کد خبر: 30104
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۲:۵۳
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان:

سردار شاهوارپور یادآور شد: مبلمان شهری یکی از مباحث بسیار مهمی است که در این راستا نیز پیشنهادات خوبی برای شهرداران در حوزه شهرسازی ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز، سردار شاهوارپور در حاشیه مجمع بسیج مهندسین کشور در تالار فجر اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیج در حوزه تخصصی رده های اقشاری دارد که یکی از آنها بسیج مهندسین ساختمان است؛ بسیج مهندسین با توجه به اینکه اعضای آن فرهیختگان حوزه ساخت و ساز و دارای تخصص های ساعی در مجموعه های ساختمان هستند، لذا بهینه سازی رفتارها در حوزه ساخت و ساز خصوصا در زمینه شهرسازی یکی از نیازهای اساسی امروز و آینده کشور است.
وی افزود: زلزله منطقه کرمانشاه این ضرورت (بهینه سازی رفتارها در حوزه ساخت و ساز) را مضاعف کرد؛ البته در دیگر مناطق هرازچندگاهی شاهد زلزله های سنگین هستیم و یکی از آسیب های جدی به منابع ساخت و ساز وارد می شود که باید این بخش آسیب شناسی جدی شود.
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان تصریح کرد: بسیج مهندسین ساختمان خوزستان امروز میزبان سایر استان های کشور است که مباحث مختلفی از جمله کیفیت ساخت و سازها و همچنین آسیب های این حوزه اعم از مدیریت، نظارت و اقداماتی که تا پایان کار باید در بحث ساخت و ساز صورت بگیرد، توسط کارشناسان و خبرگان دارای تخصص در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد.
سردار شاهوارپور بیان کرد: این کارگاه صبح تا بعدازظهر ادامه دارد و مباحث خوبی در این جلسه مطرح می شود که برای آینده شهرسازی و همچنین ساخت و ساز بسیار مؤثر خواهد بود؛ با برگزاری چنین کارگاه های آموزشی تخصصی می توان از تلفات در این زمینه جلوگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه بسیج مهندسی ساختمان مثل دیگر عرصه ها یک مجموعه پویا است که مردم، ادارات و سازمان ها مدام به این بخش نیاز دارند، گفت: نظام مهندسی یک ظرفیت بسیار مهم در حوزه برنامه ریزی و نظارت در بخش ساخت و ساز است که می تواند اقدامات بسیار مؤثری در این زمینه داشته باشد.
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان عنوان کرد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این جلسه موضوع معماری شهرسازی است که باید متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی باشد؛ این موضوع یکی از مطالبات جدی است و متخصصان بسیجی حوزه ساخت و ساز به این بحث ورود پیدا کرده و پیشنهاداتی ارائه می دهند.
سردار شاهوارپور یادآور شد: مبلمان شهری یکی از مباحث بسیار مهمی است که در این راستا نیز پیشنهادات خوبی برای شهرداران در حوزه شهرسازی ارائه می شود.
وی با اشاره به انجام اقدامات مورد نیاز حوزه سازه ای تأکید کرد: به هر حال سازه هایی که امروز ساخته می شود، دیگر مثل قدیم سنتی نیست و سازه های مدرن در طبقات متعدد و گسترده ساخته می شود که باید دقت لازم در کیفیت اجرای سازه ها صورت بگیرد.
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان در پایان عنوان کرد: امروز با توجه به حضور پیشکسوتان عرصه ساخت و ساز استان های مختلف که همه دارای تجارب بسیار ارزشمندی در این عرصه هستند، جمع بندی خوبی برای ارائه و تدوین در آینده ساخت و ساز ارائه می کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک