کد خبر: 30107
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۰/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۴:۱۷
مدیرعامل شرکت آبفای اهواز:

ما از مشترکان مختلف خودمان ۷۰۰ میلیارد ریال طلب داریم که پرداخت آن می تواند به ما در انجام طرح ها و توسعه خدمات کمک کند.

خوزستان سرافراز، فردوس کریمی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه مصرف بهینه آب در پارک دولت اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع برگزاری این نمایشگاه مصرف بهینه آب است که مسئله ای بسیار مهم است و به ویژه که امسال ما بارش کم و کاهش بارش در سطح کشور و استان مواجه بودیم.

وی افزود: در راستای سیاست های وزارت نیرو تصمیم گرفتیم تا با استفاده از توان دانشجویان و دانش آموزان برای کنترل و کاهش مصرف آب نمایشگاهی برگزار کنیم تا بتوانیم گامی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در بخش های مختلف داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت آبفای اهواز با اشاره به ساخت تصفیه خانه غرب اهواز و نقش آن در کاهش مشکلات فاضلاب این شهرستان تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز که فرآیند مناقصه آن در سال ۱۳۹۰ انجام شد فعالیت آن راکد بود و عملا فعالیتی صورت نگرفته و با توجه اینکه باید سرمایه گذار خارجی دعوت و ردیف اعتبارات ارزی به آن اختصاص داده می شد، از طرف وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت سرمایه گذاری مسکن و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دنبال شد.

کریمی بیان کرد: در حال حاضر مجوز شورای اقتصاد دریافت کردیم و در مراحل نهایی دریافت اعتبارات ارزی هستیم و امیدواریم با استفاده از توان مالی سرمایه گذار چینی روند اجرایی ساخت تصفیه خانه فاضلاب غرب را به منظور بهبود وضعیت دفع فاضلاب غرب اهواز از اسفند ماه شاهد فعالیت اجرایی آن باشیم.

وی با اشاره به بحران آب و بروز پدیده خشکسالی و تاثیر منفی آن بر تامین آب شرب در سال ۹۷ و احتمال جیره بندی آب شرب اهواز اضافه کرد: پدیده خشکسالی بر اثر تغییر اقلیم اتفاق افتاده است و ما باید آمادگی لازم برای مواجه به آن داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت آبفای اهواز عنوان کرد: ما از سه منبع کارون، طرح آبرسانی غدیر و حیات شوشتر آب شرب اهواز را تأمین می کنیم و سازمان آب و برق خوزستان تعهد داده است که آب شرب اهواز را تا تیرماه ۹۷ از سد کرخه تأمین کند.

کریمی ادامه داد: یک سری تدابیر را برای تجهیز ایستگاه های آبگیر خودمان برای تنظیم و هماهنگی با تراز و دبی آب رودخانه انجام می دهیم و مخازنی را که قبلاً استفاده نشده یا بلااستفاده بود را تجهیز و وارد مدار می کنیم تا بتوانیم آب شرب پایداری را برای شهروندان اهواز داشته باشیم.

وی عنوان کرد: چه خشکسالی باشد ، چه نباشد، در همه حال به مردم توصیه می کنیم و اصل صرفه جویی در طبیعت وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آبفای اهواز افزود: تمام تلاش خود را برای تامین آب شرب مردم اهواز می کنیم و از مردم هم می خواهیم که در کنار صرفه جویی از آب شرب برای مصارف غیر شرب مثل آبیاری فضای سبز یا شستشوی خودرو استفاده نکنند.

کریمی با اشاره به اقدامات آبفای اهواز برای جلوگیری از استفاده از آب شرب در آبیاری فضای سبز در سطح این شهرستان گفت: جلسه ای را در سازمان شهرداری های کشور در این زمینه داشتیم و قرار شد که شهرداری دیگر از آب شرب در آبیاری فضای سبز استفاده نکند و به‌جای آن از آب خام و رودخانه برای تامین آب فضای سبز استفاده کند.

وی ادامه داد: شهرداری از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می کند و این یکی از چالش های ما در زمان پیک مصرف است که سبب افت فشار آب می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای اهواز در پایان گفت: ما از مشترکان مختلف خودمان ۷۰۰ میلیارد ریال طلب داریم که پرداخت آن می تواند به ما در انجام طرح ها و توسعه خدمات کمک کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک