کد خبر: 29915
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۲:۳۴

نفس اهواز به شماره افتاده و دوباره آسمان قهوه ای رنگ آن اکسیژن را در ریه های مردم آن و دیگر شهرهای خوزستان حبس کرده است.

یادداشتی بقلم کوثر کریمی در خوزستان سرافراز”

آنقدر نوشته ها زیاد است که حجم واژه های غم انگیز مقابل به شماره افتادن نفس در اهواز و خوزستان زانوی غم بغل می گیرد؛ خوزستان آنقدر درد دارد که نمی دانیم کدام را باید بیان کنیم.
هشت سال جنگ تحمیلی در خوزستان بود و حتی امروز هم با وجود گذشت زمان های بسیار از آن حادثه تلخ تحمیل جنگ از سوی رژیم منحوس بعث ما شاهد آثار گلوله بر دیوارهای تاریخ شهرهای این استان هستیم.
خانه هایی که شاید از آن به عنوان بافت فرسوده شهر نام برده شود ولی هویت و تاریخ شهر من است، امروز هم می تواند غم جنگ را با روزنه های گلوله بر تن نحیفش برای هر کسی به نمایش بگذارد.
جنگ تمام و بازسازی آنطور که باید خوزستان را آباد نکرد؛ مردم این استان پیشرفت به فراخور زمان را نخواستند و تنها آرزویشان بازگشت به زمان قبل از جنگ بود اما نه تنها این آرزو محقق نشد بلکه هنوز هم نقاط بسیاری از استان یک موزه جنگ محسوب می شود.
بیش از یک دهه است که خوزستان با پدیده گرد و غبار دست و پنجه نرم می کند و هر چه پیشتر می رویم به جای کاهش از عمق فاجعه شاهد ثبت روزهای بیشتر خاکی در سال هستیم.
نمی دانم مسئولان ملی چه آلارمی را برای نابودی خوزستان زنگ خطر می دانند ولی خوب می دانم که نفس اهواز و خوزستان به شماره افتاده است؛ طی این سال ها مدیران آنطور که باید برای رفع مشکل خوزستان همدل نبوده اند و مرتبا توپ را در زمین یکدیگر پاسکاری می کنند.
مسئولی از بُعد خارجی پدیده دم می زند و دیگری مسئولیت را بر دوش کشورهای خارجی می گذارد؛ هرکس حرف و دغدغه ای دارد به غیر از اینکه یادش باشد در این میان مردم خوزستان هستند که پرپر می شوند.
تصویر حضور باشکوه مردم اهواز در راهپیمایی ۲۲ بهمن تحسین برانگیز بود اما در این میان شهروندی هم حضور داشت که با اسپری سالباتامول (مسکنی هر روزه بر درد ریه بسیاری از خوزستانی ها) و ماسک در راهپیمایی حضور پیدا کرده بود تا بگوید شهر من به هوا برای تنفس نیاز دارد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک