کد خبر: 29921
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۸/ بهمن/ ۱۳۹۶ - ۵:۵۳

 

بانک مرکزی برای مهار بحران نوسانات قیمت ارز و جذب دهها هزار میلیارد نقدینگی سرگردان مردم ؛ ۳تصمیم و راهکار جدید در پیش گرفته است.

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ بانک مرکزی یک طرح سه مرحله ای ضربتی را برای کنترل بحران ارزی عرضه کرده است.
این طرح را به روایت روابط عمومی بانک مرکزی بخوانید؛
برای ایجاد اطمینان در فعالان بازار درخصوص توانمندی مجموعه اقتصاد کشور نسبت به ایجاد آرامش و تامین ارز خارجی مورد نیاز تدابیری را اتخاذ کرده است ؛

که در زیر کلیات ان اعلام می شود؛

*انتشار گواهی سپرده ریالی :

به شبکه بانکی کشور اجازه داده می شود از تاریخ ۹۶/۱۱/۲۸به مدت دوهفته نسبت به انتشار گواهی سپرده ریالی با نرخ ۲۰درصد اقدام کند.اوراق مزبور با سررسید یکساله منتشر خواهند شد و نرخ بازخرید قبل از موعد ان ۱۴درصد خواهد بود.

*انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز :

به شبکه بانکی کشور اجازه داده می شود گواهی سپرده ریالی ارز بنیان با سررسیدهای یک و دو ساله منتشر کند.نرخ ریال مورد محاسبه در زمان افتتاح گواهی سپرده متوسط یک ماه قبل سامانه سنا خواهد بود و نرخ سود برای سررسیدهای یاد شده به ترتیب ۴ و ۴.۵درصد خواهد بود و در سررسید ؛ ارز یا معادل ریالی ان به نرخ متوسط یک هفته قبل سامانه سنا به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.درصورت بازخرید این اوراق قبل از سررسید؛ سود سپرده کوتاه مدت ریالی (۱۰درصد)به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.

*پیش فروش سکه بهار ازادی :

بانک مرکزی نسبت نسبت به پیش فروش شش ماهه سکه بهار ازادی با نرخ ۱۴میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار ازادی با نرخ ۱۳میلیون ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی اقدام خواهد کرد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک