کد خبر: 29924
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۳:۵۲

اقبال محمدیان پس از مهر فرمانداری رامهرمز بر صحت انتخاباتِ این حوزه، شمشیری از جنس کدورت و بغض در دست گرفت و هر آنچه در توان داشت بر تن صاف و صادق مدیران ادارات این شهر کشید

یادداشتی ازمحمدرضاسخایی در خوزستان سرافراز ؛

اقبال محمدیان نماینده جبهه پایداری حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر با شعار خدمت بی منت وارد کارزار پرحاشیه رامهرمز شد و با حرف و حدیثهای فراوان برنده انتخاباتی شد که نتیجه آن مورد قبول بعضی سیاسیون رقیب ایشان واقع نشد؛اما در برابر قانون سرتسلیم فرود آوردند.

دراین متن اشاره ای گذرا خواهم داشت به بعضی رفتارها، شعارها و عملکردهای اقبال محمدیان طی زمان قریب به دوسال از سکان هدایت رامهرمز و رامشیر؛

اهم شعارها و وعده های محمدیان:

۱. انتقال دفتر شرکت نفت وگازمارون به رامهرمز

۲. تبدیل کردن حوزه انتخابیه به قطب درمانی شرق استان خوزستان

۳. حل مشکل آب شرب مورد نیاز رامهرمز و رامشیر و انتقال آب به این شهرها

۴. اشتغالزایی جوانان وبیکاران حوزه انتخابیه

۵. احداث خط ریلی قطار باری و مسافری در رامهرمز

۶. افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی در اولین اقدام

این وعده ها و خیلی بیشتر از اینها قولها و وعده های اقبال محمدیان بودند که همه به فراموشی سپرده شدند و متاسفانه هیچ کدام به مرحله اجرا و عملیاتی نرسیدند.

این وعده ها تنها حُسنی که داشتند (البته برای خود و یاران غارش) این بود که سکویی بودند برای پرتاب اقبال محمدیان به ساختمان بهارستان.

اقبال محمدیان باید به ساختمان بهارستان میرفت تا عیار واقعی خود را به همه، اعم از موافق و مخالف نمایش میداد؛ نتیجه این نمایش چهره واقعی وی سرخوردگی و ناامیدی بخش عظیمی از ۲۵ درصد ارایی که به سبد ایشان ریخته شد را در بر داشت.

اقبال محمدیان پس از مهر فرمانداری رامهرمز بر صحت انتخاباتِ این حوزه، شمشیری از جنس کدورت و بغض در دست گرفت و هر آنچه در توان داشت بر تن صاف و صادق مدیران ادارات این شهر کشید و یکی پس از دیگری آنها را قلع و قمع نمود که همین امر موجب نارضایتی خیل عظیم فعالین سیاسی و اجتماعی شهر را برانگیخت و همگان اذعان داشتند؛با چنین تفکری شهر بسوی لبه پرتگاه خواهد رفت.

پیش بینی فعالین سیاسی، اجتماعی و فضای مجازی درست از آب درآمد و شمشیر اقبال محمدیان زخم عمیقی بر پیکر حوزه انتخابیه خود بر جای نهاد که تا مدتها التیام پیدا نخواهد کرد؛ شمشیری که به تن ادارات مهمی نظیر بهداشت و درمان (دکتررحیم براتی)
آموزش و پرورش (حاج زاهدممبینی) ورزش وجوانان (علی آلبومراد) دانشگاه آزاد(دکترمیسایی) و… از روی بغض و منافع شخصی و دیدگاه سیاسی کشید نه از روی شایسته سالاری!!

نتیجه این شمشیر کشیدنها که بر تن مهمترین ارکان شهر بوده به زودی برای مردم ملموس شد و آنگونه شد که دربخش درمان، مدیریت آن پی در پی عزل ونصب میشد و ثباتی در این بخش مهم وجود نداشت و ندارد که این وضع اسفناک درمانی رامهرمز نتیجه بغضهای ایشان بود و در نتیجه آن خیل عظیم مردم با هزاران مشکل به شهرهای بهبهان و اهواز روانه درمان خود میشوند؛ قطب درمانی راکه دریافت نکردیم هیچ، اواره این شهر و آن شهرهم شدیم.
آیانماینده پاسخگوی خسارات مالی و جانی وارده بر مردم خواهد بود؟؟

از دیگر نتایج مهم و تاسف بار این قلع و قمع های سیاسی ؛ ورزش و پایین آمدن آمار ورزشکاران بعد از تغییر مدیریت ورزش شهرستان بوده است که همین امر زمینه انحراف را در بین نوجوانان و جوانان در پی داشت.

طی مدت زمان روی کار آمدن اقبال محمدیان حرف و حدیثهای زیادی بر سر زبانها افتاده بوددرفضای مجازی که میتوان گفت از قدرت نفوذ خود نماینده بیشترین بهره را برده است؛ استفاده ازماشین آمریکایی گرانقیمت که مدتی جنجال زیادی حتی در فضای مجازی کشور بپا کرده بود و با مبحث اقتصادمقاومتی همخوانی نداشت (درسال اقتصادمقاومتی به دستوررهبری)

ردصلاحیتهای گسترده در دو حوزه رامهرمز و رامشیر در جریان انتخابات شوراهای اسلامی

نتیجه بحث برانگیز انتخابات شورای شهر رامهرمز و حذف یکی از نیروهای جوان و آینده دار این شهر

رای آوری بحث برانگیز مسؤل دفتر خود که تا مدتها در فضای مجازی و عمومی تحلیل میشد

حذف تعداد زیادی از مدیران کل و معاونان مدیران رامهرمزی که در نهادهای استانی و بعضا کشوری مشغول بودند.

این اتفاقات تلخ و مشکلاتی بیش از این که گفتنش در اینجا نمی گنجد مدتی که در فضای مجازی می چرخید رد پای نماینده را در هر کدام دخیل میدانستند؛قطعا حافظه مردم همه وقایع راخوب بیاد خواهند آورد.

اما بیشترین نقد به نماینده شهر آنجا وارد می باشد که در دو ایام مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران (دهه مبارک فجر و هفته دولت) هیچگونه دستاوردی برای حوزه انتخابیه خود به ارمغان نیاورد.
این در حالیست که به آمار و ارقام که میرسیم شهرهای همجوار از اهواز، دزفول، اندیمشک، بهبهان، خرمشهر، مسجدسلیمان و حتی شهرهای کوچکی چون باوی و هفتکل و دیگر شهرهای استان بیشترین اعتبارات را جذب کردند و چندین افتتاح پروژه را داشته اند تا جایی که معاون اول رییس جمهور برای افتتاح پروژه عظیم اشتغالزایی بالای ۶هزارنفری به مسجدسلیمان سفر کرد.

به آمارهای زیر از زبان معاون عمرانی استاندار خوزستان توجه شود؛

هاشمی زاده اعلام داشته ۲۰۹ پروژه در شهرها و ۲۸۰ پروژه در روستاها به بهره برداری رسید که ۶۵۴۴ فرصت شغلی ایجاد شد؛
شهرهای اهواز با ۱۰۵ پروژه و شهرستانهای باوی با ۳۴ پروژه واندیمشک ۲۹ پروژه اول تا سوم بودند؛
اما در بخش اعتبارات تخصیص یافته شهرستان اهواز با ۲۳۱ میلیارد تومان، بندرماهشهر با ۱۱۴ میلیارد تومان، و هفتکل با۱۱۱ میلیاردتومان رتبه های اول تاسوم را دارا هستند.

ماراهمه شب نمی بردخواب

ای خفته روزگار؛دریاب

همچنین شرکت توزیع نیروی برق استان با ۷۹ پروژه و جهاد کشاورزی با ۶۴ پروژه بیشترین میزان افتتاح پروژها را در این ایام داشتند.
قطعا این آمار و ارقام تعجب و تأسف مردم حوزه انتخابیه اقبال محمدیان را در بر خواهد گرفت.
اما آنچه که هست و واقعیت موجود، نمایش ناتوانی نماینده شهرستانهای رامهرمز و رامشیر در جذب اعتبارات برای حوزه خود میباشد.
همه اینها و بیشتر از اینها دل هرمخاطبی را به درد خواهد آورد که چرا چنین شود مگر نه اینکه همه امید و آمال خود را در اقبال محمدیان و راه یافتن ایشان به ساختمان بهارستان میدانستیم پس چه شد؟ و چرا تا این اندازه نماینده ی ما باید ناتوان باشد؟
اقبال محمدیان و اندک هواداران مجازی خود برای خرید دیگ استخر شنای ۱۵ نفری سر از پا نمیشناسند این در حالیست که متوجه آمار تخصیص یافته به دیگر شهرها نیستند و یا همانند کبک سر به درون برف برده و واقعیت شهر خود و شهرهای اطراف را نتوانستند لمس کنند.
توخودبخوان حدیث مفصل ازاین مجمل وصدهامورددیگر….

ادامه دارد…..

محمدرضاسخایی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک