کد خبر: 30201
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۴:۰۷
مدیرکل بحران استانداری خوزستان ؛

بیش از ۴۰۰ هزار هکتار اراضی بیابانی و کانون های گرد و غبار در استان خوزستان داریم و حل معضل گرد و غبار در خوزستان حداقل پنج سال زمان نیاز دارد.

به گزارش خوزستان سرافراز، صبح امروز کیامرث حاجی زاده مدیرکل بحران استانداری خوزستان در نشست خبری اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی و بعد از مطرح کردن ان در ستاد نسبت به تعطیلی اقدام می کنیم؛ ابزار پیش بینی اگر از لحاظ تجهیزات مشکل دارد، باید تا دقیقه ۹۰ به انتظار بنشینیم.
وی با اشاره به اینکه نباید اقدامات انجام شده در ستاد مدیریت بحران را نادیده گرفت، افزود: بیش از ۱۲ سال ریزگردها در خوزستان رخ داده ولی کدام کار کارشناسی و زیرساختی در این زمینه انجام شد؛ بعد از گرد و غبار شدید بهمن ۹۵ و ورود دولت و همچنین تذکر مقام معظم رهبری اقدامات بسیاری انجام شد.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به عدم پرداختی های زیست محیطی برخی دستگاه ها و شرکت ها در خوزستان تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ هزار هکتار اراضی بیابانی و کانون های گرد و غبار در استان خوزستان داریم و حل معضل گرد و غبار در خوزستان حداقل پنج سال زمان نیاز دارد.
حاجی زاده در ارتباط با آبگیری هورالعظیم بیان کرد: کسی اعلام نکرد چرا این تالاب خشک شده و یا اینکه چرا ۱۰ هزار هکتار از این تالاب را به بهانه استخراج نفت خشک کردند؛ کسی حتی در مورد میزان مالچ پاشی در گذشته یا چند مدت اخیر هم سوالی نپرسید.
وی با اشاره به اینکه قبلا ستاد مدیریت بحران قبلا فقط دو اتاق با حدود هشت نفر نیروی بی انگیزه بود، ادامه داد: پیش بینی ـ پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی که چهار مرحله ستاد بحران است، خیلی در دستور کار نبود؛ پژوهش، آموزش، کمیته فنی، اطلاع رسانی و غیره ستاد هم خیلی کم در کانون توجه قرار داشت.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه تا رسیدن به جایگاه ایده آل هنوز هم فاصله داریم، عنوان کرد: البته در راستای تقویت مراحل ستاد بحران و کمیته های مختلف آن تلاش های بسیاری صورت گرفته است.
حاجی زاده با اشاره به اینکه استان در حوزه آموزش ستاد بحران به پنج قطب از جمله ماهشهر، رامهرمز و دزفول تقسیم شد، گفت: ام الحجار و ام الغزلان دو روستای شادگان بودند که بیش از ۲۰ سال شاهد پیشروی رودخانه بودند و کسی به آن توجه نمی کرد ولی ما برای استحام سازی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به سازمان آب و برق اختصاص دادیم.
وی خبر داد: چهار منطقه رانشی میراحمد دهدز، گلگیر مسجدسلیمان، شهیون دزفول و سید نبی شوش در استان خوزستان شناسایی شده که هر کدام از آنها حداقل ۵ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده است.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه اعتبار ۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی مقاوم سازی دو و نیم برابر شد، یادآور شد: گردهمایی مسئولان سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران کل مدیریت بحران سراسر کشور به مدت دو روز به میزبانی خوزستان در سالن اجتماعات شرکت توسعه نیشکر برگزار می شود.
حاجی زاده با اشاره به اینکه با دست خالی سیل بندهای شعیبیه شوشتر را سال گذشته بازسازی کردیم، گفت: اعتبارات سیل سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان ابلاغ و تخصیص آن صفر اعلام شد؛ با پیگیری های متعدد این اعتبار را برای اولین بار به سال جاری تنفیذ و در نهایت ۳۳ درصد آن حدود ۱۲ میلیارد تومان تخصیص داده شد؛ در سیل ۹۵ بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان خسارت به استان وارد شد ولی اعتبار اختصاصی به آن ۳۳ میلیارد تومان بود که آن هم در حال برگشت بود.
وی با اشاره به لزوم ایجاد تغییر الگوی کشت و مدیریت صحیح توزیع آب افزود: در حوزه کشاورزی سال گذشته بیش از ده ها جلسه در شهرستان ها و مرکز استان برگزار شده و اگر ورود نمی کردیم شاهد درگیری های خیلی بدتری باید می بودیم.
مدیرکل بحران استانداری خوزستان عنوان کرد: شورای آب و برق هر دو هفته یک بار در استان برگزار می شود.

حاجی زاده بیان کرد: در حوزه آب شرب اگر ما ورود پیدا نمی کردیم معضلات دوچندان می شد؛ در ایذه، دهدز و برخی شهرها معضل داشتند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک