کد خبر: 29890
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۵:۳۳
نماینده مردم اهواز در مجلس ؛

پدیده قاچاق تمامیت اقتصادی کشور را تهدید می کند و تا بحث قاچاق در کشور مدیریت نشود هرچه برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم راه به جایی نمی بریم

 نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس گفت: با پیگیری های دولت و مجلس ۳۰ هزار میلیارد ریال به صنعت دارویی کشور تزریق می شود و برای پرداخت مطالبات در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار می گیرد تا چرخش مالی رونق بیشتری پیدا کند.

به گزارش خوزستان سرافراز، همایون یوسفی صبح امروز در گردهمایی داروسازان کشور در هتل پارس اهواز اظهار کرد: یکی از دغدغه های مجلس و وزارت بهداشت تأمین نقدینگی مورد نیاز سیستم دارویی کشور است تا شتاب بیشتری به گردش نقدینگی در صنعت دارویی کشور بدهد و باعث رشد و توسعه هرچه بیشتر اقتصاد آن شود.

وی افزود: نکته ای که اکنون در نظام دارویی کشور ما وجود دارد مشکل نقدینگی و گردش مالی است که در حوزه دارویی کشور وجود دارد و این مشکل در داروخانه ها، شرکت های پخش دارویی و تولید دارو می بینیم.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با پیگیری های دولت و مجلس ۳۰ هزار میلیارد ریال به صنعت دارویی کشور تزریق می شود و برای پرداخت مطالبات در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار می گیرد تا چرخش مالی رونق بیشتری پیدا کند.

یوسفی بیان کرد: متاسفانه طبق گزارش هایی که دریافت می کنیم این اعتبارات در جایی غیراز پرداخت مطالبات صنعت دارویی از دانشگاه های علوم پزشکی مصرف می شود ومجلس جلساتی برای پیگیری این مسئله داشته تا این اعتبارات در جای خود هزینه شود
.
وی اضافه کرد: اگر بنیه مالی بیمه ها را تقویت کنیم به گردش مالی نظام سلامت کمک می کند و از اوراق مشارکتی که قرار است برای کل بخش دولتی هزینه شود رقم قابل توجهی به بیمه سلامت اختصاص پیدا می کند و تزریق مالی مناسبی به سیستم دارویی کشور نظام سلامت انجام می شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین سیستم دارویی کشور متناسب با شرایط و نیاز کنونی کشور نیست و هنوز داروخانه ها را به عنوان واحد درمانی نمی شناسند، گفت: بیشترین دغدغه سیستم دارویی کشور مسائل مالی است و دولت و مجلس پیگیر تأمین آن هستند.

یوسفی ادامه داد: طبق آمارها حجم گردش مالی و اقتصادی کالاهای قاچاق در کشور ما سالانه بین ۱۲ تا ۳۰ میلیارد دلار است که اگر این رقم در اقتصاد کشور جریان پیدا می کرد مشکل بیکاری ما بسیار کمتر از الان بود.

وی با بیان اینکه قاچاق قویترین اقتصادهای دنیا را هم زمین می زند،یادآور شد: پدیده قاچاق تمامیت اقتصادی کشور را تهدید می کند و تا بحث قاچاق در کشور مدیریت نشود هرچه برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش کنیم راه به جایی نمی بریم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک