کد خبر: 29893
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۴:۳۲
سردار سرتیپ حسین سلامی ؛

سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن در اهواز به ایراد سخنرانی پرداخت.

خوزستان سرافراز / سردار سلامی ؛ افزود : مقام معظم رهبری حکیم والامقداری است که با منطق وحی پس از امام راحل بیرق هدایت امت اسلام را در عصر پیچیده ترین توطئه های جهانی بر دوش گرفت؛ کسی که به اذن خداوند در این سال های طولانی با برکت زعامتش ؛ سفینه نجات امت اسلام را به ساحل رستگاری و فلاح هدایت نمود، رهبر جانباز انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظما امام خامنه ای بود.
از خداوند متعال برای آن بزرگوار سلامت و عزت خواستاریم و به روان پاک همه شهیدان جاودانه و والامقام انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم درود می فرستیم.

وی در ادامه ؛ بیان کرد : خداوند متعال را در این لحظات معنوی و ایام الله دهه فجر سپاسگزارم که امسال توفیق حضور در جمع مردم اهواز را فراهم کرد؛ اینجا سرزمین حماسه های جاودان است، سرزمین شهیدانی که چون ستاره های پرفروغ و بی غروب بر سپهر این سرزمین می درخشند.
اینجا سرزمین معراج شهیدان دوران پرشکوه دفاع مقدس است؛ اینجا میقات احرام بستگانی است که برای شهادت از اقصی نقاط کشور به این سرزمین می آمدند؛ سرزمین مردمانی ستبر، استوار، مقاوم، فداکار، سلحشور، اسوه، اسطوره، نامدار و جاودان است.
مردمانی زیباترین نقش باشکوه یک مقاومت بی انتها را بر صفحه زمین به تصویر کشیدند؛ مردمانی که در دوران سخت جنگ در شهرها و روستاها ماندند و از یکپارچگی، استقلال، تمامیت ارضی و کرامت یک ملت دفاع کردند.
مردمانی که همچون رودهای این سرزمین اروند، کرخه و کارون آرام اما مستمر در حال حرکت هستند؛ با وقار، زلال، خالص، زیبا و باشکوه هستند؛ مردم خوزستان و به خصوص اهواز در همه صحنه های سخت انقلاب و دفاع در خطوط مقدم جمهوری اسلامی حضوری درخشان و جاودان داشتند.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداری ؛تصریح کرد:درود بر شما آنگاه که نیت کردید تا از حریم خدا، کشور، آبرو و ناموس این ملت بزرگ دفاع کنید؛ شما تراکم شکوه یک ملت هستید وقتی در ۱۳ دی ماه سال جاری همانند رودی بی کران و خروشان روی پل نادری عرض کارون را می پیمودید همه دل ها در کشور آرام گرفت.
شما تقاطع دو رود خالص و زلال را به نمایش گذاشتید؛ شما فتنه را با حضورتان به زیبایی خاموش کردید؛ درود خداوند بر گام های استوار و ثبات قدمتان که خداوند شما را در همه لحظات سخت بر دشمنان پیروز کرد.
شما نمونه های شاهدی از امت وسط هستید همان امتی که خداوند در قرآن مسلمانان را به آن دعوت می کند؛ امروز بار دیگر آمده اید تا قلب هایتان را با انقلاب پرشکوهمان پیوند دهید، باز هم شما تصویرگر شکوه و عظمت ملت ایران در دفاع از انقلاب اسلامی هستید.
شما آمده اید تا تیر خلاص را بر پیکر رویاهای شوم دشمنان اسلام و ایران شلیک کنید و این ویژگی شماست که خدا را بر داشتن چنین مردمانی صبور، وفادار، فداکار و شکیبا ستایش می کنیم.
سلامی گفت : امروز سالروز یکی از عظیم ترین پیروزی های تاریخ اسلام و ایران بر بزرگترین امپراطوری تاریخ بشر یعنی آمریکا است؛ شما می دانید چه سرنوشت شوم، چه فقر، وابستگی و درماندگی قبل از انقلاب بر جهان اسلام و خصوصا ملت ایران حاکم بود.
جهان اسلام و ملت ایران را در گورستانی از جهل مدرن دفن کرده بودند؛ جغرافیای ایران بخشی از جغرافیای سیاسی آمریکا تلقی می شد؛ هویت معنوی و حقیقی این ملت به یغما رفته بود و ترویج ابتذال، فرهنگ منحط غرب، برهنگی و بی حیایی بخش شاخصی از فرهنگ رایجی بود که شاه به عنوان مزدور و مهره شطرنج بازی سیاسی فرهنگ آمریکا در منطقه و جهان اعمال می کرد.
ثروت های مادی این مملکت به غارت می رفت و از ایران و جهان اسلام چیزی جز یک ملت و امت مصرف کننده کالاهای غرب به جای نمانده بود؛ ده ها هزار مستشار آمریکایی مشاغل مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و نظامی این مملکت را طراحی و مدیریت می کرد.
ایران واقعا یک وابسته، تابع و سرسپرده سیاسی از غرب بود؛ ایران منهای اسلام، قرآن و ولایت ایرانی بود که به عنوان ایالتی منفصل و جدا از ایالات متحده آمریکا در جهان دیده می شد.
وی اضافه کرد : بیگانگان تاریخ ما را می نوشتند؛ استقلال، آزادی، اسلام، اخلاق و اقتدار هیچ یک از این مفاهیم زیبا که امروز جزو مشخصه های ذاتی این ملت و نظام است در اندام این ملت دیده نمی شد اما امام راحل با بعثت دوباره اسلام آمد و خورشید اسلام این بار نه از غار حرا که از افق ایران طلوع کرد.
امام خمینی پیام آور رحمت این انقلاب و بعثت بود؛ امام روح و نفسی مسیحایی در پیکره مرده و بی جان این ملت دمید و آنها بیدار شدند و علیه استبداد و استعمار شورید؛ آن زمان به اسلام اقبال کرد و به آزادی و استقلال خود اندیشید.
سلامی خطاب به مردم اهواز ؛ گفت : صفحه زمین میدان مجهادت مردان و زنانی بود که برای بازیابی هویت، شخصیت و منزلت حقیقی خویش انقلاب کرده بودند؛ امروز کاخ های ستم استبداد فروریخت؛ امروز در روز تولد انقلاب بزرگترین شکست تاریخ به آمریکا وارد شد.
یکی از مستحکم ترین ستون های خیمه سیاست های آمریکا در جهان فروریخت؛ ایران امروز به استقلال و آزادی رسید؛ اسلام امروز بر پهنه این سرزمین تابید، خورشید دوباره طلوع کرد و ملت از ظلمات جهل به وادی نور و آگاهی هدایت شدند.
آیة الکرسی معنا شد و خداوند ملت را به برکت این یوم الله از تیرگی های جهل به نور هدایت کرد؛ اما دشمنان ملت بزرگ ایران ساکت ننشستند و تاریخ صدر اسلام و هم ۴۰ ساله انقلاب ایران نشان داد که هرگاه اسلام درخشید همه قدرت های زمانه، مشرکان، منافقان و کفار در مقابلش صف آرایی کردند اما اسلام از میان شمشیرهای جهاد عبور کرد و اقطار زمین را درنوردید.

سلامی ؛ ادامه داد : آیا کسی باور می کرد آن زمانی که آیات روح بخش وحی بر قلب مبارک پیامبر عظیم الشأن در غار حرا و کوه نور تابش می گرفت پیام های آزادی بخش اسلام بتواند دره های تنگ مدینه را رد کند و امپراطوری های شرق و غرب عالم را درهم فروبشکند.
وقتی خورشید اسلام از ایران طلوع کرد همه قدرت ها در مقابلش ایستادند؛ آنها می خواستند نور خدا را خاموش کنند اما خدا نور خویش را کامل و تمام کرد اگرچه کافران و مشرکان نپسندیدند؛آنها با تمام وجود در مقابل این ملت صف آرایی کردند؛ آمریکا و شوروی با اینکه در آن دوران با هم دشمن بودند ولی هر دو در مقابل این انقلاب همانند تیغه های یک قیچی با هم همسو شدند.

کشورهای اروپایی و مرتجعان حاکم بر کشورهای جنوبی خلیج فارس همگی تمام استعداد و ظرفیت خود را به کارگرفتند تا اجازه ندهند به نام اسلام روی زمین حاکمیتی شکل بگیرد؛ آنها نمی خواستند بپذیرند قدرتی به نام اسلام در جغرافیایی سیاسی عالم شکل بگیرد؛ آنها نمی خواستند یک حکومت موفق به نام دین و اسلام بر جامعه ایران حاکم شود.
جانشین فرماندهی سپاه پاسداران ؛ فرمود :الگویی که تکثیر می شود و سرزمین های اسلامی دیگر را دربرمی گیرد و بساط تسلط سیاسی قدرت های استکباری را از جهان اسلام برمی چیند؛ پدیده ای مبارک که امروز پس از ۳۹ سال شعاع ها و زبانه های نفوذ انقلابش را در کرانه های مدیترانه دریای سرخ می بینیم.
آنها به جنگ انقلاب آمدند و ملت ایران را تحریم کردند؛ ملت ایران نایستاد، جاسوسخانه آنها را در تهران تسخیر کرد؛ ۴۴۴ روز دیپلمات های آمریکایی که نقش اصلی شان طراحی توطئه علیه انقلاب بود را گروگان گرفتند آمریکایی ها با تشکیل یک نیروی فوق العاده ویژه به نام دلتا با آموزش های پیچیده و تجهیزات مدرن ماه ها آماده شدند تا در کویر طبس پیاده شوند اما طوفان های شن مأموران خدا شدند و به سراغ آنها آمدند که از آنها چیزی جز خاکستر باقی نماند و این نماد نصرت الهی بر ملتی بود که صبر پیشه می کند.
ماجرا به کویر طبس ختم نشد، شما در قلب یکی از بزرگترین جنگ های تاریخ بشر زندگی کرده اید و زندگی در جنگ را به بشریت آموخته اید؛ شما یاد داده اید که هرگز حضور دشمن را در خیابان شهرهایتان تحمل نمی کنید.
شما جنگ را دیده اید و لمس کرده اید؛ آن یک جهانی بود چون آمریکا، شوروی، فرانسه، انگلستان، آل سعود و سایر کشورها همه به جنگ این ملت آمدند؛ ملتی که او را محاصره و نه به او سلاح می دادند بلکه اقتصادش را هم تحریم کردند.
سلامی بیان کرد :همه رسانه های جهانی و جریان های سیاسی بین المللی در حمایت از صدام عمل کردند اما شما ثابت قدم و استوار ایستادید؛ سنت الهی است بر مؤمنان که همواره بر کافران پیروز هستند.
شما شکوه این ملت را در آن نبرد بزرگ به یادگار گذاشتید و سرزمینتان کربلایی مکرر و وادی راهیان نور شد؛ ملت ایران در آن جنگ بزرگ و دفاع مقدس بر جهان قدرتمند آن روز پیروز شد اما باز این انتهای ماجرا نبود و توطئه ها شکل عوض کرده و دشمنان تغییر سیاست دادند.
کار ثابت آنها طراحی توطئه علیه ملت ایران بوده و آنچه تغییر می کرد شکل توطئه بود؛ این بار دشمن برای انزوای مطلق سیاسی ایران وارد عمل شده و تحریم های اقتصادی را فشرده تر کرد و حتی دانشمندان ما را در خیابان ها ترور کردند.
آنها می خواستند ملت ما را فلج و تسلیم کنند تا نشان دهند که نظریه اثبات حقانیت دین در تشکیل حکومت ناکارآمد است و بدون تکیه بر قدرت ها نمی توان به استقلال سیاسی رسید؛ نمی توان امن بود و پیشرفت کرد.
شما در این جنگ بزرگ با ایستادگی شرکت و از ولی فقیه دفاع کردید و رهبرتان را در میدان تنها نگذاشتید و او را در همانند نگینی درخشان و زیبا در حلقه انگشتری مهر خویش گرفتید و درود خدا بر پیمان، وفاداری، فداکاری، ایستادگی و وفای به عهد شما باد.
سردار سلامی گفت :  شما شایسته زیباترین القاب بر انسان هستید که همه فضائل را در عمل معنا بخشیدید؛ آنها می خواستند ما پیشرفت نکنیم اما انقلاب از مرزها گذاشت و در عین حال که دشمن را در آن سوی مرزها تعقیب می کردیم در افق های علم، عمران، صنعت و فناوری پیش می رفتیم و اتفاقات بزرگی رخ می داد.
آنها می خواستند ما ضعیف، عقب مانده، درمانده و فقیر باشیم و تسلیم شویم؛ در همان حال که دانشمندان ما را ترور می کردند به دانش و فناوری هسته ای رسیدیم و سینه فضا را شکافته و موشک هایمان پرواز کرد و دشمن پرواز آنها را دید و برخود لرزید.
دشمن هنوز هم در حال لرزیدن است؛ صدای ناله و عجز آنها را می شنوید؛ نمایش های مضحک هیئت حاکمه آمریکا را می بینید که چگونه قطعات یک موشکی که بهسمت آل سعود پرتاب شده را به عنوان نشانه ای از پیشرفت های موشکی ایران نمایش می دهند.
ما پیش رفتیم، جاده ها را ساختیم، شهرها آباد شدند؛ دانشگاه ها توسعه پیدا کرده و داروها را تولید کردیم؛ نیروگاه ها و پالایشگاه ها ساختیم و سدها گسترش پیدا کرد؛ دشمن هم می تاخت و اعتماد، امید و سربلندی ملت ما را نشانه گرفته بوده و همچنان هم نشانه گرفته است.
فتنه ها کردند اما به دست این ملت و فریادهای بلند آنها خاموش شدند؛ فروغی از آنها در جهان دیده نمی شود و ما در اوج محاصره اقتصادی و علمی کشور را به اذن خدا به پیش بردیم.
امروز دیگر ما خود را با قبل از انقلاب مقایسه نمی کنیم؛ این تحقیر است، ما با پیشرفته ترین کشورها مقایسه می شویم و هرآنچه آنجا هست در اینجا هم هست اما به دست توانای جوانان این مرز بوم که درود خدا بر تمام فرزندان رشید این ملت باد.
سلامی تصریح کرد : انقلاب پیش رفت و دشمن سرمایه گذاری کرده و تکفیری ها را به صحنه آورد تا جهان اسلام را از میدان جهاد در مقابل مستکبران به درون خود مشغول کند؛ می خواستند از اسلامی که در قبل اروپا و آمریکا در حال پیشروی بود یک دینی خشن و نفرت انگیز بسازند و پیشروی اسلام را متوقف کنند.
آنها گفتند هویت مسیحی اروپا به نفع اسلام در حال تغییر است؛ در انگلستان فراوان ترین نامی که بر فرزندانشان می گذاشتند نام مکرم پیامبر عظیم الشأن بوده و هست. اما پیش رفتیم و توطئه تکفیری ها را خنثی کردیم؛ عراق آزاد شد و سوریه و لبنان مقاوم ماند، صهیونیست ها دور خود دیوار کشیدند، آمریکایی ها ناکام و صعودی ها به یمن حمله و یک ملت بی دفاع را در یک جنگ بی منطق زیرهدف بمباران شبانه روزی گرفتند.
خانواده ها را قتل عام و چهره منفور آن نظام سیاسی آمریکایی در جهان هویدا و ایران، رهبرش و ملتش دوباره درخشیدند؛ شما روزگاری در کرخه و کارون می جنگیدید ولی امروز در کرانه های مدیترانه دشمنان خدا را تحقیر می کنید و یعنی پیشروی انقلاب است.
امروز دیگر در هیچ سرزمین اسلامی هیچ مقام آمریکایی جرئت حضور پیدا نمی کند؛ دیگر فرش قرمزی دیده نمی شود و کسی به آنها لبخند نمی زند؛ سرزمین های اسلامی میدان جهاد شده و انقلاب روح جهاد و شهادت طلبی را در جوانان مسلمانان احیا کرده است.
امت واحد اسلامی در حال شکل گیری است و در سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین و همه جا به نام انقلاب شکوهمند اسلامی قدرت شکل داده ایم که همین لحظه در سنگر بر علیه دشمنان اسلام در ستیز است.
این نتیجه شکوهمند یک انقلابی است که در حال ورود به چهلمین سال آن هستید و این ماجرا ادامه دارد؛ امروز از هر زمان دیگری قدرتمندتر و دشمنانمان از هر زمان دیگری ضعیف تری هستند.
هر نقطه را که بخواهیم و تشخیص بدهیم مرکز توطئه بر علیه نظام و امنیت کشورمان است می توانیم به لحظه به آتش بکشیم؛ می توانید امروز در دریا، زمین و هوا در مقابل هر قدرتی هرچند مهیب و بزرگ مردانه و پیروزمندانه بایستید.
سلامی فرمود : ما امروز تکیه گاه مسلمانان مظلوم شده ایم و این افتخار ماست؛ انقلاب پیش خواهد رفت و شما ملت بزرگترین سرمایه های انقلاب هستید و من شخصا خاک کف پای شما را برای تبرک به چشمانم می کشم؛ پاهایتان را می بوسم شما مظهر شرف اسلام هستید ای عشایر غیور عرب، بختیاری، فارس و هرچه که هستید قبایلی هستید که خداوند زیبایی حیات را در تنوع شما قرار داده است.
درود خداوند بر غیرتتان ای مردان و زنان با ایمان؛ ای مظاهر عمل صالح؛ ای نشانه های شکوه ایمان، صبر، توکل و ثبات قدم؛ برای ملت ایران آرزوی سربلندی و سعادت داریم.
می دانیم در جامعه مشکلاتی وجود دارد ولی مسئولان باید به این غیرت، نجابت و صبر مردم پاسخ های شایسته و درخور بدهند؛ ما خادم شما هستیم و خاک کف پایتان فدایی و پیش مرگتان هستیم؛ دوست داریم در پیشگاه شما برای تحقق آرزوهایتان قطعه قطعه شویم و به آن افتخار کنیم چون شایسته هستید.
از همه مردم شریف و نجیب خوزستان، نماینده ولی فقیه و سایر مسئولان تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود : به تعبیر مقام معظم رهبری ۲۲ بهمن امروز با این حضور چشمگیر مردم تماشایی و ماندگار شده است؛ امروز ملت ایران و مردم فهیم خوزستان به شکرانه نعمت انقلاب آمدند تا از خداوند متعال شکرگذار انقلاب، امامت و ولایت رهبری مقام معظم رهبری باشند.
این حضور به منزله شکرگذاری از دستاوردهای فرهنگی، فکری، علمی، تخصصی، دانشگاهی، درمانی، دفاعی، هوایی، فضایی و دریایی است؛ امروز جمهوری اسلامی به برکت نظام، انفاس شهدا و امام راحل و به ویژه هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دنیا دارای اندیشه ای پویا و فکری جامع است.
سلامی در ادامه ؛ گفت : امروز در مقابل امامت انقلاب تمامیت اروپا، غرب، وهابیت و صهیونیست ایستاده اند و شاید تاریخ بشریت چنین اجماعی در مقابل رهبری را سراغ نداشته باشد اما از آنجایی که پشتوانه این انقلاب ملت ایران هستند و دست هدایتی حضرت مهدی (عج) این انقلاب را هدایت و انفاس مقدس شهدا و امام آن را هدایت می کنند رهبری حرف برتر را در دنیا می زنند.
خدای متعال را به واسطه داران بودن این امت فهیم، داشتن رهبری فرزانه و حکیم و همچنین نظام اسلامی که برگرفته از مفاهیم قرآن و مکتب اهل بیت است را شکر و سپاس می گویم.
به همت مسئولان استانی و هدایت ها و همچنین نظارت های نماینده مقام معظم رهبری در ایام دهه فجر بیش از ۳۰ هزار برنامه فرهنگی، هنری، نمایشگاهی، شهری، روستایی، عشایری، پایگاهی، مساجد، آموزش و پرورش و دانشگاه ها در خوزستان تدوین و برگزار شد.
امروز ۱۳۰ نقطه استان شاهد راهپیمایی مردم فهیم و بصیر خوزستان است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک