کد خبر: 30204
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ اسفند/ ۱۳۹۶ - ۱:۴۳

همه‌ساله عملیات خرید تضمینی گندم در استان از اواخر اسفند آغاز و این عملیات تا اواسط تیرماه در مناطق شمالی استان ادامه دارد.

خوزستان سرافراز/ مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ در گفتگو با اصحاب رسانه گفت : امسال هم همانند سال گذشته خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خوزستانی و همچنین خرید تضمینی دانه روغنی (کلــزا) بر عهده این شرکت میباشد و با وجود شروع کار با سامانه نوین جدید خرید گندم تمهیدات لازم را برای خرید تضمینی دانه های روغنی در شرکت و سیلو هایی که قرار است مبادرت به خرید از کشاورزان محترم خوزستانی نمایند برنامه ریزی گردید.
سیاوش حسین پور تصریح کرد: مراکز خرید تضمینی گندم استان، متناسب با سطح زیر کشت و میزان برداشت گندم درسطح استان پراکنده شده و در راستای تسهیل و تسریع روند تحویل گندم و کاهش هزینه حمل و احترام به وقت کشاورزان عزیز و زحمتکش ، گندم شهرستان های تابعه در همان شهرستان خرید و ذخیره سازی می گردد.
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان از جمله استان‌های پیشتاز خرید تضمینی گندم در کشور است، اظهارکرد: همه‌ساله عملیات خرید تضمینی گندم در استان از اواخر اسفند آغاز و این عملیات تا اواسط تیرماه در مناطق شمالی استان ادامه دارد.
وی گفت : با توجه این موضوع که دغدغه ی کشاورز پرداخت به موقع وجه گندم است ، حمایت از کشاورزان و تامین معیشت آنها با پرداخت صحیح و به موقع وجوه مربوط به فروش محصولاتشان موجب ترغیب این قشر زحمتکش برای تداوم کشاورزی خواهد بود
حسین پوردر ادامه گفت : در فصل خرید سال۱۳۹۶، تعداد ۹۶ مرکز خرید مستقر در استان مقدار یک هزار و ۳۵۳ هزارتن گندم را از کشاورزان خریداری کردند ، افزود : بابت خرید این مقدار گندم‌ مبلغی بالغ بر ۱۷ هزارو ۷۳۵ میلیارد ریال به کشاورزان استان پرداخت شده که نشان می‌دهد تولید گندم نقش به‌سزایی در اقتصاد استان دارد.
مدیر عامل منطقه ۴ گفت : امسال نیز از تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید برای شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه۴ استفاده خواهیم نمود.
وی تصریح کرد: نکته قابل تأمل اینکه علاوه بر خرید گندم توسط دولت ، بخش خصوصی نیز در این امر وارد شده است، و مطابق سیاست های شرکت بازرگانی دولتی ایران و به طبع آن شرکت های غله و خدمات بازرگانی مناطق ۱۴ گانه کشور، بخش خصوصی نیز مبادرت به خرید و ذخیره سازی گندم بصورت مستقیم از کشاورزان عزیز خواهند کرد .

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک