کد خبر: 30123
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۲/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
مدیرکل دادگستری خوزستان:

کسب استقلال برای وکلا و جامعه عدلیه کشور یکی از افتخارات ایران اسلامی و یکی از دستاوردهای مهم مردم ایران در زمان انقلاب مشروعیت بوده است.

به گزارش خوزستان سرافراز؛  روز جمعه همایش کانون وکلای دادگستری ایران با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور ؛ مدیرکل دادگستری استان خوزستان و برخی ازمسئولان در سالن همایش گیت بوستان برگزار شد.

در این مراسم افشار نیا اظهار کرد: باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد که این روز وکیل را در تقویم ملی به ثبت برسانند؛ تا جایی که خبر دارم این کار انجام نشده با وجود اینکه برای بسیاری از برنامه ها روز به ثبت رسیده داریم.
وی افزود: کسب استقلال برای وکلا و جامعه عدلیه کشور یکی از افتخارات ایران اسلامی و یکی از دستاوردهای مهم مردم ایران در زمان انقلاب مشروعیت بوده است.
مدیرکل دادگستری خوزستان تصریح کرد: مدتی هست که کانون های وکلای دادگستری درگیر چند بحث و مسئله مهم، چالشی و مناقشه برانگیز شده است؛ با توجه به برخی اقدامات ناصواب باید با حساسیت و دقت بیشتری کانون های وکلای کشور به این مسئله بپردازند که حق به دست آورده آنها مخدوش نشود.
فرهادافشارنیا ادامه داد: گسترش بی رویه دانشکده های حقوق در کشور که هیچ تناسبی با بازار کار بعد از فارغ التحصیلی ندارد؛ این ظرفیت برای جذب تعداد فعلی فارغ التحصیلان وجود ندارد و متأسفانه حتی آموزش های لازم و حرفه ای به آنها ارائه نمی شود.
وی اضافه کرد: چند سال است که جامعه حقوقی کشور چه تقنینی، قضایی و یا کانون وکلا درگیر این مسئله هستند؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام این حق و احترام را به جامعه وکلا داده که در مقام دفاع از موکل از احترام قضات برخوردار و شئونات برای آنها نیز رعایت شود.
مدیرکل دادگستری خوزستان با اشاره به اینکه کانون وکلا باید در وهله اول از وکلای خود صیانت کند، بیان کرد: اتحادیه سراسری وکلای کشور در این زمینه می تواند نقش خیلی خوبی را ایفا و برنامه ریزی های لازم را داشته باشد.
افشارنیا با اشاره به اینکه تعهد وکیل باید تعهد به وسیله و نه نتیجه باشد، عنوان کرد: حفظ سلامت و سعادت کانون وکلا نیز باید مورد توجه و دغدغه هیئت ها و دادستان انتظامی کانون قرار بگیرد؛ عین اقداماتی که برای حفظ سلامت در دادگستری انجام می دهیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک