کد خبر: 30080
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: 28/ فوریه/ 2018 - 1:28
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت:

در تاریخ ایران به ویژه دوره معاصر عزت، عظمت، قدرت، شوکت، سعادت، پیروزی و سرافرازی ملت ایران مدیون گذشت، ایثار، شهامت و شجاعت شهدای این کشور است.

خوزستان سرافراز/
محمد تقی زاده صبح امروز در کنگره ملی شهید حبیب شریفی راد و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان در تالار اجتماعات امام خامنه ای اهواز با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار کرد: در تاریخ ایران به ویژه دوره معاصر عزت، عظمت، قدرت، شوکت، سعادت، پیروزی و سرافرازی ملت ایران مدیون گذشت، ایثار، شهامت و شجاعت شهدای این کشور است.
وی با اشاره به اینکه اگر این ایثار، گذشت، شجاعت و شهامت نبود امروزه شاهد این عزت ایران نبودیم، افزود: تاریخ ایران به دو دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی تقسیم بندی می شود؛ در فضای فرهنگی، اجتماعی و سیاست داخلی جامعه ایران قبل از انقلاب دو واژه به نام شاه و رعیت وجود داشت و واژه ای به اسم مردم و حقوق ملت وجود نداشت اما با پیروزی انقلاب این واژگان (مردم، ملت، حقوق مردم) با تعریف جدیدی که توسط امام راحل (بنیانگذار این نظام بزرگ الهی) ارائه می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه در فضای سیاست خارجی قبل از انقلاب یا ملتی استعمارگر بودیم و یا استعمارپذیر تصریح کرد: در یک دوره جغرافیای سرزمین ایران از هند تا اروپا توسعه و در دوره ای نیز به یک مستعمره کوچک تبدیل می شود ولی با پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار یک پیام به دنیا مخابره و اعلام می کنند که ایران و ملت از این به بعد هویت مستقل و متکی به قرآن کریم، تمدن اسلامی و تمدن شیعی خواهند داشت.
تقی زاده با تأکید بر اینکه برای مقاومت در مقابل استکبار جهانی باید فرزندان به خوبی تربیت شوند، بیان کرد: هجمه سنگینی که بعد از انقلاب توسط استکبار جهانی شکل می گیرد برای تصرف بخشی از خاک ایران نیست بلکه به خاک کشیدن تمدن اسلامی ـ شیعی است؛ مأموریت و رسالت شهدا نیز در حفظ خاک خلاصه نمی شود و قطعا اگر هدف تمدن اسلامی ـ شیعی نبود امروزه این همه عزت نداشتیم.
وی با اشاره به اینکه امروزه یک مأموریت بسیار مهم داریم و آن هم معرفی مأموریت شهدا به نسل جدید است، یادآور شد: آن چیزی که امثال شهید حبیب شریفی راد از انقلاب، تمدن شیعی و ولایت فهمیدند را باید برای نوجوان امروز قابل درک کرد. تمدن اسلامی بر خلاف تمدن های سابق بر اثر حمله اقوام بیگانه متلاشی نمی شود و زمانی آسیب می بیند که فرزندان این سرزمین آن درک، شعور و معرفتی که امثال شهید فهمیده داشتند را نداشته باشند و در مسیر حرکت نکنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با توصیه حاضران به مطالعه وصیت نامه شهدا عنوان کرد: برای معرفی شهدا اقدامات بسیاری انجام می شود ولی اگر بخواهیم انقلاب نبی اکرم، عاشورا و خط سرخ شهادت تداوم پیدا کند شهدا نیاز به پیرو دارند.
به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز، رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه کشور، رئیس بسیج فرهنگیان کشور و معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از جمله مهمانان این کنگره بودند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین اخبار