کد خبر: 29963
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۴:۱۸

گوزن زرد ایرانی یکی از سه گونه گوزن ایران است که وضعیت و رده حفاظتی آن نسبت به دو گونه دیگر به‌مراتب شرایط وخیم تری دارد

به گزارش خوزستان سرافراز ؛ آموزش‌وپرورش شهرستان شوش در طی اقدامی متفاوت و ستودنی در برگزاری همایش‌های اداری به مهمانان ، استادان و آموزگاران برگزیده تابلو گوزن زرد ایرانی را به‌عنوان نمادی از شوش و طبیعتش اهدا می‌کند .

این حرکت قابل تقدیر در معرفی طبیعت و گونه‌های شاخص منطقه با توجه به موقعیت شهر شوش که ازنظر جغرافیایی و تاریخی سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند حائز اهمیت است.
همچنین مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوش با توجه به آشنایی علمی به این‌گونه با ارزش دقایقی از سخنان خود را در این نشست به معرفی گوزن زرد ایرانی اختصاص می‌دهند.

گوزن زرد ایرانی یکی از سه گونه گوزن ایران است که وضعیت و رده حفاظتی آن نسبت به دو گونه دیگر به‌مراتب شرایط وخیم تری دارد ؛زیستگاه این‌گونه درگذشته منطقه بین‌النهرین،بخشی از ترکیه و سوریه بوده است ولی در یک قرن اخیر فقط در جنگل‌های نیمه گرمسیری کرخه و دز درشوش و دزفول مشاهده‌شده است .

لازم به ذکر است در حال حاضر کلیه گوزن‌های زرد موجود کشور حاصل تکثیر تعدادی ازاین‌گونه است که در دهه سی و چهل خورشیدی از بیشه‌زارهای کرخه یعنی زیستگاه اصلی آن زنده گیری و پس از افزایش جمعیت آن در دشت ناز ساری به نقاط دیگر منتقل‌شده‌اند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک