کد خبر: 29901
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: 11/ فوریه/ 2018 - 11:14

 بلیت هواپیما با واسطه‌گری ایرلاین‌ها و آژانس‌های هواپیمایی با قیمتی چند برابر قیمت اصلی به متقاضیان فروخته می‌شود

به گزارش خوزستان سرافراز /وضعیت آشفته‌بازار قیمت بلیت پرواز اهواز ــ تهران به مانند میدان تره بار می ماند و متاسفانه هیچ نظارتی در این زمینه وجود ندارد و ضمن اینکه نرخ بلیت پرواز یاد شده ؛ روزانه در حال تغییر است.

برخی از آژانس های مسافرتی نرخ بلیت ها را باب میل خود افزایش می دهند و مردم باید برای یک مسافرت ساده هزینه نجومی پرداخت کنند.

دلالان فروش بلیت هواپیما که در سال های اخیر نبض بازار را به دست گرفته‌اند امروزه یکه تاز خرید و فروش بلیت شده‌اند و بازار را با نرخ‌های تعیین شده خود می‌گردانند و در این میان نه تنها آژانس‌های معتبر فروش بلیت بلکه شرکت های هواپیمایی که صادرکننده بلیت هم هستند، ابزاری را برای کنترل این وضعیت ندارند.


در حالی که در شرایط عادی قیمت بلیت هواپیما در مسیر اهواز به تهران حدود ۱۵۰ هزار تومان است ؛اما در این بین برخی از آژانس های مسافرتی نرخ بلیت ها را باب میل خود افزایش می دهند و مردم باید برای یک مسافرت ساده هزینه نجومی پرداخت کنند؛ در روزهای گذشته برای یک پرواز اهواز به تهران به ازای هر یک نفر هزینه ای معادل ۴۰۰تا ۶۰۰ هزارتومان از مسافران دریافت می شد.

هرچند این افزایش قیمت ها بدون هیچ منطق خاصی انجام می شود اما باید پرسید که در قبال این گرانی ها آیا کیفیت ارائه خدمات نیز به نحو مطلوب انجام می شود؟ چرا این گران فروشی های بی مورد فقط باعث خالی کردن جیب مردم به نفع آژانس های متخلف می شود.

و دیگر این که چرا بر نرخ قیمت بلیت ها نظارت صورت نمی گیرد که منجر به سواستفاده برخی ها نشود که بدون واهمه به درآمد زایی هنگفت از این طریق بپردازند.

چه کسانی باید با آشفته بازار قیمت بلیت های هواپیمایی و دلال بازی برخی آژانس ها در خوزستان ؛ برخورد کنند؟

نبود نظارت کافی در خرید و فروش بلیت هواپیما ؛ اجحاف در حق مردم است.

آیا این انصاف است که در برخی روزها ؛ نرخ قیمت بلیت ها به یکباره افزایش چشمگیری داشته باشد؛ به طوری که گاها تا دوبرابر قیمت روزهای معمولی نیز جهش پیدا کند.

تعیین قیمت بلیت توسط سازمان هواپیمایی انجام می شود با توجه به این که این سازمان در استان ها نمایندگی ندارد آژانس های هواپیمایی نیز در غفلت مسئولان نظارتی از این امر به نفع خودشان بهره می برند و بدون استاندارد مشخصی هر طور بخواهند نرخ ها را تعیین می کنند.

یکی از مدیران آژانس هواپیمایی در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز ؛ اظهار نمود : بالا بودن میزان تقاضا و کاهش قابل توجه عرضه، نظم بازار را به هم ریخته و باعث افزایش روز افزون قیمت بلیت پروازها شده است.
بعضی از آژانس ها فقط چارترکننده هستند و بعضی دیگر در زمان پیک سفر، پروازهای مقاصد پر مسافر را چارتر می کنند.

وی افزود: البته بعضی از آژانس‌ها هم ترجیح می دهند از مدت ها قبل و پیش از رسیدن زمان پیک سفر پروازهای مقاصد پر مسافر را به شکل چارتر تنظیم کنند.

وی تصریح کرد: معمولا در ایام تعطیلات بلیت با قیمت های مصوب وجود ندارد، و اکثر ایرلاین ها پروازهای خود را در مناسبت ها چارتر می کنند.
اگرچه سازمان هواپیمایی در این ایام، مجوز تعدادی پرواز فوق العاده را صادر می کند، اما این پروازها فقط در اختیار تعدادی محدود قرار می گیرد.
به راستی آیا با افرادی که در این روزها با چارتر کردن و افزایش قیمت بلیت، تنها به دنبال منافع بیشتر هستند، برخورد قانونی می شود؟

انتشار یافته: يك نظر
 • محمود شیرالی
  |
  |
  4:18 - 2018/02/20
  آیت فقط از بی مدیریتی ست وبس تازه اکثر بلیط ها چارتری میفروشند وصد درصد پول کنسلی رابالا میکشند نوش جانشون هرهفته خاک داریم مشکل کمبود بلیط با توجه به مسافران رو زمین مانده وقیمتهای آنچنانی اقای استاندار اقایون مسئول فکری بحال کسانیکه مجبورند با طیاره های مرگ بپرند واین قیمت بکنید
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  تازه ترین اخبار