشد.
اگر اقایان سعی در اصلاح نداشته باشند در صورت لزوم آتش به اختیار فرموده مقام معظم رهبری را همانطور که در عملیات رمضان ؛ بدر ؛کربلای پنج و والفجر هشت در فاو سربازان گمنام و مظلوم حضرت امام و مقام معظم رهبری گشوده اند را عملی خواهیم کرد.

این چه مدیریتی است ؛ که در برخی سطوح استان ماموم از امام جماعت خویش صادق تر ؛ پاک دست تر و عاقل تر است….!؟

با عنایت به طولانی شدن این بخش و توجه به حال و روز خوانندگان عزیز به نظر می رسد درخصوص وضعیت فعلی استان و افق های پیش رو می طلبد که در بخش سوم به نقادی شفاف و بی تعارف مدیریت چندساله اخیر به جهت این ایام مبارک پرداخته و مدیران استان بدانند که وقتی رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ره و رهبری عزیز می فرمایند مردم ولی نعمتان این کشورند این مفهوم را یک تعارف صرف و دل خوشکنکی از روی بیان نمایش نمی دادند.

یاعلی

ادامه دارد ……….

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک