کد خبر: 29966
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۴:۵۱
وزیر سابق امور خارجه در اهواز اظهار کرد ؛

 وزیر سابق امور خارجه و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایران گفت: با توجه به تغییراتی که در دانش و فناوری ها ايجاد شده ماهیت علوم و به ویژه روانشناسی در حال تغییر است و کارکردهای مختلفی پیدا کرده اند.

وزیر سابق امور خارجه و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایران گفت: با توجه به تغییراتی که در دانش و فناوری ها ايجاد شده ماهیت علوم و به ویژه روانشناسی در حال تغییر است و کارکردهای مختلفی پیدا کرده اند.

خوزستان سرافراز / سید کمال خرازی ظهر امروز در همایش مغز و شناخت در تالار پاک سرشت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: روانشناسی از حالت علوم تک رشته ای تغییر یافته و موضوعیت بین رشته ای پیدا کرده و مجزای از علوم اعصاب و تصویربرداری مغز نیست.

وی افزود: با توجه به تغییراتی که در دانش و فناوری ها ره داده ماهیت علوم و به ویژه روانشناسی در حال تغییر است و کارکردهای مختلفی پیدا کرده اند.

وزیر سابق امور خارجه و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایران تصریح کرد: روانشناسی به یک حوزه تجربی تبدیل شده و تنها تحلیل رفتارهای انسانی نیست و در مسائل اجتماعی هم با پدیده های پیچیده ای روبرو هستیم.

خرازی بیان کرد: علوم اجتماعی و روش های کیفی و دانش رایانه به کمک ما برای شناخت رفتار انسان آمده اند.

وی با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته در ایران به عنوان یک ابزار شناختی و تحلیلی برای ارزیابی رفتارها و تصمیمات مردم و صحت آنها با توجه به روحیات خاص ایرانی ها اضافه کرد: در جامعه ما مردم در ارائه نظرات حقیقی خود در نظرسنجی ها رودربایستی دارند و حرف راست را در نظرسنجی ها نمی زنند.

وزیر سابق امور خارجه و دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ایران گفت: علوم شناختی صرفا روانشناسی نیست و تعامل رشته های مختلف برای درک و شناخت کارکرد ذهن و مغز است.

خرازی ادامه داد: این گرایش بین رشته ای در دنیا به شدت ترویج می شود و برای شناخت رشته ها از آن استفاده می شود و امیدواریم در دانشگاه های ایران هم ترویج پیدا کند.

وی در پایان یادآور شد: باید بین دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های وزارت علوم ارتباط برقرار شود و از حالت صرف دپارتمان سازی خارج و مسئله محور شوند و همگام با دانشگاه های پیشرفته جهان در این مسیر حرکت کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک