کد خبر: 30133
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۵:۵۳
تحقق آرزوی خاص کودکان سرطانی در اهواز؛

 کودکان مبتلا به سرطان این بار با تفکری خاص با حضور در میدان عملیات به آرزوی خود یعنی نابودی داعش جامه عمل پوشاندند.

خوزستان سرافراز، مؤسسه پنجمین فصل قشنگ طی سال های اخیر آرزوی کودکان مبتلا به سرطان بسیاری را برآورده کرده که از آن جمله می توان به پلیس، خلبان یا سیندرلا شدن، داشتن شهری پاک و آتش نشان بودن اشاره کرد. عصر پنج شنبه اما قرار بود آرزوی کودک سه ساله اهل شوش که مبتلا به بیماری سرطان است، محقق شود.
این بار اما پنج کودک مبتلا به سرطان با تفکر خاص آرزوی نابودی داعش را داشتند، بنابراین با حضور در میدان عملیات به آرزوی خود یعنی نابودی داعش جامه عمل پوشاندند.
پدر یکی از این کودکان که اهل دزفول بود، می گوید: از اینکه امروز به این آرزو می رسد خیلی خوشحال هستم؛ آرزوی خوبی است و فرزندم امروز به آرزوی خود می رسد و همه به آن احترام می گذاریم.
مادر محمدحسین یکی دیگر از کودکان اهل اهواز نیز در ادامه در خصوص آرزوی خاص کودک خود می گوید: پسر عمومش مأمور نیروی انتظامی است و خیلی خوشحالم که فرزندم چنین آرزویی دارد.


یکی دیگر از مادران این کودکان هم بیان می کند: خیلی احساس خوشحالی دارم که امروز آرزوی فرزندم برآورده شد؛ او نابودی داعش را انتخاب کرد چون همیشه با تماشای تلوزیون در انتظار نابودی این فرقه تکفیری بود.
او در آخر هم عنوان می کند: فرزندم خیلی دوست دارد داعش نابود شود؛ البته همیشه هم دوست داشته که نیروی پلیس و مدافع حرم باشد و ما هم لباس های مدافعان حرم را برایش تهیه کردیم.
عباس کوچولو که یکی از کودکان دارای این آرزوی زیبا و انسان دوستانه است، نیز می گوید: خیلی از برآورده شدن این آرزو خوشحال هستم؛ از همه کسانی که برای آرزوی خوبم تلاش داشتند هم تشکر می کنم.
زهرا اما دیگر کودک نیز با ابراز خوشحالی از برآورده شدن آرزویش اضافه می کند: خیلی دوست دارم که داعش هرچه سریعتر نابود شود؛ فکر می کنم نابودی داعش ظالم که کودکان و زنان را آزار می دهد، آرزوی هر کودکی باشد.
یکی دیگر از کودکان پسر هم در ادامه حرف های زهرا می گوید: از برآورده شدن آرزویم خیلی خوشحال هستم؛ همیشه پلیس شدن را دوست داشتم و تصاویر دیده شده از بد بودن داعش را که دیدم، چنین آرزویی برای نابودی آن را در سرداشتم.


یکی از مردانی که در مراسم حاضر بود و به دلیل همیار بی نام بودنش از معرفی خود امتناع می کرد؛ گفت: از اینکه کسی را خوشحال کنیم به ویژه کودک بیمار مبتلا به سرطان خیلی احساس خوبی دارم؛ حس قشنگی است که آلام روحی کسی را تسکین و کاهش بدهیم.
حسین احمدی که در نقش تیم مقابله با دشمن بازی می کرد، افزود: اول به ما گفتند که مانور است و نمی دانستم که برای کودکان سرطانی است؛ وقتی آرزوی کودکان را به من اعلام کردند، خیلی خوشحال شدم.
او در ادامه یادآور می شود: خیلی خوشحال شدم با دو تیر زدن مشقی خوشحال می شوند؛ از صمیم قلب احساس غرور دارم که با کار کوچک خودم (دویدن، خیز بردن و تیرزدن) بتوانم این کودکان را خوشحال کنم.
مهدی ممبینی مسئول اجرایی شدن این آرزوی قشنگ کودکان هم تصریح کرد: سناریوی برنامه به شکلی است که نیروهای پیاده دشمن از طریق مرز نفوذ کرده و وارد خاک کشور شدند؛ بعد از برآوردهای اطلاعاتی گردان فاطمی را برای مقابله با نیروها فعال کردیم.
وی در ادامه بیان می کند: این گردان به سه تیم تقسیم می شود و هر کدام از آنها وظیفه خود را در راستای مقابله دارد؛ فرماندهی تیم ها را به کودکان سرطانی رساندیم و تیم سوم در نهایت به دستگیری داعش اقدام می کند.
ممبینی در خصوص حضورش برای برآورده کردن آرزوی کودکان سرطانی می گوید: پنج کودک آرزوی نابودی داعش را داشتند و حتی اوایل سال ۹۶ هم به دنبال اجرایی شدن برنامه بودیم؛ سپاه هرگز از مردم جدا نبوده و قطعا از اینکه چنین سعادتی نصیب شده تا در خدمت این کودکان باشم، به خودم افتخار می کنم.
وی با بیان اینکه امیدوارم شاهد روزی باشیم که بیمارستان ها خالی از بیمار باشد و همه جامعه اسلامی در سلامت کامل بسر ببرند، ادامه می دهد: با تمام وجود دردی که در وجود کودکان سرطانی هست را احساس می کنم؛ برای بار دوم هم بدون هیچ اجباری مسئولیت برآورده کردن این کودکان را برعهده گرفتم چون با آنها احساس همدردی می کنم.
ممبینی با اشاره به اینکه کودکان سرطانی را مانند فرزندان خود می داند، بیان می کند: حضور در این برنامه ها باعث می شود تا نسبت به اطرافیان بی تفاوت نباشم و این امکان را بدهم که شاید روزی من بیمار باشم و بخواهم دیگران هم کنارم باشند.


شیما رشیدی یکی از اعضای مؤسسه پنجمین فصل قشنگ که این بار در نقش افراد دشمن به میدان آمده ؛ می گوید: شاد کردن کودکان خیلی برای

من ارزشمندتر است و اصلا تفاوتی ندارد که چنین نقشی را بپذیرم.
وی در پایان می گوید: برای سلامتی مدافعان حرم دعا می کنم و همین که لبخندی بر لبان این کودکان بیمار می نشیند احساس خوبی دارم و خیلی خوشحال هستم.
هدا رشیدی عضو هیئت مدیره پنجمین فصل قشنگ ؛اظهار می کند: آرزوی از بین رفتن داعش پنج کودک مبتلا به سرطان را داریم که هر کدام نقش از بین برنده های داعش را دارند؛ هر کدام از آنها یک فعالیت دارند، یک پسر نقش فرمانده، یک پسر سرگرد و یک دختر پلیس زن با نقش سروانی و غیره را داشتند.
وی ادامه می دهد: دو تا از کودکان که این آرزو را داشتند، قرار بود نقش صابرین را ایفا کنند ولی شماره تلفن های آنها خاموش بود و معمولا در این مواقع احتمال فوت آنها زیاد است؛ دو کودک دیگر را برای حضور در برنامه جایگزین کردیم.
رشیدی بیان می کند: این کودکان زهرا ۱۳، تینا ۱۱ ساله و عباس ۱۲ ساله با دو پسر جدید هستند که اسم آنها را حضور ذهن ندارم؛ برای تحقق این آرزو شهرداری میدان را در اختیار داد و سپاه حضرت ولیعصر (عج) و نیروی انتظامی همکاری داشتند.
عضو هیئت مدیره پنجمین فصل قشنگ یادآور می شود: وقتی از بچه ها می پرسیدم که چرا این آرزو را انتخاب کردند می گفتند که از داعش بدم می آید و از آنها متنفر هستم.
رشیدی بیان می کند: تحقق آرزوی کودکان با احترام نظامی، تشریفات و غیره باعث می شود که احساس مورد توجه قرار دادن به کودک دست بدهد و در نهایت یک تلنگر و امیدوارتر شدن به او القاء می کند.
وی خبر می دهد: از کودکان قبلی ۱۵ نفر بعد از برآورده شدن آرزوهایشان توانستند که بیماری سرطان را شکست بدهند.
عضو هیئت مدیره پنجمین فصل قشنگ در پایان می گوید: لذت بخش ترین حس دنیا را هنگام برآورده شدن آرزوی این کودکان تجربه می کنم؛ هر لبخند این کودکان تولدی دوباره را برایم تداعی می کند.

گزارش: کوثر کریمی
عکس: مهدی پدرام خو

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک