کد خبر: 29970
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۳:۵۱

خوزستان در سال ۹۶ با تولید نزدیک به ۷۰ هزار تن انواع تولیدات آبزی‌پروری، رتبه نخست پرورش ماهیان گرمابی و رتبه دوم آبزی پروری را در کشور دارد و حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر در این بخش اشتغال دارند.

خوزستان سرافراز / مدیرکل شیلات خوزستان درخصوص خسارت سنگین به تولیدکنندگان حوزه آبزی پروری گفت :در صورت اجرایی شدن نامه‌ی سازمان آب و برق خوزستان، مبنی بر خودداری از تخصیص آب برای فعالیت‌های شیلاتی، علاوه بر خسارت سنگین به سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و کارآفرینان حوزه‌ی آبزی‌پروری، ۱۵ هزار خوزستانی بیکار می‌شوند!

خون‌میرزایی می‌گوید: خوزستان در سال ۹۶ با تولید نزدیک به ۷۰ هزار تن انواع تولیدات آبزی‌پروری، رتبه نخست پرورش ماهیان گرمابی و رتبه دوم آبزی پروری را در کشور دارد و حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر در این بخش اشتغال دارند. بنابراین، حفظ تولید و اشتغال ایجاد شده در این حوزه، بایستی در دستور کار همه‌ی دستگاه‌های اجرایی باشد. البته در این راه، جلسات فنی و کارشناسی با اتحادیه‌های پرورش ماهی و دستگاه‌های ذیربط؛ شورای اشتغال استان، ستاد رفع موانع تولید و نیز ستاد مدیریت بحران استان در حال انجام است.

وی افزود : من امیدوار هستم که بتوان از تهدید خشکسالی، فرصتی برای بهینه‌سازی مصرف آب در همه‌ی زمینه‌ها خلق کرد و فعالیت آبزی پروری در استان نیز تداوم یابد.

خون میرزایی تصریح کرد : باید یادآوری نمود، که آبزی‌پروری، به مفهوم مصطلح آن، آب چندانی مصرف نمی‌کند و آب مورد استفاده، مجددا به آبهای جاری و زیرزمینی باز می‌گردد و با خودپالایی در بستر رودخانه، قابلیت استفاده مجدد می‌یابد. ازسوی دیگر، آبزی‌پروران با سرمایه‌گذاری زیرساختی وسیع خود، سهم چشمگیری در تولید و اشتغال استان دارند، اقساط تسهیلات خود را به نظام بانکی بدهکار هستند، مزارع آنها هزینه‌ی نگهداری قابل توجهی دارد، و جایگاه برجسته‌ای در تولید پروتئین کشور دارند.

مدیرکل شیلات ؛ افزود : آب هدایت شده به کانون‌ فوق بحرانی ریزگرد جنوب شرق اهواز، تاکنون به صورت داوطلبانه از حقابه مجتمع پرورش ماهی آزادگان شهرستان کارون تامین شده است و همکاری پرورش دهندگان در این زمینه شایسته‌ی تقدیر است.

بنابراین هر تصمیمی در زمینه‌ی فعالیت آبزی‌پروری یا ممنوعیت آن، بایستی کارشناسی، سنجیده و جامع باشد. امیدوارم در ماه‌های آینده شاهد بارندگی مناسبی در سطح استان باشیم و نگرانی سازمان آب و برق استان در این زمینه نیز مرتفع گردد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک