کد خبر: 30083
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۱:۵۲
سردار افشار رییس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران :

این رسالتی که بر دوش معلمان و فرهنگیان است، بسیار خطیر هست چون در خط مقدم تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارند.

خوزستان سرافراز/ سردار سرتیپ پاسدار علیرضا افشار در ارتباط با شهید و شهادت هیچ کسی نمی تواند حق مطلب را ادا کند، افزود: امام راحل فرمودند: «شهادت هنر مردان خداست» هنر یعنی دارای رمز و عمق؛ هیچ کسی نمی تواند به کنه شخصیت شهید و آثار شهادت وی دست پیدا کند.
آنقدر علیه شهید بهشتی در زمان حیاتش تبلیغات منفی و دروغ شد که حتی وی جرئت رفتن به سفرهای استانی را نداشت؛ طوری که امام فرمودند مظلومیت شهید بهشتی از شهادتش بالاتر بود.
تأثیر خون شهید در پیروزی این کشور روشن است ولی ما نمی توانیم رمز و راز ارزش شهادت را بفهمیم؛ فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در ادامه راه شهدا و حل مشکلات نظام قطعا راه حل تعیین کننده ای است و بسترسازی لازم با برگزاری این کنگره ها فراهم می شود.
سردارافشاربا اشاره به لزوم زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا یادآور شد: زندگی شهدا پر از درس و عبرت است که باید در ارتباط با آنها کار کرد؛ در محل تحصیل، زندگی و کار شهدا می توان درس سهای بسیاری را بگیریم.
وی با تقدیر از متولیان برگزاری این همایش بیان کرد: یاد و خاطره شهید علی هاشمی که فرمانده سپاه سوسنگرد و ادامه دهنده راه همسنگران خود بود را نیز گرامی می داریم.
رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران در ارتباط با عرصه فرهنگیان و آموزش و پرورش گفت: قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی، فرهنگی و اجتماعی از جمله مؤلفه های قدرت در کشورهای مختلف است؛ برخی منافع سیاسی و دفاع نظامی خود را با قدرت اقتصادی محقق می کنند.
سردار علیرضا افشار با اشاره به اینکه در برخی کشورها نیز مؤلف اصلی قدرت توانایی نظامی است، عنوان کرد: ترس اصلی دشمن از قدرت فرهنگی ایران است و نگران انتقال این قدرت به کشورهای دیگر است که تمام توان خود را برای ضربه زدن به آن به کار گرفته است.
انقلاب اسلامی به برکت و جهت گیری نهضت فرهنگ شکل گرفته که برای حفظ و ارتقای آن باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم؛ غفلت از این نهضت ضربات مهلکی به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد می کند.
وی با اشاره به اینکه مهمترین عنصر نهضت فرهنگ آموزش و پرورش و در مقابل در آموزش و پرورش نیز مهمترین عنصر معلم است، گفت: آموزش و پرورش محور اصلی و ستون فقرات نهضت فرهنگی و توسعه کشور است.
رئیس هیئت عالی اندیشه ورزی سپاه با اشاره به انعقاد تفاهمنامه های مختلف بسیج و سپاه با آموزش و پرورش ادامه داد: با این وجود سازمان های فرهنگی، حوزه علمیه، صدا و سیما و همه دستگاه ها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند.
در آموزش و پرورش علاوه بر معلمان انجمن اولیاء و مربیان نیز نقش پررنگی دارد؛ این انجمن تنها نهاد خانواده کشور است و قطعا خانواده سلول جامعه است و برای جامعه ای سالم باید خانواده ای سالم داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری یک نهاد سیاست گذاری است، گفت: شنیدم در آموزش و پرورش ژاپن بیشترین توجه به انجمن اولیاء و مربیان هست و باید در تمام مدارس کشور به این کانون توجه شود تا پشتوانه ای برای ارتقای فرهنگ عمومی کشور باشد.
این رسالتی که بر دوش معلمان و فرهنگیان است، بسیار خطیر هست چون در خط مقدم تهاجم فرهنگی بیگانگان قرار دارند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک