کد خبر: 29992
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۴:۴۷
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: طبق تحقیقات من و همکارانم، ریزگردها آثار مخرب و منفی نگران کننده و به شکلی بی سابقه بر ایجاد افسردگی، اضطراب، یادگیری در خوزستان داشته اند.

 خوزستان سرافراز / علیرضا سرکاکی عصر امروز در حاشیه همایش مغز و شناخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی استرس زیادی به مردم خوزستان وارد شد و در این شرایط اصلا امکان یادگیری برای دانش آموزان و دانشجویان ما وجود نداشت و آنها تحت تاثیر منفی جنگ قرار گرفتند.

وی افزود: گرمای شدید و بی سابقه در تابستان و خشکسالی هم آثار منفی خاص خود را بر سطح یادگیری در جمعیت دانش آموزان و دانشجویان خوزستان داشته اند و در این مشکلاتی نیستند که یک شبه حل شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: گرمای شدید و طاقت فرسای خوزستان و استرس های ناشی از آن بر عملکرد مغز و قلب و عروق و کلیه تاثیر منفی می گذارد.

سرکاکی گفت: پارسال به خاطر ریزگردها و قطعی برق مدارس خوزستان به طور میانگین ۲ روز تعطیل بود و این روی یادگیری دانش آموزان تاثیر منفی گذاشت.

وی ادامه داد: طوفان های ریزگرد در استان ما ماهانه حداقل دو بار اتفاق می افتد و اثرات نامطلوبی بر مغز، عملکرد های آن و سیستم قلب و عروق انسان می گذارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: در تحقیقات محققان دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاثیر منفی و مخرب ریزگردها بر قلب و عروق انسان کاملا مشخص شده است.

سرکاکی اضافه کرد: در کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی که هفته قبل در چابهار برگزار شد سمپوزیوم تاثیر ریزگرد ها بر سیستم های بیولوژیک بدن توسط ما ایجاد شد.

وی عنوان کرد: من تیم تحقیقاتی همکارم تاثیرربزکزدها را بر یادگیری، حافظه، افسردگی و اضطراب و فعالیت های حرکتی مطالعه کردیم.

به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ریزگردها به راحتی سد خونی و مغزی را تخریب و از این طریق وارد مغز می شوند و در آنجا التهاب و استرس اکسیداتیو ایجاد و یادگیری و شناخت را به طور کامل مختل می کنند.

سرکاکی در پایان یادآور شد: طبق تحقیقات من و همکارانم، ریزگردها آثار مخرب و منفی نگران کننده و به شکلی بی سابقه بر ایجاد افسردگی، اضطراب، یادگیری در خوزستان داشته اند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک